Sklizeň rakytníku



alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.192 (?)
26.8.2017 9:29

Červenou odrůdu rakytníku už má sklizenou a tato žlutá odrůda je jakási pozdnější, zatím není zralý. A ptáci zatím zákeřně sledují zralost plodů.

Potvrzuji že ptákům stačí 1 den a mají sklizeno. Rakytník se nedá sklidit třeba na chatě, kde není člověk stále přítomný. Ptáci to spolehlivě zlikvidují. 

Je to o nervy. Musí se to neustále sledovat a při prvím náznaku ptačích zlodějů okamžitě sklidit. Sám jsem to nestihl, pozval jsem si sousedy. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 1.8.2017 22:08, zobrazeno: 7309x

 Mám odrůdu Sluníčko, kde se doporučuje sklizeň v půlce srpna. Jeden rok jsme plody nechali do zimy  (první úroda)a byly zkvašené na stromě. Druhým rokem jsme sklízeli v září, bylo to lepší (samozřejmě nedobré, trpké, ale léčivé). Letos jdou ještě utrhnout a při opatrnosti v prstech nepraskají a tak nevím, zda je už sklidit. Sladší a chutnější stejně nebudou. Jen chci vědět, zda se předčasnou sklizní dá něco pokazit. Myslíte, že jsou plody zralé?Děkuji Petr


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 148.6 (?), 2.8.2017 6:13

Také už sklízím rakytník. Takhle brzy ještě nikdy v předchozích letech nebyl, ale je zralý, není nač čekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.76 (?), 2.8.2017 7:58

Chtěl jsem minulý týden plody rakytníků sklidit, ale ptáci byly rychlejší a udělali to za mě. Dokonale, do posledního plodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 4.8.2017 13:46

Sklidit cca 14 dní po finálním vybarvení, nečekat. A už vůbec ne do zimy, to jsou pak jen na okrasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Fiala_petr - (31) - 9.161 (?), 6.8.2017 15:22

Plody rakytníku jsme sklidili (zhruba 8kg), šťávy 7 l, osladili za studena, něco zamrazili, něco je v ledničce na postupné užívání. Výpresky suším pro olej, jinak šťáva výborná. V přehuštěném uspořádání plody praskaly, bylo to pracné, ale myslíme, že sklizeň byla v pravý čas. Petr


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 6.8.2017 15:29

I u náswinkstačil jeden den a byl sklizený(ptáci)no

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.192 (?), 26.8.2017 9:29

Červenou odrůdu rakytníku už má sklizenou a tato žlutá odrůda je jakási pozdnější, zatím není zralý. A ptáci zatím zákeřně sledují zralost plodů.

Potvrzuji že ptákům stačí 1 den a mají sklizeno. Rakytník se nedá sklidit třeba na chatě, kde není člověk stále přítomný. Ptáci to spolehlivě zlikvidují. 

Je to o nervy. Musí se to neustále sledovat a při prvím náznaku ptačích zlodějů okamžitě sklidit. Sám jsem to nestihl, pozval jsem si sousedy. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.100 (?), 26.8.2017 10:58

Letos jsou zralé určitě. Také mám sklizeno. Jen ještě podotýkám, že nemám vůbec žádný problém s ptáky. Zdá se mi, že je odrazuje trní. A ještě ke sklizni. Mají se sklízet, pokud sklízet jdou. Pokud přezraje, máte v prstech kaši.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 26.8.2017 12:32

Buďte si jistý, že žádného ptáka trny neodradíwink spíš to, že ještě není zralý. Já bych tedy nezralý nesklízela, u nás ještě ani náhodou. Jen ta ranná(Slunečnice, Krasavice? Fakt už nevím) ta byla sklizená, než jsem mrklacheeky Aha, teď koukám výše... tak Sluníčko ta asi jelaugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika