Asimina Triloba



host - 162.101 (?)
12.4.2010 22:57

Pokud jde o cenu tak na výstavišti v Litoměřicích nebo v Lysé n.l.  jsem sehnal Asiminu za 500kč, asi metr vysoká, odruda Sunflower-částečné samoprašná proto jsem vzal hned dvě, mimo jiné jsem tam sehnal i Tomel (kaki) krásný 2metrový stromek za 690Kč.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.101 (?), 12.4.2010 22:57

Pokud jde o cenu tak na výstavišti v Litoměřicích nebo v Lysé n.l.  jsem sehnal Asiminu za 500kč, asi metr vysoká, odruda Sunflower-částečné samoprašná proto jsem vzal hned dvě, mimo jiné jsem tam sehnal i Tomel (kaki) krásný 2metrový stromek za 690Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
sleh - (5) - 79.236 (?), 3.5.2010 14:40

začíná mi asimina kvést, bohužel druhá ještě ne, takže letos neochutnám, hlavní je, že přežily venku zimu bez úhony.

asimina
asimina
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.172 (?), 5.5.2010 12:04

Nechci snižovat vaše pěstitelské nadšení, ale mě loni vykvetly všechny čtyři odrůdy (sunflover, prolific, mitchel, taylor) plus mínus ve stejné době, běhal jsem po zahradě se štětečkem abych všechny dokonale opyloval a stejně z toho nic nebylo. Letos mi je dost poškodil těžký sníh a dvěma prasknul kmínek a tak jsem čím dál tím víc skeptický co se týče úrody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 7.5.2010 13:26

pár pokusů a vyjde to a pak to bude stát zato.Na zimu se to trochu můžr zahrůbkovat-přihrnout hlínou a na jaře rozhodit.Fandím pokusům, já je mám ještě malé

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.219 (?), 16.9.2011 8:47
Dobrý deň! Vedel by niekto poradiť, v akej pôde rastie asimína nalepšie? Potrebuje polotieň, alebo jej slnko nevadí? Na jar som zasadil kúpený stromček s navrúbľovaným opeľovačom na západnú stranu do blízkosti RD. Poobede má slnka až moc. Pôdu som namiešal podľa rady predajcu, prevažuje rašelina, ale evidentne sa jej nedarí. Na snímke vidieť nezdravé listy, ktoré teraz na okrajoch nekrotizujú. Prebytok vápnika či nedostatok železa nepripadá do úvahy. Nie je to zeminou? Paľo
neduživé listy asimíny, prírastky minimálne.
neduživé listy asimíny, prírastky minimálne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 32.26 (?), 16.9.2011 20:22

mlade rostliny pry vyrazne chteji mene slunce a pomerne velkou a castou zalivku, jinak listy bud nedostatek Fe pripadne Mg

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 167.99 (?), 16.9.2011 23:49
Ďakujem za obidve rady. Zeminu som pripravil zmesou kúpeného substrátu a domácej záhradnej zeminy. Nie je to čistá rašelina. Za účelom výživy som dal do jamy aj organominerálne granule. Myslím si, že v mikroprvkoch problém nebude. Asi som mal povrch pôdy okolo sadenice namuľčovať alebo pokryť netkanou textíliou. Podobne mi v tomto roku trpia samice Actinidia arguta. Proti slnku som mal zrejme tiež niečo vymyslieť. Horúčavy sa pomalu končia, tak dúfam, že sa asimína stihne pripraviť na zimu a na jar už to bude lepšie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Libor1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (173) - 109.44 (?), 16.9.2011 21:10

Poda pre assiminu je doporucena mierne kysla, raselina - kysla sa hodi v alkalickejsich podach. V prvom roku sa doporucuje aj mierne pritienenie pred spalujucim obednym slnkom - polohradka s riedkou tkaninou. Zalievku treba pravidelne. Mozno trpela suchom alebo prilisnym slnkom pocas poslenych slnecnych tyzdnov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 222.81 (?), 19.9.2011 16:57

Touto dobou některé asiminy už žloutnou a schazují listy, tak bych to neřešil, na zimu ji pořádně namulčujte, nejlepší je listí, a na jaře uvidíte Je dost velká a když raší na plném slunci tak nemá problémy se spálením listů. V předjaří při jasné obloze je dobré ji chránit před přímým sluncem nějakou deskou, je náchylná na praskání kmínku ale vy ji máte na západní straně takže to bude problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 151.135 (?), 19.9.2011 19:46
Ďakujem za užitočné rady. Myslíte, že by jej prospel na jar malý "fóliovníček", dajmetomu 0,5 x 0,5 x 1 m, alebo mám nechať stromček volne na vetru a slnku? Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika