Vyhrabat jehličí nebo ho ponechat?



host - 248.106 (?)
20.8.2017 21:18

Asi bych převážnou část jehličí shrábla a prozatím někde uložila, potom bych ho postupně k těm kyselomilným rostlinám přihazovala...          Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
alenaLo - (2) - 192.194 (?), 20.8.2017 19:44, zobrazeno: 3865x

Vykáceli jsme v zahradě vzrstlé smrky, které po sobě nechaly cca 10 cm vrstvu jehličí. Prostor mám v plánu osadit kyselomilnými rostlinami - vřesy, borůvky, hortenzie. Poraďtve zda se jehličí zvětšího zbatvit a nebo jej ponechat na místě s tím, že rostliny zasadím do větší hloubym tak aby měly kořeny v zemi. Ta se mi zdá celkem chudá, tak jestli přidat nějakou rašelinu? Předem děkuji za všechny dobře míněné radysmiley.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 20.8.2017 20:30

Pokuste se zrýt na hloubku rýče, sázejte nejdříve zjara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.106 (?), 20.8.2017 21:18

Asi bych převážnou část jehličí shrábla a prozatím někde uložila, potom bych ho postupně k těm kyselomilným rostlinám přihazovala...          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 20.8.2017 22:32

Záleží, jakovou máte půdu, jestli vám podobné rostliny kolem rostou,. U nás je sice kyselá, ale také jílová, těžká. Já když jsem sázela rododendrony, musela jsem horní vrstvu odryt a dát bokem. Na druhý rýč odrýt a vyvézt. Tu uloženou bokem jsem naházela zpátky, smíchala s dílem písku, dílem rašeliny a dílem rozloženého koňského slamnatého hnoje. Do toho jsem sázela a zatím rostou pěkně. U vás bych to udělala podobně, jen něco z toho můžete vynechat (právě dle PH půdy) a jak píšou výše - zarýt dospod i to jehličí. Ale bude to chtít i právě dodat dusík, buďto ve formě hnoje na podzim, nebo třeba rohovinu před sázením na jaře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 21.8.2017 9:39

Dobrý den, před pár lety jsme vykáceli řadu vzrostklých smrků a borovic (cca 40m), kde jsem následně zasázela rododendrony a azalky. Jehličí jsem nechala, jen jsem ke keřům přidala rašelinu a nakonec povrch pokryla mulčovací kůrou. Keřům se krásně daří. Máte ale pravdu, že zem byla taková nijaká. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
alenaLo - (2) - 192.194 (?), 22.8.2017 6:31

Děkuji za reakce a rady. Právě tak se mi ta půda jeví, chudá jílovito hlinitá navíc je prorostlá kořeny a rytí v ní je téměř nemožné. Manžel navrhuje z větší části to jehličí odstranitna zbytek vysapat aspoň 3 pytle rašeliny tu v pravit do půdy. z předchozích reakcí si pak beru, že bych asi bych ten zbytek jehličí spojila s mulčivací kůrou a celé to pak překryla. Jestě nevím jestli to prosipat nějakým hnojivem -předchozí příspěvky doporučují hnůj, rohovinu. Snesou to ty borůvky, vřes apod? kCo je lepší kravský nebo koňský hnůj? Může být i granulovaný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 48.194 (?), 22.8.2017 9:34

Dobrý den, já se musím přiznat, že s hnojením jsem dost "na štíru"wink. Kupuji granulovaný koňský i kravský hnůj, ale rozdíl v tom žádný nevidím. Na jaře všude rozhodím cererit... Asi mám štěstí, že mi všechno krásně roste, protože mám zahradu ve svahu, poměrně velkou, a kdybych měla všechno špatné vyvážet atd., to prostě nejde. Z mojí zkušenosti vím, že důležitá je ta rašelina a k tomu když přidáte tu mulčovačku. A pak samozřejmě zálivka, aby keříky přes zimu neuschli. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika