Šednutí okraju listů jahod



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 11.15 (?) 
10.7.2017 17:18

zde je dávkování

dávkování
dávkování
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 11.15 (?), 10.7.2017 17:21

zde je slozeni

slození
slození
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.15 (?), 10.7.2017 17:47

Vzhledem k tomu že mi už 4 jahody odešli.Tak přemýšlím zda zbylé nevyndat nouzove s truhlíku oklepat a omýt kořeny pod tekoucí vodou.A znovu je zasadit do nové zemny bez hnojiv... bojím se aby je takový zásah nezabil, jde o frigo sadbu takže jahody už mají cca 1 rok a pul.V případě že by se to vhytlo tak bych to nechal byt, pokud by to i po 14 dnech pokracivalo tak bych jim dal kristalon.nic vic mne nenapada.Ale moc se mi nechce je nechavat v teto zemine.Navic mi prijde ze je stale mokra a jahody vubec vodu nesaji.Coz by se stalo spise pri prehnojeni?Pri presazovani odumrelich jahod jsem zjistil ze se ani nejak nerozvijel korenovy bal a byle drobne korinky jsem neobjevil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.15 (?), 10.7.2017 17:51

uf omlouvam se za pravopisne chyby. Bíle kořínky samozřejmě s měkkým "i" a odumřelých s tvrdým "ý" to vedro už mi leze na mozek :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 11.15 (?), 10.7.2017 17:15

zde je hnojivo které jsem nasypal do zeminy, na celý truhlik jsem dal cca 2x odmerku a ta je 10g jinak jsem už nepřihnojoval.Jahody vysazeny po zmrzlých mužích.Substrat je Agro universalní zahradnicky substrat.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 136.136 (?), 10.7.2017 17:41

20 g na truhlik neni mnoho - jak je velky, kolik je v nem rostlin? Slozeni hnojiva neni vhodne pro jahody, drasliku by melo byt 2x tolik nez dusiku, zde je drasliku mene nez dusiku. Substraty Agro jsou pochybne kvality, takze to muze byt substratem. Tezko radit, presadil bych to do jine zeminy a pouzival vhodna hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 11.15 (?), 10.7.2017 18:00

tak truhlík má velikost 50 x 19 a hloubku 14 cm v truhlíku jsem mněl 3 jahody, ted jsem udělal pokus a u jednoho truhlíku jednu jahodu přesadil do kvetináče 20x20 a nechal v truhlíku 2 jahody ale zatím se efekt nedostavil a řekl bych že jsou ted ty dvě jahody horší jak ty 3 co mám v truhlíku od začátku.Jinak mám jednu jahodu pernamentně od prvního vysazeni v květináči 19x19 a tam je to obdobné a ma stejné symptomy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.128 (?), 10.7.2017 18:38

Stalo se mi to také, aktivně jsem přihnojovala, a sice naředěnýma slepičincema. Nejdříve jsem si myslela, že je to spálené od sluníčka... Mrzí mě to moc. Je po nich... Měla jsem je v samozavlažovacích květináčích. Příště už budu chytřejší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.15 (?), 10.7.2017 18:48

počkám ještě 2 dny kvůli postřiku aby se vstřebal a pak je přesadím a koupím kristalon který dám až se jahody vzpamatují, navíc je v substrátu stejně výživa na prvních 6 týdnů.Snad to přežijou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.7.2017 19:26

Není chyba v matrixu? Kdy jste sázel-před rokem a půl???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika