Ananas



host - 134.242 (?)
10.1.2010 14:35

já jsem asi před rokem dal ananas jenom do vody a mam ho tam dotet a drži mi a je krasnej jenom ho pokaždy zaleju a to mu stačí ale nevim jestli ho mám ted dávat do hlíny když už rok drží jenom na vodě

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 235.249 (?), 8.1.2010 23:12

Proč?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.242 (?), 10.1.2010 14:35

já jsem asi před rokem dal ananas jenom do vody a mam ho tam dotet a drži mi a je krasnej jenom ho pokaždy zaleju a to mu stačí ale nevim jestli ho mám ted dávat do hlíny když už rok drží jenom na vodě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 12.1.2010 18:59

Ananasovou sociálku na vás!

Na jaře ho dejte do květináče.

A ktim nižším telotám přes zimu..nevím jestli jste si toho všiml, ale v zimě je denní světlo až o 6 hodin kratší, to znamená, že prakticky všem rostlinám by se měl dopřát zimní odpočinek. Ale je to dost obecné, to znamená že mě nemusíte chytat za slovo a šupat kytky z kuchyně do sklepa. Buď rostlinu můžete mít celoročně v tropických podmínkách (22-25 st. a 80 % vlhkost) a světlo v tomto případě nehraje zásadní roli při růstu, nebo ji mějte doma, ale přes zimu malinko snižte teplotu (aspoň na 15-17 st.) a světla co nejvíc to jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 128.120 (?), 17.1.2010 11:32

A jak přivést ananas ke květu? Jeden pěstitel mi říkal, že tak po třech letech pěstování rozkrojí jablka a položí je řeznou plochou na hlínu v květináči. Uvolněné fytohormony mu prý bez problémů indukují kvetení!

No nevím nevím, ale asi bych na to šel více "chemicky"... Existují na trhu nějaké vhodné gibereliny? Máte někdo zkušenosti? Kdy je aplikovat a v jakém množství?

Lze ananas letnit ve skleníku, kde jdou teploty až ke 30°C i více?

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 17.1.2010 18:26

Ananas lze letnit, ale musí se postupně zvykat, aby se nespálil.Tam, kde ho pěstují, roste na polích a do květu ho uvádějí acetylénovou vodou - postřikem.Etylén z jablek by mohl teoreticky působit.Jinak zemědělci stříkají obilí přípravky na bázi CCC a to by určitě taky zabralo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.97 (?), 19.4.2010 18:45

Úspěšně vypěstuji v paneláku ročně 2-3 plody. Ke kvetení je potřeba si připravit acetylénovou vodu a tou celou rostlinu kropit. Buď nechte probublávat acetylen z lahve přes vodu, nebo si kupte karbid vápníku, dejte do petky půlku vody, zdeformuje, aby byla voda až nahoru, vhoťe kousek karbidu a zavřete. Kdyby se v lahvi vytvořil příliš velký tlak, je potřeba trochu povolit. Ananas tímto donutíte vykvést i po roce, ale plod je malý. Po 2-3 letech s průměrem rotliny 1,5 m je plod mnohem lepší než z obchodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 179.177 (?), 11.5.2010 21:46

Dobrý den, prosím vás, kde dostanu koupit ten karbid vápníků?Mám 3ananasy, myslím už 3roky, ale nekvetou, chtěla by toho úspěchu taky dosáhnout.A ještě se chci zeptát, po odplození rostlina uhyne nebo může plodit znovu?Ještě k tomu popisu přípravy toho roztoku, to taky moc nechápu: PET láhev naplnit do poloviny vodou a tu láhev zdeformovat aby byla voda až nahoře?Pak vhodit kousek karbidu a zavřít a co pak?Tou vodou ananas zalévat a to můžeme hned po vytvoření toho roztoku?Děkuji za odpověď!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.225 (?), 11.5.2010 22:46

Pokud neznáte alespoň základy chemie, raději se do toho nepouštějte a zkuste to zralé jablko.Uvolňuje etylén a navystavujete se nebezpečí výbuchu.Jinak acetylén mají v lahvi svářeči při opravách zábradlí a pod.jistě by trochu foukli do PET lahve s vodou, ale jablko je nejdostupnější a nejbezpečnější.Ještě připomínka - etylén z jablka a acetylén mají podobné účinky i když jsou to 2 různé plyny. pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.97 (?), 14.5.2010 19:58

Acetylénovou vodou v žádném případě nezalévat, ale jen kropit listy.  Karbid je bez základních znalostí chemie nebezpečný, takže bych vám spíše doporučil sehnat někoho z fabriky, kde se svařuje a nechat si "probublat" vodu. Po vhození karbidu do vody se prudce uvolňuje acetylén a ten je výbušný. Navíc vám uzavřenou lahev roztrhne, proto se musí upouštět, dokud se nepřestane plyn uvolňovat. Po odplození pěstujte dále, dokud se nevytvoří dostatečně velké odnože. Ty pak oddělte, zasaďte a původní rostlinu vyhoďte.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 179.89 (?), 15.5.2010 17:43

Děkuji za informace! Chemik opravdu nejsem, nebudu provádět také pokusy, ale zkusím se zeptát souseda, on svařuje doma, tak jestli by mně tu vodu nechal probublat, uvidíme,co mi na to řekne.Zatím dám to jablko.Celé mám položit do květináče?Děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika