Začátečník a kvokající slepice



Alenica - (21) - 35.122 (?)
13.7.2011 13:30

Já Vás plně chápu s Vašima starostma. Mám slepice již 2 roky, co jsem v důchodu, chodím si také za mini povídat a největší drbna je kropáčková. Mám je pojmenované podle filmu, (ale prý se jim nemají dávat jména), je to s nimi velká legrace. Koupili jsme jim i kohouta, byl to ale darmožrout, vše jim zežral a odháněl je od žrádla, tak šel na polívku. Letos mně ty slepice pořád kvokají, jedna za druhou, nejvíce mně pomohlo, zavřít je do králikárny. Jenže mně jich bylo líto, tak jsem je pustila a ono je to drželo asi tak 14 dní, tak taky nevím co s nimi, když kvokají.. Chovu zdar - alka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Robina - (12) - 60.169 (?), 18.6.2011 20:00, zobrazeno: 96862x

Dobrý den,

koupila jsem v březnu své první slepičky, 4ks sasex a 4ks isa brown red. Měla jsem k nim i kohouta, ale ten skončil v papiňáku, protože nebezpečně útočil na každého, kdo přišel do výběhu  Takže už jsou holky asi měsíc bez kohouta. Teď jedna ze sasexek už třetí den sedí přes den i v noci ve snášečce. Znamená to, že kvoká? Teď večer jsem zjistila, že má pod sebou podkladek a i 2vejce. Vejce jsem jí sebrala, ale vůbec se jí ze snášečky nechtělo. Četla jsem, že se má kvokající slepice zavřít do bedynky, ale nevím na jak dlouho a jestli tam má mít vodu a zrní? Pokud bych jí nechtěla nikam zavírat, jak dlouho bude sedět? A bude sedět i když pod sebou nebude mít vajíčka?

Díky všem za rady. Jana

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Robina - (12) - 60.169 (?), 22.6.2011 8:32

Nikdo mi neodpověděl, tak sem napíšu jak jsem postupovala, třeba se to jednou nějakému začátečníkovi bude hodit. 

Kvokající slepičku jsem na 24hodin zavřela do dvou na sebe obrácených a spojených přepravek od zeleniny (těch velkých), na ně jsme dali staré lino, aby na pipku nepršelo a pověsili ji pod strom. Byla bez vody i zrní. Po vypuštění se běžela napít a pak hned ke krmítku a dnes už spokojeně hrabe na zahrádce. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.71 (?), 28.6.2011 15:11

No - hrabe, to hrabala jistě i před tou procedurou.Ale nese?

Moji rodiče kvokající slepici vymáchali ve studené vodě, dali pod řičici, eventuelně dostala ještě Acylpyrin, nebo Penicilin...

Nikdy, rozhodně nikdy už ale nebyla normální.Jako by se její slepičí JÁ rozpoltilo na dobu před zásahem a po něm.Možná nesla, protože to tak příroda chtěla, ale její vnitřní život se tím zákrokem zcela změnil.Byla samotářská, povidala si s vajíčky pod sebou a než řekla: kokodák, dobře si to rozmyslela, aby z ní nevyšlo kvo kvo.Skotsné střiky vykonají vždycky své.Jednou vyléčí choromyslnost, podruhé třeba rozeženou kocovinu.Ale na mateřské pudy neplatí.

Není pravda, že slepice mají jen slepičí mozeček.Mají určitě ještě jeden, tak jako mají žlaznatý a svalnatý žaludek.Ten druhý mozek není z materiální podstaty, je to spíš duše slepice, její vnitřní já.Jsou slepice sebevědomé, slepice splašené i slepice samotářky.Také záleží na tom, z jaké perpektivy se na ně díváte.Zkuste si dřepnout do slepičí ohrady, zkuste hrabat, až na vám bude sedat jemňounký prach na hlavu a vy se jím budete pudrovat... Nebo: zkuste se založenýma rukama vytáhnout žížalu.No?

Ne, také jsem to nezkoušela, ale povídat si s nimi chodím.Jsem ráda, že Vaše slepička se obešla bez koupele.        Zdravím           Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Robina - (12) - 60.169 (?), 28.6.2011 21:53

Jitko, díky za odpověď. O koupeli jsem také slyšela, ale pro mě použitelnější bylo slepici zavřít. Tu její koupel bych asi nebyla schopná provést. Jinak pipinka už zase snáší a je s ostatníma, tak jako před tím, takže jsme spokojené obě

 Taky si s nima chodím povídat a už se všechny nechají pohladit a některé dokonce i pochovat, takže si je můžou pohladit i děti  Sice je mám teprve od března, ale už vím, že z našeho dvorečku jen tak slepice nezmizí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Alenica - (21) - 35.122 (?), 13.7.2011 13:30

Já Vás plně chápu s Vašima starostma. Mám slepice již 2 roky, co jsem v důchodu, chodím si také za mini povídat a největší drbna je kropáčková. Mám je pojmenované podle filmu, (ale prý se jim nemají dávat jména), je to s nimi velká legrace. Koupili jsme jim i kohouta, byl to ale darmožrout, vše jim zežral a odháněl je od žrádla, tak šel na polívku. Letos mně ty slepice pořád kvokají, jedna za druhou, nejvíce mně pomohlo, zavřít je do králikárny. Jenže mně jich bylo líto, tak jsem je pustila a ono je to drželo asi tak 14 dní, tak taky nevím co s nimi, když kvokají.. Chovu zdar - alka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 30.6.2011 7:52

Kvokající slepice se namáčely (do studené vody!!), či dával aspirin, aby se ochladily, mají totiž "horečku", aby zahřály vejce. Podávat penicilin mi připadne trochu mírně řečeno nepochopení problematiky, slepice není ničím nakažená, teplota je fyziologická. Obvykle zavření do chladu a mírná dieta pomohly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.249 (?), 6.7.2011 14:24

Acylpiin a penicilin cpát kvookajícím slepicím je blbost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 6.67 (?), 16.8.2011 21:28

Dobrý večer, taky se přidám. Co jsme se přestěhovali na vesnici nám každou chvíli přibyli 4 slepice. Vždy jsem neodolala když kolem nás projížděli a prodávali kuřice. Letos jsme jim nadělili kohouta. Nejdřív kvočela jedna, pak druhá a dnes po dvorku chodí 4 slepice s mladými a jedna sedí. Protože u nás slepice ještě dlouho nebudou k jídlu ale chodím je pozorovat jako do Zoo a ono to není vše tak jednoduché, jak se zdá. S prvními kuřaty přišel i nějaký úhyn, při líhnutí, školácké chyby, ale každým kuřetem zkušenosti přibývá a omylů ubývá. Není to tak špatné si to zkusit. Když se povede slepice která kuřata vysedí tak vám bude po dvorku běhat několik pípajících prťánků. Každý den je počítám, podstrojuju jim. Nejlepší slepice na vysezení kuřat se osvědčila hedvábnička, je lehká, má jemňoučké peří a zrovna ta naše sedí jak přibitá. Zatím jako jediná,,nezabila,, ani jedno kuře, a pokud je nějaké slabší tak jako z mála ji můžu cizí kuře přišoupnout pod křídlo aby se dalo dohromady, to se za pár dní spamatuje a většinou se připojí k původní kvočně. Po zmatku s vejci, kdy kvočna začala s 5 a za pár dní ji slepice podnesly a měla tolik že už to z pod ní trčelo jsem je začala popisovat čísly, jak slepice vstane zkontroluju popsané a vezmu nepopsané. Lépe je na vejce psát datum, když jich sedí víc přestala jsem si pamatovat kdy se mají líhnout. Slepice pokud jich sedí víc se na vejcích střídaly tak jsem je před tím něž se měla kuřata vylíhnout přemístila v bednách tak aby to bylo trochu spravedlivé podle toho jak dlouho která seděla. A k tématu: jedna slepice seděla a nic nevyseděla bylo to v době kdy jsme kohouta dostali, vejce nebyla oplodněná. Chtěla jsem ji také zkusit od sezení odradit ale řeknu Vám dokonce jsem zkusila jí i namočit ale nic nepomohlo, vletěla vždy do kurníku jako střela a když viděla nějakou slepici nebo dokonce kačenu jak seděla, tak vytřeštila oči protože myslela, že jí sedla na vejce a tak ji napadla, jen chlupy lítaly, tak jsem to vzdali,  dali jsme jí nové a ona si odseděla další měsíc a vylíhly se 2 kuřata. Teď je s ní zasloužilá matka, patří mezi ty velmi starostlivé, i když, zřejmě protože je velmi velká a těžká při líhnutí 2 kuřata rozmačkala. Každá slepice je jiná a pokud je nechováte jen na jídlo ale staly se součástí pohybu na zahradě a trošku přirostly k srdci tak opatrně. Všem chovatelům mnoho úspěchů. 

Tak i Vám přeju chovu zdar a zkuste nechat slepice sedět, budete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 12.2 (?), 9.9.2011 15:41

Mile chovatelky :-)

moc dekuji za vase prispevky, uplne jste me navnadily a dodaly odvahy a odhodlani. pristi jaro bych take rada zalozila maly chov slepic. Zatim sbiram informace a premyslim, kde sehnat kurnik s vybehem, jaky druh slepic koupit, jake krmeni atd. Pokud byste mely nejake dulezite info pro uplneho zacatecnika budu rada za kazdou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.90 (?), 21.9.2011 21:00

Milá Kristýnko, také jsem zažila tyto pochybnosti, ale jsou jen dočasné, pokud se odhodláte ten krok do neznáma podniknout.Pak to jde už jaksi samo a jak tak čtu podle stejného scénáře.Napřed 3 slepičky, pak pět, navíc kohout, pak kohout darmožrout do nudlí, slepičky ochočené, taky je mám pojmenované -Marie Terezie, Kateřina Veliká atd.kohout byl Pipin Krátký. Není se čeho bát, slepice je podstatně inteligentnější zvíře, než se jí přisuzuje, naučí se např.cestu přes zahradu a silnici do druhé zahrady a zpět asi rychleji než já, auta už nás znají a pokec je s nimi taky bezvadný, neskáčou do řeči.Podle krákorání také poznám, že jsou s něčím bytostně nespokojeny a jak mě uslyší volat: Holky, domů! tak letí z různých koutů veliké zahrady neomylně do kurníku.Už bych je nedala ani za nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika