Šednutí okraju listů jahod



host - 91.196 (?)
10.7.2020 14:32

Snad rozdílná vodní bilance v zemině, vliv počasí-teplota a vlhkost vzduchu? Co myslíte tím pádlí? Znám padlí na jabloni, na tykvích, na v.révě, ale jahody jsou spíše napadány botrytidou-plísní šedou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 11.15 (?), 10.7.2017 20:15

ne ne jahodi jsou kupovane jako frigo sadba a jsou zasazene tohle jaro ale musely byt zasazeny už minulý rok na jaře nebot jde o frigo sadbu tzn po výrůstu je ostríhají a dají zamrazit na -1 nebo tak nejak a ja je koupil tohle jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.7.2017 20:18

Je to jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.15 (?), 10.7.2017 20:17

oprava "Jahody" :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.7.2017 21:08

Na pravopisu tentokrát až tak nesejde, ale s tím věkem sazenic je to jinak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.15 (?), 11.7.2017 16:54

Tak jsem udělal pokus a na jednu z jahod kterou jsem rozsadil z truhlíku, kde jsem mel tři a dal ji do kvetináče samostatně, jsem dal kristalon na jahody.Pokud ji draslík chybí tak se zlepší a pokud naopak přebývá tak ji to asi položí.Obětuji ji abych zachránil zbytek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 136.136 (?), 11.7.2017 20:45

A do jake zeminy jste ji zasadil? Snad ne to toho sameho (pochybneho) substratu? Mate s tim substratem nejake dobre a dlouhodobe zkusenosti, ze jste do nej zasazel sazenice za 500?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.15 (?), 12.7.2017 20:55

zkušenosti sním mám jen na rajčata a ty snesou vše.Ale na heurece si ho lidé chválí.Jako 40l substrát na jahody jsem brát nechtěl, to by bylo na dva roky pěstování.Navíc psali že stačí bežny zahradnický substrát takže tím to asi nebude.A hlavně mě v tomto substrátu vyrostlo všech 15 jahod uplně bez problému a to i ty slabší kusy.Ale pak se to nějak pokazilo když tam řádily ty svilušky a už se to pak vezlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.25 (?), 13.7.2017 6:11

Kdo psal, ze staci bezny zahradnicky substrat a co to je "bezny zahradnicky substrat"? Existuji profesionalni substraty a to je o necem uplne jinem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.139 (?), 9.7.2020 23:32

Dobrý den. Zahradničení je někdy záhadné.. Sice reaguji na starý příspěvěk, ale jelikož mám stejný problém, tak by mě zajímalo, jak to tehdy s těma jahodama dopadlo? Jahody pěstuji na balkoně (JZ orientace) ve vertikálním záhonu, a to druhým rokem. První rok jsem zakoupila klasické sazenice, do uni zahradnického substrátu přimíchala organické granule hnojiva pro jahody a pravidelně zalévala. První 2 měsíce paráda, pak začalo to stejné, jako popisuje první příspěvěk. Jelikož granule hnojiva měly vydržet několik měsíců, dále jsem nepřihnojovala. Jahody jsem pak prostě uplně ostříhala s tím, že je na jaře nahradím novými. Přes zimu jsem studovala a došla k závěru, že měly nedostatek hnojení. Zimu kupodivu přežily dvě sazenice, ty jsem si nechala a dokoupila frigo sadbu. Jednu z těch loňských jahod jsem dala do klasického květináče, druhou jen přesadila ve vertikální zahrádce, kde jsem vyměnila substrát, použila hnůj v granulích a jahody krásně rostly, přihnojovala jsem tekutým přírodním hnojivem na jahody, ty měly první úrodu a pak, světe div se, stalo se to samé jako minulý rok..Rostliny zeslábly natolik, že chytly i pádlí. A nejzajímavější na tom je, že ta stará jedna sazenice jahody v květináči, která stojí asi 1m od těch zbylých roste najednou jako z vody, už nemá suché okraje, ani pádlí a je z ní krásný keříček. Substrát mají stejný, v dostatečném množství, hnojivo stejné a stejně dávkované, má podobné stanoviště - jen je níž a z poloviny ji překrývá bujné rajče, takže ani nemá dostatek slunce. Nechápu :) Napadá někoho, proč by se nemělo jahodám dařit ve vertikální zahrádce? Děkuji! 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.196 (?), 10.7.2020 14:32

Snad rozdílná vodní bilance v zemině, vliv počasí-teplota a vlhkost vzduchu? Co myslíte tím pádlí? Znám padlí na jabloni, na tykvích, na v.révě, ale jahody jsou spíše napadány botrytidou-plísní šedou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika