Fotky kurníku a slepic



host - 6.1 (?)
5.12.2012 12:23

máte to nádherné, tam by se dobře bydlelo i,,člověku":-) Jak dlouho Vám trvala stavba?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                  
host - 6.1 (?), 11.7.2012 21:12

Zdravím, máte to všichni moc pěkné.Chci se zeptat, jak to budete dělat v zimě, až slepičky nebudou moci ven do výběhu a budou muset trávit zimu v kurníku.Bude to pro ne zřejmě málo místa-třeba v mém kurníku je 7 slepic a malý prostor na to, aby všechny mohly hrabat. Co myslíte, neunudí se tam? Nezačnou se navzájem klovat? Jak je zabavit? Já doufám, že nebude tuhá zima a snad na hoďku budou moci vždy ven na rozhrabaný sníh-tam toho ale asi taky moc nenahledají.

Tak mě prosím inspirujte, jak to děláte v zimě, já bohužel nemám možnost mít slípky přes zimu někde v kůlně či maštali jako ve starých usedlostech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.74 (?), 18.7.2012 22:35

Prosím o radu. Postavili jsme v dubnu voliéru pro slípky - máme jich 6. Celá voliéra má podlahové rozměry jen 1 x 3 metry. Občas slepičky k večeru pusím proběhnout na zahradu, ale jinak jsou zavřené. Kurníček je zateplený, na podlaze je dlažba, takže jim ho pravidelně 1 x týdně vymetám a vytírám. Horší je to s výběhem venku. Poraďte, prosím, jak udělat - čistit venkovní podlahu. Zatím je tam jen holá zem a přiznávám, že už dost smrdí. Mám ji nějak vykopat a vyměnit nebo tam dát plechový šuplík a piliny nebo písek? Nebo jak to řešit?

Předem děkuji.

voliéra pro slepice
voliéra pro slepice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 191.172 (?), 19.7.2012 9:07

Ten výběh je pro slepice příliš malý.Udělejte jim větší výběh na zahradu do trávy... To za prvé.Za druhé, pokud ten dřevěný kurník nenatřete, tak Vám shnije. I tak dlouho nevydrží... Dlažba pro slepice je na nic... Smrdět to bude... žádné hovno nevoní. Slepičák je agresivní, ale velice dobrý do kompostu.Když mají tak malý výběh, tak máte všechny slepičince na hromadě.A hromada slepičinců vonět nebude.Piliny písek?! To je na prd.Pochopte, jsou to zvířata, slepice!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.38 (?), 8.9.2012 23:32

Dobrý den,

posílám fotky našeho kurníku - vybudováno svépomocí s kamarádkou. Slepic v něm bydlí 14 na 2 hřadlech a pod nimi je instalovaný trusný stůl, takže veškerý odpad skončí na linoleu a pak putuje rovnou do kompostu. Kurník je zateplený, uvnitř má teplou žárovku (na zimní obdoví) a podlahu vystlanou pilinami a slámou - holky jsou čisté, voňavé a spokojené tetelením se ve slámě -během 1/2 ročního provozu jsem podloží čistila pouze 2x.

Přeji všem radost z vlastního chovu, zdravých vajíček a šťastných slepic. Bětka 

Náš kurník - místní folklór :-)
Náš kurník - místní folklór :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 139.21 (?), 9.10.2012 9:48

prosím vás, byla byjste tak hodná a přidala pár fotek, jak se to udělá, aby byl pod bydlem tác na bobky?Mnohokrát děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
keltlv - (1) - 205.73 (?), 9.11.2012 10:35

Sme zacinajuci chovatelia, my sme si postavili takyto kurin. Ma elektricke otvaranie a zatvaranie dvierok.Svetlo sa automaticky zapina, aby bol predlzeny den. Je postaveny na betonovej platni z 10 cm yporiek. Pre vajicka netreba chodit dnu, ale sa vyberaju z boku kurina. Chceli sme chovat len Araucany, ale na kolko sa nam ich hned nepodarilo zohnat tak mame teraz Hempsirky, Araucany a Isa Brownky.

SLEPACI ULET
SLEPACI ULET
SLEPACI ULET
SLEPACI ULET
SLEPACI ULET
SLEPACI ULET
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.1 (?), 5.12.2012 12:23

máte to nádherné, tam by se dobře bydlelo i,,člověku":-) Jak dlouho Vám trvala stavba?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.209 (?), 5.12.2012 20:07

No pěkné.Lidi, hlavně pamatujte, aby v tom výběhu měly slepice někde kousek stínu. Čím větší výběh tím lépe samozřejmě.Jinak takovýto zděný kurník je nejlepší.V těćh dřevěných bude v létě jako v peci.Jinak je to hezké ten vnitřek, ale vezme to za své, Bude to plné pavouků(slepice je s oblibou zobou jakmile se pohnou)a slepičinců. Pokud někdo uvažujete o stavbě kurníku, tak doporučuji takto zděný a promyslete snadný přístup pod hřady, aby jste mohli co nejjednodušeji vykydat. Já to mám ve stodole a je to složité vynášení na vozík ven.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.182 (?), 6.12.2012 0:03

surprisesurprisesurprise... vy máte lepší kurník, než já chatu...wink     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.242 (?), 6.12.2012 17:38

nemusí být zděný, stačí izolace a je ok..na trus mám trusný stůl, jen stáhnu modrou autoplachtu s trusem a vezmu to vapkou..ovšem máte pravdu se stínem


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika