Kolik slepic na kohouta?



host - 64.226 (?)
17.1.2013 22:51

My jsme si před třema lety pořídili 10 slepic chtěli jsme kohouta, ale neměli byl až za měsíc a slepice ho klovali tak, že mu vyklovali oko já jsem se na to nemohla dívat tak jsme ho zabili ještě dodám že byl stejné barvy jako slepice.Vloni jsme si zase pořídili slepice a knim zase kohouta slepičky jsou hnědé kohout bílý a je z něho fešák vše je v pohodě.Myslím si že by se slepice i kohout měli pořizovat spolu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 63.254 (?), 13.12.2011 22:13

pan Kafka to jasně popsal v příspěvku výš a to obě vaše otázky.

Hisex je hybrid (je to geneticky upravený stroj na vejce)

Slepice to je ale ne čistokrevná.

Křížením nedosáhnete ničeho jiného něž zklamání ze slabé užitkovosti!

Pokud chcete kuřátka sežeňte čistokrevnou drůbež a k ní kohouta tejného plemene (nepříbuzného!) snůškou jsou dobré např.leghorny, vlašky koroptví, česká slepice zlatě kropenatá a další..Můžete jejich vejce nasadit pod hybridy jako náhradní kvočny, u čistokrevných by kvokavost neměla být..nebo potom líheň..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.145 (?), 14.12.2011 19:57

nemohu za to, je to zřejmě chyba na mé straně, ale pochopila jsem pouze to, že Hisex je hybrid, což mi už ale bylo jasné - tedy z mého pohledu je to jiné plemeno slepice a jiné plemeno kohouta... ale JAKÉ :-)  polopaticky - koho tyto kuřata měly jako tatínka a maminku :-D?  je to hybrid, což snad neznamená, že genetika jde tak daleko, že by se nemohly rozmnožovat... je mi jasné, že pokud matka není Hisex, jak jsem se domnívala a jak tomu zřejmě není tak koho mají jako matku a jaký kohout je otec?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 223.249 (?), 15.12.2011 13:14

Ale klidně si pořiďte kohouta.Hybrid nehybrid. To víte, že se Vám některá slípka dá do kvokání.Pokud chcete zkusit kuřátka a nejde Vám o čisté plemeno, tak to tak to neřešte.Je dojemné vidět s jakou pěčlivostí a obětavostí se kvočna o své "dětičky" stará.Těch slípek je málo.Kohoutovi to sice nevadí, ale takových osm by bylo už lepší. Vajíčka udáte. Nebojte ony jsou také období kdy moc nenesou.Jinak pokud slípky nemají kohouta, tak se většinou jedna znich stane dominantní a ostatní "komanduje".Stává se také, že slípky po vás chtějí, aby jste je pojímala(přikrčí se před Vámi),takže je znát, že když nemají kohouta tak jim to slepičí milování schází. Jinak s kohoutem opatrně, protože jsou tací, kteří se Vás nebudou vůbec bát a někteří se nerozpakují Vám dát jasně, často i bolestivě, najevo, že dvorek je jeho revír a Vy tam nemáte co dělat.Pokud zaslechne, že se slípce z jeho hejna děje nějaké příkoří, přeběhne okamžitě třeba i z druhého konce zahrady k její obraně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 183.145 (?), 17.12.2011 14:08

Vy jste snad na našem dvorečku musel být :D. Je to totiž přesně tak, jak to popisujete, ze čtyř slepic je jedna taková drobátko " ostřejší " ne že by ostatním ubližovala, ale sem tam se po nějaké z těch zbylých ožene.-). I slepice se sem tam přikrčí, pohladit se nechají zcela bez problémů, žerou z ruky. No a dětem by se představa kuřátek na dvoře určitě zamlouvala a věřím, že na to může být lepší pohled než na kdejaký seriál. Než jsme si je pořídili, viděly vejce jen v supermarketu... což taky není nejlepší :-(.

Vím, že existují čistokrevní kohouti pěstovaní i na boj... no tak tomu se snad vyhnu :D ale dá se říci, že obecně mě nějaké plemeno bude pravděpodobně honit po dvorku méně než ty ostatní? tedy něco jako kohout s povahou .. líný a přátelský?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.118 (?), 16.1.2013 18:07

Kohout líný a přátelský... Možná, že existuje nějaký takový asi přestárlý, obézní a asi líný i na tu hlavní funkci. Já jsem poznal (a osobně usekl hlavu) kohouta útočného, zákeřného a skutečně nebezpečného pro dospělé, neřku-li pro děti. Dokázal při útoku nenápadně oběhnout a zaútočit zezadu na lýtka a rozdrásat je do krve. Určitě to tak není vždy, ale zdravý kohout si chrání svoje hejno dost často velmi bojovně. Takže pozor i na děti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.38 (?), 1.5.2017 0:49

Něco podobného jsem zažil s naším kohoutem. Jednou jsem ho nahrál jak kokrhá a pak jsem mu to pustil. Od té doby se ke mně vždycky nenápadně přibližoval a krásné na tom bylo jak během toho kloval např. do kamínků okolo něj a dělal, že jen zobe okolo... a když už byl blíže tak zaútočil. Zřejmě si díky té nahrávce myslel, že jsem cizí kohout v jeho teritoriu.:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 9.254 (?), 16.1.2013 20:28

Loni sem si pořídil 6 slepic a na podzim sem jim přidal i kohouta, slepic se bojí pořád ho klovají musím mu dávat krmení do druhého kouta jinak se ani nenažere. Myslíte že si je vycvičí nebo s něj mám udělat polívku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.226 (?), 17.1.2013 22:51

My jsme si před třema lety pořídili 10 slepic chtěli jsme kohouta, ale neměli byl až za měsíc a slepice ho klovali tak, že mu vyklovali oko já jsem se na to nemohla dívat tak jsme ho zabili ještě dodám že byl stejné barvy jako slepice.Vloni jsme si zase pořídili slepice a knim zase kohouta slepičky jsou hnědé kohout bílý a je z něho fešák vše je v pohodě.Myslím si že by se slepice i kohout měli pořizovat spolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 66.2 (?), 28.2.2013 21:06

podla mna kohut je velmi dobry k sliepkam.ja mam kohuta pri patnastich sliepkach a pocuvaju ho ako svojho pana a on na ne za to dava pozor pred jastrabmi a podobnymi predatormi.a predstavte si, ze som mal sliepky z velkochovu a z nich mi jedna zacala kvokat, takze som sa nemusel trapit so zhananim vajec.podlozil som 15 vajec a vyliahlo sa mi 9 kuriatok.nie som sice nejaky expert na chov sliepok ale priroda si to zariadi sama.pridavam vam nejake fotky.su tam aj sliepky kupane z polnonakupu takze museli byt oddelene za cas aby ich tie stare nezabili.

kuriatka
kuriatka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6500) - 70.100 (?), 16.12.2011 13:10

Hybrid obecně je potomek zkřížení dvou čistých liníí. Tedy šlechtíme otcovskou a mateřskou linii.  Z těchto dvou čistých liníí vyberem z jedné otce - bílého kohouta, z druhé matku - červenou slepici. Jejich potmstvo je v první generaci (F1) uniformní, tedy všecny potomci jsou stejní, např. oranžoví a mají stejné vlastnosti. Z tohoto potomstva vyberem slepičky a to je ten kýžený výsledek. Pokud se dále toto potomstvo množí, štěpí se jejich potomci v druhé generaci (F2)  v poměru 3:2 (3 červené, 2 bílé) a mají vlastnosti různé. To platí i pro rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika