Chov krůt



host - 24.156 (?)
17.5.2018 21:52

DDruhýobrý večer, 11.5.jsem koupila 5 krůt, prodejce tvrdí, že jsou staré 8 týdnů.. Druhý den jsem zjistila, že asi 2 mají histomonosu podle trusu.

Chovám je odděleně od jiných ptáků, krmím směsí KR3 , voda, pastva

Myslíte že se uzdraví, když v té směsi KR3 je léčivo?

Nebo musím dát entizol? Kolik a jakým zpusiobem? Děkuji za rady. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.228 (?), 18.8.2013 8:07

Upřeněte prosím, co znamená že krůta se vybulí a má špatnou jitru. Potom se budu snažit zjistit, jak dál. Vlasta L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 32.5 (?), 18.8.2013 21:34

Dobrý večer, rozvedu Vám to, na jaře koupíme krůty cca 10ks a už jsme se ptali ve velkochovu a řekli Nám že krůty nemusíme přečovat. Ale nakonec jsme je přelečili.

Nejdříve jsme vystříkali celý kurník savem a pak za 5dnu sjme dali do kurníku nové krůty, byly zavřene 3dny a davali jsme jim ENTIZOL myslím 1 a 1/2 tabletky vždy večer a pak po čtyřech dnech jsme vyházeli kruníka a byl klídek, pak asi po měsicí najednou jedna krůta se začne ztranit, sedí u vody a pije, a má průjem, spíš žlutozelený trus a do 3dnu zdechne. Nevíme co se stalo, to máme stým každým rokem problém. Už dávame do vody ocet, potom přípravky do vody Alfamin, které jsou i pro slepice. No pak sjem byli u lékaře a on řekne dejte ENZIZOL a to je vše. Ltos Nám uhynulo celkem 3krůty. Další krůtu jsme zabili a neměla vůbec nažrané vole, a na játrech měla takové fleky a byla velká jak dlaň. Pak kůře krůty byly žlutá, ale to může být, že dostavaji krůty kukuřičný šrot ne?

Nevéme co máme dělat ty poslední 2krůty uhynuly během 14dnu. Nevíte o nějakém přípravku a podobně? Krůty mají na noc čistou vodu, každý den vyměněnou, vodu venku maji v napaječčce, do obilí se nedostanou a ani slepice, ani nedostanou se např do pšeničného šrotu. jenom max tam dvaji hlavu a ne nohy... krůty jsou společně venku ze slepicemi. Děkuji za rady...

Maso krůty můžem jíst,? když měla krůta špatnou játru, na které byly světlejší fleky. Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.55 (?), 19.8.2013 7:18

Vy popisujete můj problém s krůtami. Už jsem vystřídala čtvery léčiva. Dá se říci, že co jsem krůťata 3.6.dovezla, tak je s týdeními přestávkami přeléčuji. Spousta peněz, starostí. V současnosti mají 3 krůty z osmi znovu průjem. Už si nemyslím, že to vyřeší léky, ale jenom sekyra. Maso z nemocných krůt bych nejedla, i když byly jen světlé skvrny na játrech. Ale poraďte se s vetrinářem. A co bych vám určitě doporučila je, příští rok krůty nechovat, aby se vyčistila půda ve výběhu a v kurníku, pokud je tedy pouštíte ven. Jestli berete krůty ze stejného velkochovu a máte stále stejné problémy, tak už bych je odtud nekupovala, protože si asi dovezete nemocná zvířata, která jsou poléčená, je to utlumené a pak se to za nějakou dobu rozjede a po svých zkušenostech nevěřím tomu, že to jde úspěšně léčit. Já jsem koupila krůťata v Újezdu na Hané od Vychodilů a už po třech dnech začal problém s napěněným průjmem, takže už byla při odběru nemocná. Myslela jsem si, že s Entizolem vyhraju, ale je to bez úspěchu. Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.55 (?), 18.8.2013 11:29

Je důležité sledovat trus u krůt. Pokud je žlutý a napěněný, je krůta nemocná, po čase malátná, straní se hejna, sedí ve vodě, rychle hyne, játra jsou se žluto zelenými fleky. Jedná se o černohlavost. Těžko s touto nemocí bojovat. Musíte si uvědomit, že po každém léčivu musíte dodržet ochrannou lhůtu před porážkou 3-4 týdny. Ze své zkušenosti vím, že pokud se tato nemoc rozjede, nestačíte do této doby krůty porazit, protože se nemoc často vrátí. Doporučuji dávat pozor při nákupu krůťat, pokud do dvou týdnů mají zdravotní problémy, pak je lépe je vrátit, na to máte dle občanského zákoníku nárok. Jestliže vám prodejce prodá na cestu i Entizol, tak ví, co vám prodává a je lépe krůťata nebrat. Z 90% procent si histomoniázu (černohlavost) přinesou od chovatele. Inkubační doba je u této nemoci 2-4 týdny. Takže dobře počítejte, kdy vám krůta onemocněla. Přeji mnoho zdaru při chovu. Mirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.80 (?), 17.3.2014 21:28

Dobrý den potíž je v tom že se musí do vody dávat vitamím D proti křivici každ den do vody 4 nebo 5 kapek kupuje se ve veterialní lekarně

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 224.27 (?), 15.7.2012 15:54

chov krůt -S názory obecně souhlasím, ale pro úplnost nutno zdůraznit, že krůty potřebují ke krmení dostatečný přísun čisté - kvalitní vody, nikoliv deštivou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.2 (?), 3.10.2012 11:14

Ja uz krutu nechci.Je to nachylne k nemocem, od te doby, co mi to vymrelo, nechci,bojim se.To, uz radsi kachnu, ci husu.A vubec ze vseho mam nejradeji kureci brojlery.Rychle to roste, neni to tak tucne, kdyz neco nahodou pojde, neni to takova skoda, jako treba u kruty, neni tak nachylny k nemocem, jako kruta.Je to drive vykrmene.Ty mam osobne nejradsi.Husa i kachna, taky jde.Kruty pokladam za nejvice rizikove s ohledem na nemoce a uhyn..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.88 (?), 14.7.2017 13:19

Dobry den mohu se zeptat kolik stoji kilo krutiho kdyz chovate krutu doma

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 14.7.2017 16:49

Je to věcí dohody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 24.156 (?), 17.5.2018 21:52

DDruhýobrý večer, 11.5.jsem koupila 5 krůt, prodejce tvrdí, že jsou staré 8 týdnů.. Druhý den jsem zjistila, že asi 2 mají histomonosu podle trusu.

Chovám je odděleně od jiných ptáků, krmím směsí KR3 , voda, pastva

Myslíte že se uzdraví, když v té směsi KR3 je léčivo?

Nebo musím dát entizol? Kolik a jakým zpusiobem? Děkuji za rady. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika