Spolehlivý zdroj keříků a stromků v okolí Brna



host - 80.51 (?)
11.4.2018 12:36

Pěkně jste tu Invictu poplil.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 118.87 (?), 10.4.2018 22:25, zobrazeno: 3882x

Dobrý den, máte někdo ověřeného pěstitele ovocných stromků a keříků (rybíz, angrešt apod.) v okolí Brna? Poradíte, jaké odrůdy rybízu, angreštu a případně dalšího drobného ovoce jsou vhodné pro začátečnici se čtyřmi žravými dětmi? ;-) Moc předem děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 10.4.2018 23:17

Otázek hodně. Odpověď alespoň na jejich nejjednodušší část. Angrešty doporučím jen „velkoplodé“ a tzv. rezistentní („středněplodé“ pokládám za obchodní trik pro beznadějně mrňavé, rezistentní nemusíte stříkat proti padlí). Niesluchowski, Prima, Pax, Invicta a Martlet, a asi v tomto pořadí. Četl jsem, že výborná má být Xenie, nová odrůda z Německa. Tu ale neznám. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.219 (?), 10.4.2018 23:37

Kromě angreštu a rybízu můžete nasadit ještě jostu (kříženec černého rybízu a angreštu), muchovník nebo borůvky kamčatské či kanadské (ty kanadské ale musí být sázené do rašeliny)...

Kamčatské borůvky zrají těsně před jahodami, muchovník počátkem léta, kanadské borůvky koncem prázdnin.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.87 (?), 11.4.2018 7:33

moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 143.221 (?), 11.4.2018 11:48
Zdravím, zdroj z okolí Brna budete hledat blbe. Když pominu obchodaky, kde mají předrazene a furt ty stejně odrůdy bez výběru tak mi vychází Zelesice - Agrogen, kde mají vcelku slušné stromky za dobrou cenu - mám od tamtud Astrid, Dagmaru (relativně nová) a ještě několik klasik jako Rixantu apod. Za rohem je také Urban zahradnictví - ten už má angresty méně zajímavé a běžnější, ale můžete tam doplnit sortiment, je to také v Zelesicach. Pokud Paxe a Nesluchowski tak také v Agru Tuřany. Invuktu nedoporucuji je hnusna jak již zde také zaznělo, pro mě vodovita, méně sladká, bez aromatu a skoro bez chuti. Kryštof z Brna.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 80.51 (?), 11.4.2018 12:36

Pěkně jste tu Invictu poplil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.83 (?), 11.4.2018 12:40

Na podzim měli slušný výběr angreštů, rybízů a ovocných stromků v zahradnictví v Králově Poli, které je v Blízkosti Semilasa. Ale myslím, že nyní na jaře tam budou mít už jen zbytky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
iggy2 - (2) - 152.154 (?), 11.4.2018 14:19

Želešice souhlas, co tam nenajdete tak pak kousek máte ještě do Modřic k Brabcovi (dražší - hodně druhů angreštu, prostokořené i kontejner). Pak jsem kupoval v Zahradnictví Kuřim, měli prostokořenné z Fytosu, ale rok jsem tam nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika