Fíkovník



host - 172.36 (?)
4.2.2009 19:00
Dobrý den, máte ještě více fotografií vašeho fíkovníku? Nějaké fotografie vzrostlého, nejlépe někdy na podzim.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 123.86 (?), 6.10.2009 6:44

Mám doma fíkovník už 3 roky venku, v zimě troch omrzne, ale loni na něm první fíky i dozrály. Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jarda-motýlek - (6) - 68.37 (?), 2.2.2009 10:43

no, mám fíkovník na zahradě už snad 20 let, od druhého roku pravidelně plodí, loni jsem sklidil snad 10 kg... mám jej normálně venku, mezi kameny, některý rok vymrzne skoro až k zemi, ale poslední tři či čtyři roky přezimoval i s nasazenými plody, které pak (pár kousků) dozrály už někdy v červnu - ale to je výjimka... jinak plody podle počasí dozrávají tak od poloviny prázdnin až do prvních mrazíků...

máme je namnožené - nejsnadněji to jde tak, že odhrnete kořeny, najdete kousek kořene s vlásečnicovými kořínky, odříznete, zasadíte a pak už to jde samo  ... u nás se vyskytují dvě sorty (druhy?) - lépe plodí ta s více vykrajovanými listy...

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.122 (?), 2.2.2009 12:00

Mám dvě otázky:

Kde bydlíte?

Co je na tom obrázku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda-motýlek - (6) - 68.37 (?), 3.2.2009 6:53

omlouvám se, ten obrázek mi "ujela myš" - do téhle diskuze jsem vkluzl teprve před pár dny, takže ještě některé finty nezvládám - pokusím se opravit :-))... bydlím v Napajedlích, fíkovník mám na jižním svahu asi 220 m.n.m.  ... tím, jak jsme jej množili, tak je jich na tom svahu už asi 10 a všechny plodí... přikládám pohled na řízky - aby byl jasný tvar listů sorty, která zaručeně plodí

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 172.36 (?), 4.2.2009 19:00
Dobrý den, máte ještě více fotografií vašeho fíkovníku? Nějaké fotografie vzrostlého, nejlépe někdy na podzim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 6.2.2009 10:48

Tak jsem při kontrole fíkovníků (jsou ve sklepě) zjistila že už začínají rašit.Není to ještě moc brzy?Když je pak dám ven, tak jim asi slunce spálí listy, Mám je přikrýt tmavou folii?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jarda-motýlek - (6) - 68.37 (?), 6.2.2009 11:55

co kdybyste obrátila logiku zimování - nechat venku a schovávat jen při větších mrazech???  ... normálně mi venku nahazují listy až koncem dubna... i později... myslím si, že letos to můžete vyřešit i zakrácením loňských prýtů (pokud by se listy opravdu hodně vyvinuly)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
babča - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 44.120 (?), 6.2.2009 19:42

Letos už zůstanou venku.Jsou na stěhování moc velké.Asi je dáme ven hned jak se trochu oteplí.Zkusím je dát nejdřív někam do postínu a pak na stanoviště kde už zůstanou.Je to na jih u domu ale v mrazové kotlině.Nad. výška 450 m.Tak snad přežíjí.Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.119 (?), 6.2.2009 14:14

Každopádně jestli se spálí, tak vyrostou pak nové! jejich mínus, mají počkat 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 252.250 (?), 7.2.2009 22:06

Jelikož se mi nedařilo  fíkovník přechovat přes zimu, hodil jsem ho ven. Sice každý rok vymrzl až po zem, ale pokaždé spolehlivě obrazil. Letos jsem ho poprvé (konečně) zazimoval asi 5-10 cm vrstvou pěnových čtverců.Lednové mrazy, kdy pět dní za sebou padala teplota pod -20°C udělaly své a tak již teď vím, že minimálně vršky jsou zmrzlé. Ale i přesto, pokud rostlina obrazí z bočních pupenů, budu to považovat za úspěch.Napajedla mají výhodu že neleží v mrazové kotlině. Tady kousek na JV jsem rád, když můžu ochutnat vlastní třešně. Loni to bylo po 8 letech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika