Kurník



pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?)
25.8.2014 7:52

Pěkný kurník. Snášková hnízda bych možná udělal zavěšená - lepší údržba pod hnízdy a oddělil je přepážkou, aby na sebe holky neviděly a měli více klidu, ale líbí. yes

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 20.8.2014 16:43, zobrazeno: 51239x

Když jsem se rozhodl chovat slepice, musel jsem si zhotovit kurník.Aby to vyšlo levně rozhodl jsem se jej postavit ze dřeva.I podlahu mám dřevěnou 30 cm nad zemí.Vnitřek je postaven tak, abych se v něm mohl pohodlně pohybovat.Na zimu jej ještě zatepluji.V létě zateplení demontuji, aby v něm nebylo příliš teplo.Mam tam i větrání.Uspořádání je jednoduché a učelné.Kurník jsem si postavil sám z odpadního dřeva.Je na 30 slepic které tam mají pohodlí.Ke kurníku je napojen velký výběh pro slepice.

Kurník
Kurník
Kurník
Kurník
Kurník
Kurník
Kurník
Kurník
Kurník-výběh
Kurník-výběh
Kurník-výběh
Kurník-výběh
Kurník-výběh
Kurník-výběh
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.105 (?), 20.8.2014 19:31

Moc hezké, Tibore. yessmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pylorus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (113) - 153.234 (?), 25.8.2014 7:52

Pěkný kurník. Snášková hnízda bych možná udělal zavěšená - lepší údržba pod hnízdy a oddělil je přepážkou, aby na sebe holky neviděly a měli více klidu, ale líbí. yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 13.9.2014 9:08

Kurník.

Kurnik
Kurnik
Kurnik
Kurnik
Kurnik
Kurnik
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
tibi469 - (48) - 240.102 (?), 14.9.2014 10:52

Kurník -hřady

Kurník
Kurník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 132.254 (?), 14.9.2014 12:19

Na hřady se doporučuje mít zkosené hrany, aby se nedeformovaly slepicím pařáty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 245.130 (?), 22.9.2014 0:02

Kurník i výběh parádní, asi takový mají i naše pipky. Kurník mám také ze zbytků, zateplený, a to i přes léto, mají tam aspoň chladněji než je venku. Větrám jim jen v noci, kdy je chladněji. Ale ty hřady by měly být silnější a zakulacené. Z těchto mohou mít otlaky na pařátech. Raději prkna než hubené latě. Tak chovu zdar. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.162 (?), 8.7.2016 22:19

zdravím,, nechcel som zbitočne zakladat novú tému tak to dám sem.

Začal som so stavbou kurníku, konštrukcia je zo starých gulatín ktoré slúžili ako strecha garáže, z vonka bude kurník obitý doskami z paliet a z toho čo dom resp. záhrada dá. Chcem kurník zateplovať polystyrénom no problém mám s tým s čím zakryť polystyrén z vnútornej strany, podla výpočtov nemám tolko dreva aby som mohol obe strany stien kurníku zakryť drevom a tak hladám alternatívu, napadol ma sadrokarton, viem že nieje vhodný do exterieru a chcem vnútro natierať vápnom, je to zlá alternatíva a rozpadne sa sadrokarton aj ked bude z vnutornej strany kurniku? Vlhkost chcem riešiť kominovym systemom. Rozmery kurníku sú 2,4m dlžka, 1,2m šírka a výška 1,5m. Bude pre cca 10 slepíc a chcem aby tam mali pohodlie.

Za každu radu vopred dakujem :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 208.253 (?), 9.7.2016 2:24

Odpovím z trochu jiného úhlu. Tam kde jsou slepice, bývají i myši a v polystyrenu si moc rády dělají průchoďák. Aby z izolace nezbyla jen jakási děrovaná výplň, je třeba ji proti myším ochránit, to znamená, žádné mezery ani materiály, které si příliš snadno prokoušou a pokud vím, tak sádrokarton pro ně není nijak zásadní překážkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 54.2 (?), 10.7.2016 18:12

Zdravím,

já bych tam polystyren nedával, maximálně bych nechal dvojí stěnu, i vrstva vzduchu je izolace. Totiž stavím také kurník a desky budu dávat z části polykarbonát kvůli světlu a z části cetris. Obojí je hladké a tak čmelíci mají minimálně šancí se ukrýt. Levnější variantu s OSB desek jsem z tohoto důvodu zamítl. Má zpousty zákoutí, kde mohou čmelíci najít úkryt. Prkna rovněž. Chci také plastová hnízda ze stejných důvodů. To co letos ty bestie krvežíznivé předvádějí, je neúnosné. No a jinak je to už na Vás, možná zkuste popřemýšlet o hladké překližce. 

Juraj Kafka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika