Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den. Zahradničení je někdy záhadné.. Sice reaguji na starý příspěvěk, ale jelikož mám stejný problém, tak by mě zajímalo, jak to tehdy s těma jahodama dopadlo? Jahody pěstuji na balkoně (JZ orientace) ve vertikálním záhonu, a to druhým rokem. První rok jsem zakoupila klasické sazenice, do uni zahradnického substrátu přimíchala organické granule hnojiva pro jahody a pravidelně zalévala. První 2 měsíce paráda, pak začalo to stejné, jako popisuje první příspěvěk. Jelikož granule hnojiva měly vydržet několik měsíců, dále jsem nepřihnojovala. Jahody jsem pak prostě uplně ostříhala s tím, že je na jaře nahradím novými. Přes zimu jsem studovala a došla k závěru, že měly nedostatek hnojení. Zimu kupodivu přežily dvě sazenice, ty jsem si nechala a dokoupila frigo sadbu. Jednu z těch loňských jahod jsem dala do klasického květináče, druhou jen přesadila ve vertikální zahrádce, kde jsem vyměnila substrát, použila hnůj v granulích a jahody krásně rostly, přihnojovala jsem tekutým přírodním hnojivem na jahody, ty měly první úrodu a pak, světe div se, stalo se to samé jako minulý rok..Rostliny zeslábly natolik, že chytly i pádlí. A nejzajímavější na tom je, že ta stará jedna sazenice jahody v květináči, která stojí asi 1m od těch zbylých roste najednou jako z vody, už nemá suché okraje, ani pádlí a je z ní krásný keříček. Substrát mají stejný, v dostatečném množství, hnojivo stejné a stejně dávkované, má podobné stanoviště - jen je níž a z poloviny ji překrývá bujné rajče, takže ani nemá dostatek slunce. Nechápu :) Napadá někoho, proč by se nemělo jahodám dařit ve vertikální zahrádce? Děkuji! 

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 12.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika