Vaše nejoblíbenější top odrůda angreštu



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?) 
11.11.2011 15:17

Pane doktore, zdařilo se dokonce i bez použití těchto přípravků. Řízky jsem pouze bez jakéhokoli zásahu šikmo napíchala do běžné zeminy ve studeném skleníku. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 129.83 (?), 14.10.2022 12:45

Tři hlavní zásady pro letní řízkování:

  1. polovyzrálý letošní výhon,
  2. spodní řez těsně pod pupenem nebo přímo naproti pupenu,
  3. zachování vrcholu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.210 (?), 12.11.2011 20:27
Zakoreňovanie rezkov egreša alebo ríbezlí mi nerobilo nikedy problém, aj bez stimulátoru. Keď si dopestujete kríček, nevýhoda je v zablatení plodov po dáždi. Preto som pestoval stromčeky na pravokorenných kmienkoch, zväčša formou odkopkov- stromček rodí skôr ako pri pestovaní zo zakoreneného rezku. Koreňové výmladky vyrastali sporadicky, rozhodne menej ako z meruzalkového podpníku. Kombinácia džemu z bieleho či zeleného egrešu + kiwi nie je zlý nápad, obidva druhy ovocia sú aromatické aj kyslé. Pri kiwi (chinensis aj arguta) dopestovanom na záhradke som však dával prednosť konzumácii v čerstvom stave. Nielen kvôli vitamínom, ale pôžitok z jedla sa nedá srovnať s džemom. Marmeláda (z citrusového ovocia) je zas naopak jemnejšia ako čerstvé citrusové plody. Farbu džemu nepovažujem za dôležitú. Možno pri výrobe cukrárskych rezov, ale keď si natriem džem na palacinku a zrolujem, žltohnedá farba egrešového džemu či hnedočervená farba jahodového je mi šumafuk a sústredím sa iba na chuť tejto lahodnej kombinácie. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.133 (?), 9.5.2015 8:24

Trochu mimo téma - nejvíc mi od dětství chutná marmeláda mého otce, který míchá angrešty s rybízem. Nevím přesný poměr, odhadla bych 2:1. Angrešty jenom lehce pomačká. Směs je ve výsledku barevná, strakatá, chuť naprosto skvělá. Angrešt používá starý načervenalý, asi ta Industrie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 137.170 (?), 2.12.2011 22:12

Dobrý den. Hinnonmaki červený mám dva keře, 5 a 4 roky. Uzavřená, mrazová poloha u rybníka, vlhko, 540m, bez chemie. Padlím netrpí. Ani jinou nemoc nebo poruchu jsem u něj neviděl. Zdá se mi nenáročný. Roste dobře, má tenké výhony (asi jako Pax). Plodů nasazuje hodně, ale jsou drobné (asi jako Karát). O chuti napíši, že je průměrná. Možná si už jen nepamatuji chuť dřívějších odrůd. Prostě jsem čekal, že ve velikosti a chuti ovoce, bude lepší. Ale sní se. Nově mám vysazeno Prima, Invicta, Karát, Pax, Martlet a Niesluchowski. Snad jej v budoucnu nahradí. Kvůli padlí jsem odstranil Chryso a dvě mi neznámé, starší odrůdy. Kvůli plodnosti jsem odstranil Reflambu. Po zkušenosti s Reflambou jsem už nezkoušel zasázet odrůdy se jmény začínajícími na "R". JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 33.52 (?), 11.11.2011 13:29

K Citronovému obřímu a Zlatému Fíku jsem si předloni pořídila Inviktu, Černého Něguše a Captivator. Všechny tři nové odrůdy měly letos první, zatím nevelkou úrodu. Černý Něguš se na jaře nechtěl rozjet. Velmi dlouho měl jen pupeny ač druhé dvě nové odrůdy už měly listy. Strávil proto 3 týdny v sudu s vodou, na korunce měl čepici z igelitové tašky a pak se konečně probudil. Ve vzrůstnosti dohonil Inviktu i Captivátor. Rodil, i když o něco později. Plody měl velmi chutné. Ze všech těchto tří nových odrůd nám ale nejvíc chutnal Captivátor, dokonce víc než Citronový a Fík. Tyto tři nové odrůdy jsou údajně resistentní k americkému padlí. Při postřiku Citronového a Fíku mi to nedalo a stejně jsem trochu pofoukala i tyto tři nové. Tím pádem jejich resistenci nemohu potvrdit. Předpokládám však, že na jaře je postříknu pro jistotu zase :-))  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 26.11.2011 22:18
Tento rok som mal egreše ako ríbezle... akurát menej
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 13.12.2011 17:06

Tak z těch rezistentů mám jen Invictu, jinak dávám stále přednost tradičním odrůdám -  Zlatý fík, Industrie a Šolcova naděje, která patří mezi mé oblíbené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 1.26 (?), 17.12.2011 19:25
Ja mam len rezistentne. Invicta a Captivator uz maju prve leto u mna za sebou a po par plodov sme okostovali. Chutovo mi obe vyhovuju. Captivator ma drobnejsie plody a je v porovnani s Invictou o dost neskorsi. Na odporucania a chvalu tu z fora som si zbehol na vystavu Vezky u Kromerize a kupil si Primu a Karmen u stanku p. Vrany. Snad mi daju tiez aspon po bobulke na ochutnanie ako ich predchodcovia. Vo Vestniku ukzuz pre rok 2011 ma uz p. Vrana ale uznane odrody tri. Poslednou, uznanou v uplynulom roku 2011 je Dagmar. Zatial nic blizsie o nej neviem, ale po dobrych skusenostiach ludi s odrodami z jeho dielne, sa tesim aj na skusenosti s touto novou uznanou odrodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 30.9.2012 8:15

... jak chuťově dopadla letos Karmen, Dagmar,  Darek? Ráda bych si je vysadila, prosím o hodnocení...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika