Kokcidioza - prosím radu



host - 176.18 (?)
8.3.2011 19:13

Asi bych to neriskovala a vzala jiného, může ještě něco mít v sobě.    Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Robina - (12) - 60.169 (?), 6.3.2011 11:32, zobrazeno: 71532x

Dobrý den, prosím o radu. Pořídila jsem si osm slepiček a kamarádka mi k nim nabízí kohouta, ale měla v loni chov postižený kokcidiozou, asi polovina kuřat jí uhynula. Mám trochu strach jestli si pořízením kohouta od ní nezavleču tuto nemoc k sobě. Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 7.3.2011 17:02

Uplne nejlacinejsi a ucinne na kocidiozu je, dejte par lzic octa do konve vody, ted nevim presne kolik, ale z vody musi byti mirne citit ocet, pomer asi, jako,kdyz delate doma salat, hlavku s octem, a to jim davejte pit, zkuste to, melo by to zabrat, ja to tak resil u kraliku, snad tam neni rozdil, snad je kokcidioza jenom jedna, takhle jim davejte veskere piti s tim octem, co koupite v obchode a pouzivate v kuchyni.Namichejte to do konve.Az uvidite, ze se zvirata lepsi, tak porad jim to davejte.Az budou uplne dobra, pak muzete treba nejaky cas vynechat, treba par tydnu, mesic,pak jako prevenci jim opet dat, to si vypozorujete, jak zacnou vadnout, zacne byti videt, ze jsou nemocni, necekat na nic.Dalsi dulezita vec, udrzovat cistotu, drzi se to v trusu a jak to nahodou sezere dalsi, tak ziska nakazu.Hodne zdaru.Resil jsem to cela leta u kraliku, rada mi jich nejprve posla, pak jsem objevil tohle a byl klid, ale myslim, ze ta lecba by mela u tech slepic tez zabrat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Robina - (12) - 60.169 (?), 7.3.2011 18:09

Host, díky za radu, ale já mám nové 20ti týdení slepice a jsou zdravé, ale ten kohout kterého si chci pořídit je z chovu, kde měli kokcidiozu vloni. A já mám strach, aby třeba nebyl přenašečem. Tak jsem chtěla poradit, jestli si ho můžu bez obav pořídit a nebo se mám raději po kohoutovi poohlídnout jinde

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 8.3.2011 19:13

Asi bych to neriskovala a vzala jiného, může ještě něco mít v sobě.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.106 (?), 8.3.2011 22:36

 V odolnosti kuřat a slepic je snad rozdíl a kohout odjinud nedává nijakou záruku lepšího zdravotního stavu, neznámeli vlastní průběžnou docházkou  situaci během celého odchovu v daném místě. Cizí prodávající se nepřizná jaké epidemie jeho chov postihly. 0.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Robina - (12) - 60.169 (?), 9.3.2011 14:09

Takže by jste toho kohouta bral? Když vím jak ten chov vypadá a jak se o ně starají i když tam loni tu kokcidoizu měli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 61.106 (?), 9.3.2011 17:12
Starají-li se dobře a drůbež jim v podobě vajec užitek přináší bez průkazných projevů zdravotních neduhů, tak obávat se možno snad hlavně ptačí chřipky. Taky se neštítíte a nevyhýbáte člověku, který marodil a nyní je zdráv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Robina - (12) - 60.169 (?), 9.3.2011 18:16

Děkuji za váš názor. Ano starají se dobře, vejce mají i v zimě i když trochu pokles snášky tam samozřejmě je, ale jinak od nich vejce kupuji stále. Teď doufám, že už nebudu, když jsem si pořídila vlastní slepice, konečně mám na ně místo, snad mi brzo začnou snášet holky moje kvokavý

Tak se asi vydám pro kohoutka, ať máme o zábavu postaráno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.2 (?), 19.4.2011 15:16

Dovoloji si oponovat proti tomu octu, ten jako lék na kokcidiozu určitě vhodný není, maximálné jako prevence proti kokcidioze, nebo střevním onemocněním, jelikoš mění PH žaludku a působí tak na střevní mikrofloru.Já osobně bych použil nejaké antikokcidikum, třeba Sulfakox-T dá se použít jak na léčbu tak i jako prevence.Stačí navštěva u Jakého koli vet.lékaře ten vám jistě porádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.91 (?), 11.7.2011 23:30
mame slepice pres 20 let a koxidiozu jsem u slepice nevidel, neco jineho je u kraliku, neni mesic, aby nekdo neonemocnel..ten ocet je dobry figl, ale neni 100%. dava se 5 polevkovych lzic na 10l vody. pouzivam vodicku acidomid, funguje dobre
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika