Kurník - izolace?



host - 215.1 (?)
3.8.2007 12:06
My jsme měli kurník z 2,5cm prken a slepice to přežily i bez izolace. Při stavbě jsme zevnitř udělali obložení z polystyrenu, ale ten nebyl chráněn a slepice ho během 14 dnů komplet rozklovaly. I když jsou nyní někdy větší dlouhodobé mrazy než dříve, tak bych jim tam možná nějakou izolaci dal. Nejdůležitější je ale, aby jim dovnitř nefoukal průvan skrz prkna ze všech stran, jinak si myslím, že slepice má peří a je odolná.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 3.8.2007 11:59, zobrazeno: 270679x
Zdravím vespolek!

Budu stavět dřevěný kurník pro cca 15 slepic a nevím, jak silné by měly být stěny, případně jestli je potřeba udělat nějakou tepelnou izolaci. Současný kurník je z umakartu, což je asi 25mm polystyren mezi dvěma sololitovýma deskama, takže tam nějaká izolace je, ale nevím, jestli je nutná. Díky za každou dobře míněnou radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 215.1 (?), 3.8.2007 12:06
My jsme měli kurník z 2,5cm prken a slepice to přežily i bez izolace. Při stavbě jsme zevnitř udělali obložení z polystyrenu, ale ten nebyl chráněn a slepice ho během 14 dnů komplet rozklovaly. I když jsou nyní někdy větší dlouhodobé mrazy než dříve, tak bych jim tam možná nějakou izolaci dal. Nejdůležitější je ale, aby jim dovnitř nefoukal průvan skrz prkna ze všech stran, jinak si myslím, že slepice má peří a je odolná.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hargaš Jan - (1) - 208.220 (?), 25.1.2009 11:07

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli jste nekdo nestavěl svůj Kurník. Mám zatím kurník v kůlně a potřeboval bych ho zvětšit. Každou radu ocením. Děkuji Hargaš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 7.8.2007 10:11
Izolace je nejen zbytečná a drahá, ale i nebezpečná (vícevrstvá konstrukce je ideální útočiště pro cizopasníky, protože nejde pořádně dezinfikovat).
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.117 (?), 17.3.2009 23:25

Promluvil odborník... pokud máte slepice pouze pro nošení vajec tak budiž, tak si je trapte klidně v mrazu. V případě skutečného chovu (tedy výstavního) je kvalitní zateplný kurník podmínkou. Ale ten v tom případě zase ponechte raději na odbornících... než aby jste si mysleli že izolace je nebezpečná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 236.46 (?), 4.10.2009 9:07

To jsem netušila, že SKUTEČNÝ chov, je pouze chov výstavní... :D To aby se ostatní chovatelé šli se svými trapnými chovy jen na vajíčka bodnout...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.118 (?), 13.4.2008 22:34

Zrovna to řeším. Myslím si ale, že důležité je udržet teplotu tak 5-10 stupňů nad nulou. Slepice má peří a i kdyby jste se postavil na hlavu, v zimě to s vajíčkama stojí za slepičinec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 176.244 (?), 23.6.2008 23:34

izolovat nemusite, stacia dosky, rano ked ich pustam von, tak z kurnika vzdy ide teplo... s tymi vajcami je to tak, ze mlade nosnice sa vam budu nosit aj v zime, aspon ja som vyraznejsi pokles nespozoroval... so starsimi skusenost nemam, lebo vzdy to obnovujeme, nebudem krmit sliepky v zime a bez "uzitku"...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 196.151 (?), 13.7.2008 23:05

Já jsem dával cementove desky, 100 mm kamenou vatu a uvnitř dřevotřísku. V zimě mi na podlaze dvakrat se udělal na vodě jen tenký led

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 164.168 (?), 20.8.2009 9:47

Dobry den, myslenka chovat slepice jen jaro, leto, podzim pro vajíčka se mi líbí.Na zimu ze slepic udelat polivku:-). Můžete poradit jak mladé slepice a kdy je pořídít, aby snážky byly co nejvydatnější. Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika