Vyhrabat jehličí nebo ho ponechat?



alenaLo - (2) - 192.194 (?) 
20.8.2017 19:44, zobrazeno: 3871x

Vykáceli jsme v zahradě vzrstlé smrky, které po sobě nechaly cca 10 cm vrstvu jehličí. Prostor mám v plánu osadit kyselomilnými rostlinami - vřesy, borůvky, hortenzie. Poraďtve zda se jehličí zvětšího zbatvit a nebo jej ponechat na místě s tím, že rostliny zasadím do větší hloubym tak aby měly kořeny v zemi. Ta se mi zdá celkem chudá, tak jestli přidat nějakou rašelinu? Předem děkuji za všechny dobře míněné radysmiley.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 20.8.2017 20:30

Pokuste se zrýt na hloubku rýče, sázejte nejdříve zjara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.106 (?), 20.8.2017 21:18

Asi bych převážnou část jehličí shrábla a prozatím někde uložila, potom bych ho postupně k těm kyselomilným rostlinám přihazovala...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 20.8.2017 22:32

Záleží, jakovou máte půdu, jestli vám podobné rostliny kolem rostou,. U nás je sice kyselá, ale také jílová, těžká. Já když jsem sázela rododendrony, musela jsem horní vrstvu odryt a dát bokem. Na druhý rýč odrýt a vyvézt. Tu uloženou bokem jsem naházela zpátky, smíchala s dílem písku, dílem rašeliny a dílem rozloženého koňského slamnatého hnoje. Do toho jsem sázela a zatím rostou pěkně. U vás bych to udělala podobně, jen něco z toho můžete vynechat (právě dle PH půdy) a jak píšou výše - zarýt dospod i to jehličí. Ale bude to chtít i právě dodat dusík, buďto ve formě hnoje na podzim, nebo třeba rohovinu před sázením na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 21.8.2017 9:39

Dobrý den, před pár lety jsme vykáceli řadu vzrostklých smrků a borovic (cca 40m), kde jsem následně zasázela rododendrony a azalky. Jehličí jsem nechala, jen jsem ke keřům přidala rašelinu a nakonec povrch pokryla mulčovací kůrou. Keřům se krásně daří. Máte ale pravdu, že zem byla taková nijaká. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alenaLo - (2) - 192.194 (?), 22.8.2017 6:31

Děkuji za reakce a rady. Právě tak se mi ta půda jeví, chudá jílovito hlinitá navíc je prorostlá kořeny a rytí v ní je téměř nemožné. Manžel navrhuje z větší části to jehličí odstranitna zbytek vysapat aspoň 3 pytle rašeliny tu v pravit do půdy. z předchozích reakcí si pak beru, že bych asi bych ten zbytek jehličí spojila s mulčivací kůrou a celé to pak překryla. Jestě nevím jestli to prosipat nějakým hnojivem -předchozí příspěvky doporučují hnůj, rohovinu. Snesou to ty borůvky, vřes apod? kCo je lepší kravský nebo koňský hnůj? Může být i granulovaný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 22.8.2017 9:34

Dobrý den, já se musím přiznat, že s hnojením jsem dost "na štíru"wink. Kupuji granulovaný koňský i kravský hnůj, ale rozdíl v tom žádný nevidím. Na jaře všude rozhodím cererit... Asi mám štěstí, že mi všechno krásně roste, protože mám zahradu ve svahu, poměrně velkou, a kdybych měla všechno špatné vyvážet atd., to prostě nejde. Z mojí zkušenosti vím, že důležitá je ta rašelina a k tomu když přidáte tu mulčovačku. A pak samozřejmě zálivka, aby keříky přes zimu neuschli. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika