Kurník - izolace?



host - 244.114 (?)
6.10.2009 7:49

Já bych tomu i věřil, viděl jsem to jako kluk na vlastní oči.Ta babka fakt měla slepice přímo u sporáku

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
      
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 79.35 (?), 13.5.2009 0:38

Jestliže slepice veškerou energii získanou z potravy nemusí spotřebovávat na odolávání mrazu, tak snáší vajíčka stejně dobře jako na jaře či v létě. Musí ale bezpodmínečně také pít - jakmile mají zmrzlou vodu a několikrát denně nedostanou napít, tak potom teprve nastane ta situace, že nesnáší vajíčka. Chci tím říct, že při letošních lednových a únorových mrazech se nestalo, že by každá slepice nedala každý den vajíčko. A k tomu i cenné slepičince pro zahradu na jaro .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 230.66 (?), 27.6.2009 16:11

Slepicím podle mé zkušenosti patří dobré pohodlí a taky tepol v letním obdobím jsou slepice na zahradě a dvoře o rzloze 360 m čtverečních.V zimním období je ponecháváme v kuchyni kde se taky brzy k jaru se líhnou kuřáta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 143.205 (?), 20.8.2009 12:19

v kuchyni?a to jsou tam s Vami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 244.114 (?), 6.10.2009 7:49

Já bych tomu i věřil, viděl jsem to jako kluk na vlastní oči.Ta babka fakt měla slepice přímo u sporáku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 70.100 (?), 7.10.2009 7:41

To bylo dříve běžné, jarní chovy se takto chovaly. Kuřata potřebují teplo a jinde v chalupě nebylo, než za kamny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 18.10.2009 16:12

 Re Oxalistriangularis: Tím chcete říci, že Vaše slepice snáší všechny každý den? Vtom případě mi prosím napište o jaké se jedná plemeno. Nikdy, a to chováme slepice co se pamatuji, a celou dobu se pečlivě zapisují denní snůšky, nikdy jsme se nedostali nad roční průměrnou snůšku 286 vajec na slepici a rok, A to jsme několik let v plemeném chvu používali i kontrolní hnízda, kdy byl přehled o každé jedné slepici! Ale souhlasím s Vámi co se týče vody. Nadarmo se neříká: jeden den bez vody, dva dny bez vajec!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 236.135 (?), 18.10.2009 17:50

Koupila jsem si 14ti týdenní odrostlá kuřata k dopiplání od pojízdné projedny Kavapo. Snáška začala v jejich asi 22 týdnech. Jsou z nich červené slepice, masitého těla a mají trošičku vysvětlené špičky ocásků. Název jejich plemene neznám, nevěděl to ani řidič a současně prodavač oné pojízdné prodejny. Rozlišoval slepice jen na bílé, černé, kropenaté a červené . Pro začátek jsem měla slepičky tři, nyní mám už čtyři , takže tu snůšku vajec lehenko uhlídám a vím ji úplně přesně, že opravdu snáší každý den. Proto jsem toho názoru, že pokud slepice v silných mrazech nemusí vydávat energii na udržení tepla pro své tělo, tak snáší každý den i v hlubokých mrazech, za předpokladu, že má možnost se i několikrát za den napít a má tukem, nejlépe sádlem ošetřeny hřebínky a ta červená cingrlátka pod zobáčkem (omlouvám se, nevím jak se tomu správně říká ) proti omrznutí. Moje slepičky nocují v kamenném chlévě, ve kterém jsou i kotce králíkárny. V kotcích králíkárny jsou po dvou. V kotci mají i lať na sezení a na noc jim stahuji přes dvířka roletu ze starého koberce. Ve chlévě mají v zimě malou hrabárnu, ven je pouštím okolo poledne a mají také možnost pobývat přes den i ve stodole, pokud je sněhu opravdu hodně. Krmím je pšenicí, zbytky z kuchyně a vařenými brambory s kukuřičným šrotem. Červenou a cukrovou řepu nechtějí, mrkev jen vařenou, ale dýně si vyzovábají v zimě velmi rády.

V plemenu ta každodenní snáška podle mého názoru asi nebude. Má-li člověk čtyři slepičky, které se mají dobře a je o ně dobře postaráno i v zimě, tak asi i dobře "fungují" .

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 20.10.2009 0:11

 Ta "cingrlátka pod zobáčkem se jmenují lalok -(lalůček) - dle odborné literatury. Červené kuřice mají svoje jméno, jsou to Tetry. Dle standartu nosné plemeno pro velkochovy, polotěžké s průměrnou snůškou 270 vajec ročně. V plemenu snáška opravdu není, ta je v typu slepice.  Lehká, polotěžká a těžká plemena. (vaječný, smíšený a masný typ, jinak řečeno) Liší se průměrnou snůškou a hmotností vajec. Lehké typy mají víc vajec, ale lehčích. Já chovám slepice čistokrevné, plemeno Hempšírka. Jsou červené a byly použity jako základ pro vyšlechtění ryze užitkových Teter. Moje krmná dávka se sestává z vařených brambor se šrotem, ne kuřičným, ale směsným, (kukuřice, ječmen, pšenice,)masokosní nebo rybí moučky, ječmene a minerálních doplňků. Pšenici dostávají minimálně, naklíčenou a navíc obohacenou vitamínem B, Tzv drožďování zrnin, k pití mají kromě vody i kozí syrovátku. Nutností je možnost "popelení" v mém případě směs dřevěného popele a staré omítky. Na snůšku si nemohu stěžovat. Slepic mám 18 -22, podle roku, a v chvu nechávám slepice dva roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 99.52 (?), 20.10.2009 13:50

Pane Mirku, moc děkuji za vysvětlení, rady i poučení . A kdy vlastně ty Vaše slepičky nenesou, když máte jakousi statistickou snůšku? Ty moje budu mít příští rok již tři roky, možná že ty výpadky ve snůšce teprve začnou? Asi je bude vhodné příští rok obměnit? To bude pro mě těžké, jsou to moc šikovné holky 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mirek 821 - (39) - 80.73 (?), 30.10.2009 18:49

Slepice omezují snůšku v období přepeřování(pelichání) - tedy na jaře a na podzim. Největší snůška je na jaře, to je samozřejmě dáno přírodními zákonitostmi, je to doba rozmnožování. Průměrná snůška se počítá od doby zařazení do chovu,  v mém případě od pěti měsíců. V prvním roce slepice snáší méně a drobnějších vajec. nejvyšší produktivity dosahuje ve druhém roce života, ve třetím roce snůška opět klesá. Pěti až šestileté slepice až na vyjímky nenesou vůbec Že ze slepic se dají udělat "stroje na snášení vajec" za pomoci upraveného světelného režimu, to je známo už mnoho let a bohatě se to využívá v klecových velkochovech. Poučovat nechci, ani na to nemám dost zkušeností, ale že Vaše 4 slepice snesou 365 vajec ročně, tedy celkem 1460 vajíček za rok, tomu prostě nemohu uvěřit. To nedokázali ani "SOUDRUZI z SSSR"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika