Žloutnutí listů jahodníku, maliníku



host - 118.183 (?)
19.5.2010 21:37
zkuste (nezávazně) k jedné rostlině přidat rašelinu nebo síran draselný, zkrátka okyselit půdu. Dle mého by to mohlo pomoci. Všechny rostliny mají mít mírně kyselou půdu, ale je to bez záruky - nic se jim však nemůže stát, jen to třeba nepomůže :)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
iva2 - (35) - 160.10 (?), 8.9.2009 15:08, zobrazeno: 27787x

Nevíte prosím Vás někdo čím by mohlo být způsobeno žloutnutí listů jahodníku, maliníku a ostružiníku? V loni se mi to na jahodách objevilo poprvé. Někdo mi řekl, že je to plíseň, že to mám seseknout srpem. Tak jsem tak udělala. Na jaře jahody obrazily a byly krásně zelené. Jakmile však začaly kvést, listy pomalu začaly žloutnout. Objevilo se mi to i na listech maliníku i ostružiníku a v tuto dobu začínají žloutnout i listy ptačího zobu, ze kterého mám živý plot. Slyšela jsem i názor, že by to mohlo být způsobeno postřikama proti plevelům v trávníku, který mám umístěný poblíž záhonu s jahodami.(na trávník používám BOFIX). Na jaře jsem si však koupila sazenice jahod, které jsem umístila od trávníku dál. Ty teď kvetou a plodí a začínají také žloutnout. Přislo mi, že plody jsou zdravé, ale jsou velice drobné. Mezi mnou a sousedy je betonový asi 0,5m vysoký plotek. Sousedé mají jahody umístěné poblíž mých, a mají je krásně zelené. Nesetkal se někdo s tímto problémem a neví čím by se to dalo řešit? Předem děkuji.

jahodník
jahodník
jahodník
jahodník
ostružiník
ostružiník
ostružiník
ostružiník
maliník
maliník
maliník
maliník
ptačí zob
ptačí zob
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.15 (?), 19.5.2010 21:10

Škoda, že nikdo s problémem nemá zkušenosti. Se žloutnutím "bojuji" asi 5let, bez dobrého výsledku. Letos prvně mi začíná též žloutnout maliník. Budu ráda, když se ozve úspěšný rádce s radou. Předem moc děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 19.5.2010 21:32

Zkuste se podívat na tento odkaz - zvláště v odkazu Železo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.183 (?), 19.5.2010 21:37
zkuste (nezávazně) k jedné rostlině přidat rašelinu nebo síran draselný, zkrátka okyselit půdu. Dle mého by to mohlo pomoci. Všechny rostliny mají mít mírně kyselou půdu, ale je to bez záruky - nic se jim však nemůže stát, jen to třeba nepomůže :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 19.5.2010 23:11

Zalít roztokem se stopovými prvky (hlavně železo, hořčík), mělo by to pomoci. Také mohou mít přebytek vápníku, který právě příjem železa rostlinou omezuje.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika