Proč slepice vůbec nezačaly snášet?



host - 16.90 (?)
3.5.2014 20:06


Ja jsem se taky napálila, 7.10. 2013 jsem si koupila slepice Moravia z Havl. Brodu s tím, že budou na vánoce nést. Bohužel, měli rýmu a kašel, takže potom ještě chrčely a nakazily ostatní staré slepice.Veterinářka mně dala pro ně antibiotika a vitamíny, tím měly rozhašenou životosprávu, nakonec 5 starých a 2 nové scíply a ty některé nové teprve nyní v dubnu začaly snášet. Špatná zkušenost s prodejci, člověk si opravdu musí dávat pozor.

alka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 16.90 (?), 3.5.2014 20:06


Ja jsem se taky napálila, 7.10. 2013 jsem si koupila slepice Moravia z Havl. Brodu s tím, že budou na vánoce nést. Bohužel, měli rýmu a kašel, takže potom ještě chrčely a nakazily ostatní staré slepice.Veterinářka mně dala pro ně antibiotika a vitamíny, tím měly rozhašenou životosprávu, nakonec 5 starých a 2 nové scíply a ty některé nové teprve nyní v dubnu začaly snášet. Špatná zkušenost s prodejci, člověk si opravdu musí dávat pozor.

alka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 26.6.2014 17:08

To znam.Prodejci, kvuli vysoke cene zviratum prtidavaji, rikaji kupujicimu, ze jsou starsi, ted zmena krmeni doma, zmena,klidne i o dva mesice zacnou nesti dele, nez je informace prodejcu.Prodejci, jsou casto rostaci, sidi,klamou.A kdo se opravdu nevyzna, ten uveri a tj.vetsina lidi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 56.33 (?), 28.9.2014 19:42
také se připojuji, dobrý večer, dnes jsou tomu tři měsíce co jsem koupila slepičky, které měly začít snášet do dvou měsíců, dnes je krmím už tři měsíce a vajíčko od nich žádné už jsem kupovala několikrát, nikdy problém nebyl krmím - pšenici - pečivo- brambor- vitamíny, nyní dávám směsku N1 a roboran, pšenici, koupila jsem od chovatelů, kteří objíždějí města-vesnice, neměla jsem vůbec možnost si je prohlédnout pan je napočítal dal do přepravky, šup šup mám zpoždění tento prodej se mě ještě nestal, doma jsem zjistila, že jsou to miminka... za kč 180,- měla jsem na sebe zlost, do tří dnů jedna odešla... nechci dávat vinu prodejcům, nevím kde se stala chyba, že prodejci nás klamou... no příště už si dám fakt pozor minulý týden jsem chtěla dokoupit slepičky,, před snáškou,, do 14 dnů vám budou snášet paní, říkal prodejce cena kč 170.- tak jsem mu poděkovala, že nemám zájem o taková miminka, za takovou cenu s pozdravem... chovatelka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 56.33 (?), 14.10.2014 18:58

dobrý večer, doplnuji můj předešlý příspěvek mladé slepičky krmím od června 2014 a je 12.října a začínají snášet, podle vzhledu a jak je vidím zatím snáší tři dnes jsem se byla podívat na mladé slepičky přímo z vlastního chovu né překupované... jak uvádí prodejce a opravdu je rozdíl, slepičky jsou 19 týdnů a opravdu i tak vypadají, máme to 3km domů a v bedně bylo vajíčko slepičky se nebojí, hned po vypuštění do kurníku se tam chovaly, jak když tam už byly a hned zobaly a pily... úplně jinak se chovaly než ty předešlé - super pozor na překupované slepičky - kupujte jen z vlastních chovů... já dnes koupila z červeného hrádku - spokojenost, dostala jsem i návod jak nyní začít krmit hned krmit směskou N1, aby nebyl šok tak veliký a udržely start na snášení... jak začnou snášet ubírat směs a postupně přecházet na krmení čím je budeme chtít krmit, ale vitamíny dávat a občas i směs přimíchat... pozor na mladé slepičky, prodávají se na 13 týdnu a jsou dovezené z Polska, dováží je sem kamijon a potom překupníci k nám z klecí dokud se neprodají ven nejdou, už se nedivím tomu, proto ta bojácnost i dnes a to jsou už tři měsíce v klidu,...s pozdravem chovatelka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 32.31 (?), 16.10.2014 10:19

Dobry den, taky jsme kupovali slepičky na Červeném hrádku, je pravda, ze se hned chovaly, jaky kdyby tam vyrostly. Uz je máme pres měsíc, ale stále nenesou. Davame N1, chleba, šrot, mají zelené, pšenici. Myslim, ze všeho mají dostatek.Tak by mě zajímalo zda vám už nesou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 20.10.2014 23:49

Zakladatelce vlákna začaly snášet v únoru. To je od října sakra doba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 203.93 (?), 24.10.2023 19:19

Také mám nově zkušenost se slepičkami, co nechtějí začít snášet. Koupila jsem v polovině dubna synovi 4 dominanty od firmy Gallus. Inzerovali stáří slepiček 18 týdnů. Po 14 dnech holky opravdu začaly snášet a snáší každý den všechny jedno vajíčko. Ve stejnou dobu jsem si k sobě domů zakoupila od firmy Chrašťovice u Mladotic z Plzně - severu 4 české zlaté kropenky. Chtěla jsem kvůli vnukům slepičky menší, aby viděli, jak rostou. Bylo mi řečeno, že je kuřátkům měsíc a začnou snášet koncem prázdnin. Dnes je konec října a kropenky nesnáší ani náhodou. Firma "Zuzana Černá" na můj dotaz vůbec nereagovala. Je pravda, že koupená kuřátka dle mého názoru mohla mít tak max 10 - 14 dní a né měsíc, ale i tak už je jim nyní 6 měsíců a ani vajíčko. Kurník mají nový, zděný, s okny. Každý den ho čistím. Výběh velký a stravu pestrou. Sama jim míchám směs a občas přidám brambory s kopřivami a šrotem. Krmivo kupuji i šrotuji ve mlýně a tam dostávám i rady. Jako občasnou dobrotu dostávají trošku moučných červů. Když byly malinké, dostávaly pipinky i míchaná vajíčka. Pečivo nechtějí moje, ani synovo slepičky. Krmím své i synovo slepice úplně stejným krmivem a výsledek u mě nula. Dle vzhledu už jsou slépky dospělé - hřeben i lalok sytě červený a lehce jim vzadu přepadává. Peří krásné, nikde nepelichá. Broučky žádné nemají, oba kurníky vysypávám křemelinou a kontroluji. A jak jsem již psala, každý den čistím. 

Tak nevím, kde je chyba. Pravdou je, že jsem tohle plemeno nikdy neměla - vždy jen dominanty a nikdy se podobný problém nevyskytl. Ale chtěla jsem to zkusit. Do papiňáku samozřejmě holky nepůjdou, protože u nás doma máme všechna zvířata pro radost (nikdo totiž nejsme schopni je zabít). Uvidíme, třeba ještě překvapí  wink. V každém případě příště kupuji pouze od firmy Gallus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika