Otevírání - zavíraní dvířek kurníku



host - 168.42 (?)
25.9.2016 15:26

Zdravím všechny slepičáře :-)

po nějaké době pátrání jak na to, jsem našim slepiškám zprovoznil automat na dvířka kurníku. Přidávám do fóra pro inspiraci.

Základem je 24V servo pro ovládání trojcestného ventilu teplé vody (někde jsem tady něco podobného viděl). Je to taková stará verze, co už se asi moc nevidí, ale na toto je úplně super. Kouká z něj páka co se otáčí o 90° a má v sobě koncové dorazy. Jako napájení postačí malinkaté 2W trafo na 24V (takové to plastové). Řídící elektroniku tvoří soumrakový spínač od firmy TIPA (stavebnice za asi 160 Kč) s přepínacím relé na výstupu. K trafu jsem udělal jednoduchý zdroj se stabilizací 12V zenerkou, to je pro lelektroniku. Viz obrázek

Funguje perfektně.

František

Dvířka kurníku
Dvířka kurníku
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 30.10.2014 21:52

Otevírání lze řešit i na baterii. Jen je potřeba vyřešit spínání motoru. Může se použít třeba elektrický budík. Baterie i budík musí vydržet zimní teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.162 (?), 29.1.2015 13:52

Dobrý den, jen tak pro radost si manželka pořídila slepičky, no došlo i na otevírání a zavírání našich pipek. Jsme v Čechách, takže vše co přicházelo v úvahu bylo nechutně předražené a nespolehlivé. Objednal jsem mašinku na dvířka v Anglii, cena poloviční než u,,dealerů,, v ČR! Dvířka s mechanismem přes UPS doma za 3 dny, zapojení, montáž cca 2 hodinky s mnoha přestávkami. nastavení denního svitu přes čidlo, nastavení času, prostě paráda!! A pipky přesně vědí, že je o jejich bezpečí postaráno!!! Ale jak říkám, v Čechách nekupovat, hnusně předražené!!! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 29.1.2015 14:40

Jak je v tomto systému vychytaná možnost mimořádného setmění, např. při bouřce apod?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.210 (?), 4.5.2015 21:20

Dobrý den, také uvažuji o koupi nějakého otvírače, mohl by jste uvést cenu vaší mašinky (pokud to není tajemství) Děkuji AVI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.218 (?), 5.1.2015 15:56

Dobrý den.

Posílám fotografii aut.zavírání kurníku. Je zde použit vyřazený servomotor směšovacího ventilu ÚT který má výhodu, že je osazen koncovými spínači.(vyráběl se na napětí 24V a 230V.) Ten koncový spínač, který je patrný na fotografii je jen pro dálkovou světelnou signalizaci, že jsou dvířka skutečně ("fyzicky")zavřena. Pro ovládání jsem použil soumrakové čidlo (světelné relé)Ta konzerva je protizávaží a je naplněna pískem.

Petr z pod Vysočiny.

fotografie dvířek
fotografie dvířek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.42 (?), 25.9.2016 15:26

Zdravím všechny slepičáře :-)

po nějaké době pátrání jak na to, jsem našim slepiškám zprovoznil automat na dvířka kurníku. Přidávám do fóra pro inspiraci.

Základem je 24V servo pro ovládání trojcestného ventilu teplé vody (někde jsem tady něco podobného viděl). Je to taková stará verze, co už se asi moc nevidí, ale na toto je úplně super. Kouká z něj páka co se otáčí o 90° a má v sobě koncové dorazy. Jako napájení postačí malinkaté 2W trafo na 24V (takové to plastové). Řídící elektroniku tvoří soumrakový spínač od firmy TIPA (stavebnice za asi 160 Kč) s přepínacím relé na výstupu. K trafu jsem udělal jednoduchý zdroj se stabilizací 12V zenerkou, to je pro lelektroniku. Viz obrázek

Funguje perfektně.

František

Dvířka kurníku
Dvířka kurníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.59 (?), 28.12.2016 8:56

Ahoj všem, pořídili jsme našim slepičkám automatické zavírání s časovým spínačem za cca 2000,- a jsme moc spokojení. Kamarádka má zhruba za stejnou cenu na světelný spínač, má ho už několik let a je také spokojená.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 237.131 (?), 4.4.2017 11:32
Je vidět šikovná hlava i ruce. Snad to manžel zvládne. Mně nedělá problém vstávat nebo je večer zavřít, ale už 2 krát nám všechny slepice zakousla kuna, tak trnu každou minutu, kdy se někde zdržíme po setmění. Jitka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.31 (?), 20.2.2018 14:47

Zdravím vás, musím vám doporučit automatické dvířka Chick door. Nejsou drahé, něco přes dva tisíce. Sám je mám, a jsem z nich nadšený.Samy se zavřou se západem slunce a při východu zase otevřou. Jsou samostatné, nepotřebují napájení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 92.68 (?), 25.2.2018 21:08

Dobrý den, řešil jsem stejný problém, střídal se se ženou, aby byl někdo z nás před setměním doma a ránno nezapomněli otevřít těm blbkám. Asi před třemi roky jsem koupil! kouzelnou krabičku" ADK 10 od pana Michala Hrubce (kontakt na internetu). Spolehlivě zavírá a otvírá dvířka, letos jsem pooprvé měnil 4 tužkové baterky. Cena byla asi 2000,- Zkraje párkrát slepice spaly před zavřenými dvířky, ale časem si zvyknou. Dvířka samotná jsem udělal z lehkého hliníkového plechu, provázek dal na kovový kroužek od klíčů, dvířka jezdí v dřevěné drážce. Při montáži je potřeba důkladně pročíst návod, nejdříve jsem u toho měl dost napružené nervy, protože jsem to stále nějak nedával, ale pak jsem zavolal pana Hrubce, který poradí jako přítel na telefon. Nyní jsem naprosto spokojený a o slepicích vím jen to, že je krmím a vybírám vajíčka. 

Jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika