Chov krůt



host - 24.156 (?)
31.8.2018 13:44

Tady někdo psal, že se zabíjí až ve ěž 26týdnu. Oni měli teprve kolem 20tydnů. Ještě jsem se chtěla zeptat, zdasi mohu nechat na chov Letos ještě nicbronzového krocana a bílou krůtu. Nebo raději dokoupit bronzovou krůtu. Loni jsem měla bílý pár a touto dobou už samice snašela vejce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.228 (?), 18.5.2018 8:30

 Určitě přeléčit, a to všechny. Dávkování je napsané na příbalovém letáku, je nutno přepočítat na skutečnou váhu zvířat. Tablety se navlhčí a vloží každému přímo do zobáku na kořen jazyka. Obsah léčiva ve směsi je jen v preventivní dávce,  směs nelze považovat za léčivo. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.156 (?), 21.8.2018 21:26

Dobrý večer,

krůt jsem přeléčila, ale nemocVyklubali se z nich se zase vrátila. Nechci uz léčit všechny, tak dávám jen postižené do zobáku kousek entizolu.

Ale vyskytl se další problém, na který tady nikdo neupozornil. na jaře jsem koupila 5 mládat, nebylo jasné zda jsou to samci nebo samice. Koupila jsem 2 bronzové a 3 bílé. Vyklubali se z nich 2 bronzoví samci a jeden bílý samec, dvě bílé samice. Už asi měsíc se samci rvou o samice až stříká krev. O začly na něj mouchy víkendu jeden bronzový zabil druhého a bílého samce úplně zdecimoval, že i když jsem ho umístila do jiného výběhu po brojlerech, přestal žrát a začly na něj mouchy klast vajíčka. Tak jsem ho dnes musela taky zabít. Na to tady nikdo neupozornil, ze samci nemohou byt spolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 22.8.2018 11:29

Když se samci začali prát, měla jste je asi rozdělit dřív, a ne čekat měsíc, až se zabijí. Prát se začínají na začátku pohlavní dospělosti, v té době už by měli být narostlí a končit na pekáči. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.156 (?), 31.8.2018 13:44

Tady někdo psal, že se zabíjí až ve ěž 26týdnu. Oni měli teprve kolem 20tydnů. Ještě jsem se chtěla zeptat, zdasi mohu nechat na chov Letos ještě nicbronzového krocana a bílou krůtu. Nebo raději dokoupit bronzovou krůtu. Loni jsem měla bílý pár a touto dobou už samice snašela vejce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.228 (?), 1.9.2018 8:38

Bílá krůta bude pravděpodobně nejaký finální masný hybrid. K chovu ji nechat lze, otázkou bude, kdo vysedí vejce, tato krůta nejspíš ne. Pokud máte možnost dát vejce do líhně nebo podložit jinam (kvočny, perličky atd.) pak nic nestojí v cestě. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 60.22 (?), 25.7.2015 15:19

Nedávala bych je tam protože se můžou poprat vlastní zkušenost, v mém případě slepice šikanovali krocana, protože má křivé nohy :D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.233 (?), 1.10.2012 13:12

Krůty jen hudrají, ale jinak jsou tichý to tvorové. My je krmíme namočeným pečivem, čerstvými kopřivami, zbytky od jídla, krmnou kukuřicí a šrotem. mají rádi trávu a velký výběh. Hlavně hodně vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.251 (?), 28.11.2012 13:01

Dobrý den   mám dotaz jestli chov krut   jestli to je   naročne co se tyče zapachu mam malou  zahradu a   nic moc sousedi tak sem  se chtel radeji informovat dekuji moc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 75.62 (?), 20.8.2013 19:44

Protoze kruty chovam, tak sem napisu par radku. Rozhodne bych do chovu krut nesel, kdybych nemel odpovidajici pozemek. Na malem uslapanem dvorku se slepicema bez moznosti pastvy je to o nicem. Rozhodne bych kruty nekupoval z velkochovu, to si opravdu koledujete o maler. Tyto ubohe zvirata nemaji absolutne zadnou imunitu a pri "zivote" je musi drzet lecivy. I tak je ve velkochovech velka umrtnost. Pokud takove krutata prevezete, tak zmena prostredi, stravy vykona sve a nemoc propukne. Navic predpokladam, ze kupujete brojlerove kruty slechtene na maso a tyto jsou oproti divokym krutam mnohem choulostivejsi.

Jak tedy chovat kruty?

1) odpovidajici pozemek s pastvinou

2) zvolit puvodni nepreslechtena plemena

3) plemenne kusy koupit od malych poctivych chovatelu a nepribuzne

4) odchovavat si krutata sami pod krutou ve spolecnem vybehu a kontaktu s ostatni drubezi (takto vychovana krutata maji imunitu a odolnost uplne nekde jinde a jeste se mi nestalo, ze by se mi u nich objevily podobne problemy o jakych se v tomto vlaknu pise)

5) pri zakoupeni noveho kusu, tento oddelit do samostatneho izolovaneho vybehu (karanteny) a pockat 1 mesic, zda se neprojevi priznaky nektere nakazdy, teprve potom prisunout do hejna - to je velmi dulezite

Proste kdyz chovat, tak bud poradne anebo vubec. Hodne zdaru s krutama, je to nadherna drubez. Sam chovam kruty cernobile (Crollwitzer Puten) a jsou naprosto perfektni a ackoliv nemaji tolik masa jako brojlerove kruty, tak chut na pastve odchovanych zvirat je excelentni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.55 (?), 20.8.2013 20:22

Díky za parádní insruktáž o chovu krůt. Prosím, ještě se zeptám, kde nakupujete jmenované krůty? V mém okolí se dají koupit opravdu jen brojlerové širokoprsé krůty a po letošních zkušenostech nikdy více!!! Já sama nechci krůťata odchovávat. A nyní budu mít strach koupit nabízené krůty od různých prodejců, kteří jezdí po kraji a prodávají drůbež.  Děkuji za odpověď. Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika