Poněkud hloupější slepice



host - 249.32 (?)
21.5.2014 22:46

Postavil jsem ještě jeden malý kurník, tam jsem koupil teď pět těch ročních vyřazených z drůbežárny. Ty co nezalézaly na noc do kurníku, již zalézají od soboty co jednu zabila asi kuna. Takže se to vyřešilo samo, nebo spíše to vyřešila ta kuna. Možná postavím ještě jeden malý kurník pro nové slepice a tím by se měl problém vyřešit. Výběh mám velký a odpoledne, když už snesly je pouštím ještě na louku. Upřímně já nemám čas večer čekat až nové slepice zalezou samy, takže je pochytám a dám do kurníku. Kdybych to neudělal tak myslím, že kuna se vrací na místo činu a nerad bych byl nedobrovolným sponzorem nějaké kuny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 249.32 (?), 21.5.2014 22:46

Postavil jsem ještě jeden malý kurník, tam jsem koupil teď pět těch ročních vyřazených z drůbežárny. Ty co nezalézaly na noc do kurníku, již zalézají od soboty co jednu zabila asi kuna. Takže se to vyřešilo samo, nebo spíše to vyřešila ta kuna. Možná postavím ještě jeden malý kurník pro nové slepice a tím by se měl problém vyřešit. Výběh mám velký a odpoledne, když už snesly je pouštím ještě na louku. Upřímně já nemám čas večer čekat až nové slepice zalezou samy, takže je pochytám a dám do kurníku. Kdybych to neudělal tak myslím, že kuna se vrací na místo činu a nerad bych byl nedobrovolným sponzorem nějaké kuny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 134.99 (?), 30.5.2014 23:04

Staci je vecer trochu vsechny pokropit vonavkou a je klid. Oni pak uz nepoznaji kdo je mazak a kdo holub -pardon - nova slepicka.

Nejlepsi je napr. Chanel N°5

Pozdrav z Kodane, Dk posila stastny majitel 4 slepic

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 44.136 (?), 25.7.2014 22:48

Je to přesně tak, mně vůbec nenapadlo pouštět nové kuřice do výběhu. zavřela jsem je v kurníku a po dvou dnech vypustila do výběhu. Samy od sebe se na noc vracely do kurníku, nejdříve jen na zem, posléze po pár dnech už samy hřadovaly a když jsem je pak úplně pustila do zahrady, chodily večer do kurníku samy.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 134.151 (?), 19.5.2014 23:50

Je to škoda, jsemsi jistá, že by slípky chodily sami bez potíží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 25.5.2014 0:18

Mne se stala opačná věc. Hejno slepic mne zdecimovaly kuny a káňata. Zůstaly jenom dvě. Jedna onemocněla a vypadala jak tučňák.Nežrala a chátrala, až ji byla vidět hrudní kost. Moje žena chtěla ukončit její trápení.Ta druhá slípka ji dávala nejlepší sousta a nutila ji žrát. Společně trávily noc v bedýnce. Tak se o ni starala, až ji vyléčila. Musím říct, že takový dojemný vztah jsem ještě u slepic nezažil. Možná to bylo tím, aby nezůstala sama. To by ale předpokládalo mít určitou inteligenci. Tento pohádkový příběh skončil tak, že uzdravená slepice opět nese vajíčka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 27.5.2014 20:11

Ano, slepice jsou skupinové zvíře, upozorňují se na jídlo, které je dobré, při pokusech varovaly družky před jídlem, po kterém jim bylo špatně. Jako v každé smečce pracují na hierarchii a to nejlepší si většinou soukromničí pro sebe. Ale zase odsud potud.

A rozeznají kočky hloupé, které stačí klovnout a mají respekt od kocoura, který je z hravosti honil. To se hned varovaly: Bacha, šelma!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 28.5.2014 0:47

Ano, je to pravda, slepice jsou celkem chytré, nevím proč se jeví jako blbécheekywink Naučí se spoustu věcí, dobře se i ochočí. Jako dítě jsem takové měla, co se mnou chodily jak pejseksmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika