Schnutí jahod



Stránky: 1,  2   
Radinek - (14) - 15.114 (?) 
12.8.2021 18:44, zobrazeno: 2955x
Zjistil jsem, že sem tam mi uschne jahoda na záhoně.Nejdříve uvadá a pak celá uschne.Pod 2 jahodami jsem zjistil větší výskyt mravenců, myslíte,že je možné že mravenci zlikvidovali?Tohle jsem nikdy nezažil, tak nevím co s tím.Na podzim jsem sázel většinu jahod z jedny jahodárny co mi poslali Jestli to může mít souvislost. Děkuji za radu.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 91.196 (?), 12.8.2021 21:07

Ano, je možné aby mravenci zlikvidovaly rostliny jahodníku. Souvislost-vina pěstírny sazenic je jen minimální, nepřímá-prostě to mravenci tak mají v oblibě. Já to řeším tak, že při zjištění aktivity Ferdů konkrétní rostlinu každý den polévám asi pěti litry vody-za tři, max. pět dní je po nich veta a už se na totéž místo nevrátíenlightened

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.243 (?), 13.8.2021 7:15

Co mate za odrudy jahod? Spis bych to tipoval na fytoftoru. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 186.2 (?), 13.8.2021 9:36

taky bych to viděl na fytoftoru, jak se přitáhne se sadbou, nedá se jí zbavit. Neustále sázím jahody na nové záhony dezinfikované dusíkatým vápnem, máčím v Alliete a stejně mi polovina sazenic zajde nebo strádá v průběhu pozdního jara... D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 13.8.2021 9:54

Možných příčin hynutí jahod je samozřejmě více, ale zadavatel dotazu zjistil větší výskyt mravenců pod dotčenými kusy. Pokud dodá více informací-o světelných a jiných podmínkách, lokalitě, zemině..., popřípadě fotky, tak budeme blíže pravdě. Nároky jahodníku na ph půdy se dost míjí s větším obsahem vápníku-tam bych u předchozího přispěvatele trochu zapřemýšlel nad vhodností používání d.v.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 178.243 (?), 13.8.2021 10:09

Dusikaté vápno před výsadbou se běžně používá, já ho také používám, výpadky u vhodných odrůd nemám. pH půdy je potřeba měřit a ne jen o něm planě teoretizovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.51 (?), 13.8.2021 11:51

Fytoftora by se zjistila podélným řezem krčku jahodníku. Tazatel to v případě pochybností může zkusit.                  Lída         

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.243 (?), 13.8.2021 16:13

To je divne, ze mate opakovane takove masivni vypadky. Nemate to podmacene? Co pestujete za odrud?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.196 (?), 13.8.2021 17:13

blush

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Radinek - (14) - 15.114 (?), 13.8.2021 20:28
Dobrý den, posílám fotku.Podmáčený to není, jahody tam mám 10let, jen na podzim jsem je obměnil.Koupeno 5druhů po 12ks v jahodárně Brozany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika