Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Tenhle problém jsem zde zmínil ve článku  nazvaném Hnědé fleky na listech kiwi - jděte zpátky a najdete to i s fotkou. Objevuje se to mnoha pěstitelům po republice bez ohledu na původ sazenic, spojuji to s přelitím, to se stalo mě. Jakmile jsem zcela omezil t zálivku, rostliny obrazily a zhnědlé opadaly. Za druhé to spojuji s nějakou houbovou chorobou vnikající poškozenou kůrou kmínku v období deště, kterou zatím nikdo neodentifikoval. Zvláštní je spojitost s napadeným kmínkem do 20cm nad zemí, kde se objeví jakási zduřenina, která po odříznutí infikuje vnitřek kmínku, který zčerná. Pokud se neobjeví nějaký ještě zdravý výhon pod místem napadení, je rostlina kaput. Zajímavé je, že se tento problém vyskytuje souběžně na zdravých rostlinách pokud jsou " ulity " a na rostlinách, jejichž nadzemníčást byla nějakým škůdcem poškozena a rána byla infikována.Jako první přikládám i fotky poškozených kmínků.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika