Zalévání rybízu a angreštu



host - 40.161 (?)
20.11.2008 15:33

k zalévání - já jsem stromky sázené na podzim zalévala celou zimu, cca 1x za 14 dní. Když leží sníh tak zalévat není potřeba, jak odtává, tak to má vláhy dost, ale když sníh není, tak je lepší jim přidat. Třeba i na zmrzlou zem, ono jak to pak povolí, tak voda ke kořenům proteče. 

U vás ale vidím trochu problém s počtem stromků. 100 kusů, to je docela hodně, to by se mi asi s konví běhat nechtělo, já měla vždy tak tři stromky, to se dalo překousnout. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 54.33 (?), 20.3.2008 12:07

Jednoduše řečeno, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.Aby byla spokojenost pro oko i stromky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
chlamst - (3) - 209.248 (?), 20.11.2008 0:50

Dobrý den,

Nasadil jsem asi sto ovocných stromků během října zem jsem udržoval stále vlhkou, chtel bych se zeptat do kdy mam tyto stromky zalevat?A na jaro chci do sadu pustit ovce je nejaka ucinna ochrana jak jim zabranit okusu stromku? Diky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 131.51 (?), 20.11.2008 2:42

Podzimní počasí obvykle má dost srážek a půda je potom vlhká až mokrá a teplota nízká, takže nevysychá. Zalévání nyní a přes zimu do dubna, května minimálně není potřeba, pokud nenastane extrémně suchá zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.167 (?), 20.11.2008 8:06

Pokud se jedná o čerstvě vysazené stromky, při suchém podzimu se doporučuje zálivka před zámrzem. Většinou totiž stromek neuschne během zimy vlivem nízké teploty, ale nedostatkem vláhy.

Co se týče ovcí, nevím jaké máte zkušenosti jako chovatel, ale můj názor je, že před nimi stromky uchránit nelze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.11.2008 12:27

Pokud mají ovce dostatek trávy ke spásání, tak se do stromků nepustí.  Ještě jsem neviděla, že by ovce okusovaly stromky.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 4.187 (?), 20.11.2008 14:50

Chováme ovce a ze zkušenosti bohužel vím, že i když mají ovce dostatek trávy na spásání, rádi stromky i keře okusují a tím je zcela zničí. Jeden čas dokonce okousávaly kůru vzrostlých stromů. V tomto případě pomohlo králičí pletivo. Na malé stromky používáme plastové zelené kryty, které se používají i při výsadbě stromků v lese. Na větvičky mám v plánu vyzkoušet postřik STOP -Z, který údajně zabrání okusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 20.11.2008 15:27

To mne dost překvapuje, protože naši znamí mají ovce a v jabloňovém sadu je nechávají pást. Nikdy jsem si nevšimla, že by ovce okusovaly stromky. Ale když to píšete, tak to určitě je pravda.  Nebo mají nějaký inteligentní druh?    Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 20.11.2008 17:14

Vedle je oplocena záhrada a pásly se tam 4 ovce. Trávy bylo dost a dost a přesto "ožraly" kam dosáhly. Můžu poslat foto, kdo nevěří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 40.161 (?), 20.11.2008 15:33

k zalévání - já jsem stromky sázené na podzim zalévala celou zimu, cca 1x za 14 dní. Když leží sníh tak zalévat není potřeba, jak odtává, tak to má vláhy dost, ale když sníh není, tak je lepší jim přidat. Třeba i na zmrzlou zem, ono jak to pak povolí, tak voda ke kořenům proteče. 

U vás ale vidím trochu problém s počtem stromků. 100 kusů, to je docela hodně, to by se mi asi s konví běhat nechtělo, já měla vždy tak tři stromky, to se dalo překousnout. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 20.11.2008 21:04

Nikdy jsem rybíz nezaléval. Pokud bych měl zalévat a zvýšit výnos, tak jedině kapkovou závlahou a to je trochu složitější. Voda je důležitý transportní element a také pro disociaci hnojiv na ionty a jiné obecně ať umělé nebo vniklé přirozeným rozpadem ale nesmí jí být moc. Moc naráz, protože ty živiny je schopna odplavovat. Toť můj názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika