Co sejmulo slepici v noci?



host - 33.190 (?)
26.6.2014 13:41

Hlavu ukosavá většinou tchoř.

Myslivci Vám v této době nepomůou kuny jsou hajené od 1.3. do 31.10. bohužel v době kdy dělají největší škody kvůli mláďatů,, tchoř je bohužel hajený celoročně, liška by slepici podle mne načnula, taky mě teď dvě slepici zabili. Bohužel se s tím nic legálně nedá dělat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 249.32 (?), 18.5.2014 9:31, zobrazeno: 24723x

Něco mi v noci na dnešek sejmulo jednu slípku. Byla to jedna ze čtyřech které na noc nezalezli do kurníku a schovávali se pod plachtu která kryje balík sena. Z kraje jsem se s nima zlobil a každý večer jsem je dával do kurníku ručně. Posledních asi šest dní jsem na to rezignoval a dnes ráno tam běhaly pouze tři. Po bližším ohledání jsem objevil peří asi na pěti různých místech výběhu ale nic víc. Žádnou kůži nebo kosti, pařáty, prostě nic. Bydlím přes louku u lesa a přes den slepice vypouštím na pastvu na louku a doteď si jich nic nevšimlo. Jen ještě dodám, že včera večer, kolem 23,30 jsem jakoby z louky ale spíše blíže k baráku tzn. 80m od kurníku slyšel takový ptačí jekot ale spíš jako něco divokého, slepici to nepřipomínalo. Teď ráno jsem tam hledal ale nic jsem neobjevil. Přidávám pár fotek peří, kdyby někdo podle toho, náhodou věděl co by to mohlo být za predátora.

PS. ještě musím dodat, že dnes jsem šel otevřít kurník až v 8,30. Takže vlastně přesně nevím jestli jí to sejmulo za tmy nebo již za světla.


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 249.32 (?), 18.5.2014 9:35

Obr.2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.32 (?), 18.5.2014 9:36

Obr.3


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.241 (?), 18.5.2014 18:36

Dobrý den,

nemyslím si, že by to byl pták, ten by si jí odnesl a zbytky po káněti vypadají jinak, určitě to přiběhlo po čtyřech a slípku to tahalo po zemi. Myslím, že to pištění kolem půlnoci byla ona, mě tohle dělaly kuny, a nenechte se mýlit, tyhle šelmy dokáží ledacos. Jednou jsem viděla lišku, nedokážete si představit, jak ladně přeskočila plot cca 160cm vysoký...

Je asi jedno, CO to bylo, každopádně bych popřemýšlela, proč Vám slepice dobrovolně nechodí do kurníku. U mě to bylo pokaždé díky čmelíkům. Mrkněte mezi spáry jestli tam nelezou a slípky zavírejte osobně, ať se Vám tam ten prevít nenaučí chodit jak do sámošky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 249.32 (?), 18.5.2014 22:55

Dobrý večer,

pták to nebyl, máte pravdu. Náhodou jsem jí našel v pauze o hokeji. Něco se jí pokoušelo protáhnout mezi plaňkama plotu, a sežralo jí to hlavu. Tak to byla asi ta kuna.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 249.32 (?), 18.5.2014 22:55

Obr.2


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 63.99 (?), 5.6.2014 13:43

Dobrý den, tak to byla určitě kuna. Ta sežere jenom hlavu a vypije krev. Taky mi už udělala čistku, když nějaká slepice zapoměla na noc zalézt do kurníku. Kuna vypije všechnu krev, naše slepice ležela na bílém sněhu a okolo ani kapička krve. Těď mají kuny mladé, tak je nutno dávat větší pozor na slípky, hlavně na noc pořádně zavřít, kuna proleze i malou dírou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 192.242 (?), 24.6.2014 9:23

tá malá suka si ju i urobí, doska pre nu nie je prekážkou. ked je hladná, cestu si nájde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 214.4 (?), 23.6.2014 16:37


Toto Vám klidně udělá i liška, byla doba mladých, u nás jednomu a ne jednomu-vybrala v poklidu skoro vše-našel hodně uštípaných hlav a peří...indecision
no jo, všechno chce žít, nám jednu odnesl jestřáb-i když jsou chráněni-myslím, že i lišky, bylo by možná dobré, kdyby myslivci neseděli na posedech s dalekohledem v ruce winka raději se zaměřovali na škodnou a její redukcifrown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.190 (?), 26.6.2014 13:41

Hlavu ukosavá většinou tchoř.

Myslivci Vám v této době nepomůou kuny jsou hajené od 1.3. do 31.10. bohužel v době kdy dělají největší škody kvůli mláďatů,, tchoř je bohužel hajený celoročně, liška by slepici podle mne načnula, taky mě teď dvě slepici zabili. Bohužel se s tím nic legálně nedá dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika