Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu



host - 162.128 (?)
29.12.2010 22:46

ja mam jediny angrest  - Captivator, odolny proti padli a chutove je vyborny. Je to cerveny angrest, hodne pozdni. Navic beztrnny.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 162.128 (?), 29.12.2010 22:46

ja mam jediny angrest  - Captivator, odolny proti padli a chutove je vyborny. Je to cerveny angrest, hodne pozdni. Navic beztrnny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 29.12.2010 21:40

No já Karát zasadila teď na podzim. Pokud nebude dobrý, poletí a koupím Něguše, ten mi chutnal.    Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 29.12.2010 23:19

no pry neni zaden angrest, tak dobry jako Negus... ja ho mam v zahrade..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 30.12.2010 0:59

Taky se chystám na jaro vysadit nějaký angrešt. Chtěl bych hlavně rezistent se sladšími plody. Zatím to vidím na červený Pax a bílou Invictu.Pax je tu hodnocen celkem dobře, ale co ta Invicta? Máte ji někdo? Jak ji hodnotíte? :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 30.12.2010 1:18

ja ji mam... jako nezda se mi chutove spatna, ale neumim spravne popsat tu chut.... jako mam ji stromkovou a zda se mi ze celkem dost plodi.. mozna to je jen muj pohled na stejne stare jine angresty, ale nechytlo mi to letos ani to padli..a nicim jsem to nestrikala.. tak mozna to je jinymi podminkami...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.234 (?), 30.12.2010 5:13

Neguš jsem měl a bohužel mi zašel. Následující rok se ho určitě budu snažit sehnat a znovu zasadit. I když se jedná o dost neatraktivní záležitost (velké trny, poměrně malý plod tmavé barvy), tak ho jeho chuť dle mého názoru řadí mezi záležitost, která na mé zahrádce nemůže chybět.

Invictu mám a letos také poprve plodila. Její plod je o proti jiným odrůdám menší. Co se týká chuti, já nemám co bych jí vytknul, zdá se mi taková klasická angreštová, při plném vyzrání dost sladká. Předností Invicty bude asi plodnost, která se mi zdála už na prví úrodu dost vysoká. Jak je to s odolností proti chorobám nevím, protože jsem všechny mé angrešty 2x chemicky ošetřoval. Určitě se v současném sortimentu odrůd angreštů najdou mnohem atraktivnější záležitosti, ale i tak si Invictu na své zahrádce nechám :-)

Invicta
Invicta
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.135 (?), 30.12.2010 8:45
Zo žltých odrôd-Zlatý fík, bielych-Biely nádherný, červených-Mojmír ktorý je z týchto troch najodolnejší.Z rezistentov švédsky Hinomäkii rot a poľský Niesluchowski.Invicta a Spinefree sú síce rezistentné, majú veľké plody ale sú podpriemernej chuti. Stano
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.4 (?), 1.11.2011 22:05

U mně je jedničkou také Zlatý fík. 3x stříkám Discusem. Z toho 1x na podzim v listopadu a je po am. padlí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 30.12.2010 8:46

Taky bych Něguše neporovnával s ostatními angrešty. Připadá mi, že to není ani angrešt, nýbrž nějaký kříženec s černým rybízem, jako Josta, Jocheline, aj. Zajímavá je borůvková příchuť a dlouhá doba sklizňové zralosti. Jinak se ale plody angreštům jen vzdáleně podobají, jsou malé,  dužina má trochu jinou konzistenci, chuť, byť dobrá, prostě není angreštová. Tedy osvěžení sortimentu výborné, náhrada za ostatní angrešty ne.
   Sám, jako zastánce žlutých angreštů nejsem nadšen ze záplavy růžovoplodých odrůd. Kompot, želé, džem či šťáva z nich vyrobené nevypadají tak dobře jako ze žlutých a zelených. I na talíři v kombinaci ze současně zrajícími třešněmi, višněmi, malinami vypadají lépe světlé plody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.253 (?), 30.12.2010 9:27

Byla tady zmínka o Captivátoru - to je právě onen angrešt, o které jsem už psala - jeho chuť byla pro mne příšerná, chutnal jako nějaká desinfekce. Ale jak už tady někdo říkal - co nechutná mně, může chutnat někomu jinému.A ještě - kam pojedete pro Něguše?... Invikta je k mání, ale o Něguši slyším poprvé tady - dík.  Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika