Sazenice borůvek - kde nejlépe koupit



host - 198.185 (?)
6.2.2022 9:31
Čučoriedky mám zo Spomyšla, na zázvorce, Flos, Ekozahradnictvi. Vo Flose a Ekozahradnictvi som tak 3 roky dozadu kupoval "na poslednú chvíľu", iba po 1 ks, konkrétnu odrodu. Ekozahradnictvi - sadenica bola veľmi pekná, vzrastná a dobre sa ujala a vyzerá to tak, že aj odroda sedí. Flos mi poslal mizernú sadenicu napadnutou nejakou bielou plesňou, takže som hneď zvažoval, či to neboli vyhodené peniaze a či vôbec sadenica prežije. Nakoniec som si sadenicu nechal, lebo v tom čase som tú odrodu nevedel nikde zohnať. Pleseň zmizla, sadenica nejak prežila, ujala sa, a po minulej sezóne zarodila, a už viem, že je to úplne iná odroda ako som chcel. Takže dík. Vykopávať už ju nebudem. Zo Spomyšla mám 2 odrody - obidve boli veľké, zdravé sadenice, veľká spokojnosť, cenovo boli trochu drahšie. Jedna sadenica už rodí, pekne sa rozrastá do plochy, odroda tiež sedí, druhá ešte nerodí, sadená nedávno. Zo zázvorky mi rodia 3 sadenice. Kupoval som tie najmenšie, asi 2-ročné - sadenice boli menšie, výrazne slabšie ako tie zo Spomyšla ale boli aj o dosť lacnejšie. Trvalo dlhšiu dobu kým sa ujali, rozbehli, povedal by som, že oproti tým zo Spomyšla je rozdiel tak minimálne 1 rok pestovania, ale vyzerá to tak, že odrody tiež sedia. V tom čase mnou požadované odrody Spomyšl všetky nepredával, takže som zháňal čučoriedky kade-tade a niečo bolo iba na zázvorce. Zo zázvorky som potom neskôr dokupoval ešte ďalšie 3 odrody, tie ešte nerodia. Zase, pre objektivitu treba dodať, že na zazvorce predávajú aj staršie sadenice, možno tieto sú porovnateľné s tými zo Spomyšla? Možno. Neviem. Zo zázvorky som kupoval iba tie najmenšie, lebo zázvorka nemala úplne dobré meno tuná na fóre, takže to bol trochu risk, ale asi môžem byť spokojný. Za mňa teda Spomyšl aj na zázvorce sú ohľadom čučoriedok OK, a aj to Ekozahradnictvi bolo ok, ale to bol len 1 výnimočný nákup. Igor
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
host - 198.185 (?), 6.2.2022 9:31
Čučoriedky mám zo Spomyšla, na zázvorce, Flos, Ekozahradnictvi. Vo Flose a Ekozahradnictvi som tak 3 roky dozadu kupoval "na poslednú chvíľu", iba po 1 ks, konkrétnu odrodu. Ekozahradnictvi - sadenica bola veľmi pekná, vzrastná a dobre sa ujala a vyzerá to tak, že aj odroda sedí. Flos mi poslal mizernú sadenicu napadnutou nejakou bielou plesňou, takže som hneď zvažoval, či to neboli vyhodené peniaze a či vôbec sadenica prežije. Nakoniec som si sadenicu nechal, lebo v tom čase som tú odrodu nevedel nikde zohnať. Pleseň zmizla, sadenica nejak prežila, ujala sa, a po minulej sezóne zarodila, a už viem, že je to úplne iná odroda ako som chcel. Takže dík. Vykopávať už ju nebudem. Zo Spomyšla mám 2 odrody - obidve boli veľké, zdravé sadenice, veľká spokojnosť, cenovo boli trochu drahšie. Jedna sadenica už rodí, pekne sa rozrastá do plochy, odroda tiež sedí, druhá ešte nerodí, sadená nedávno. Zo zázvorky mi rodia 3 sadenice. Kupoval som tie najmenšie, asi 2-ročné - sadenice boli menšie, výrazne slabšie ako tie zo Spomyšla ale boli aj o dosť lacnejšie. Trvalo dlhšiu dobu kým sa ujali, rozbehli, povedal by som, že oproti tým zo Spomyšla je rozdiel tak minimálne 1 rok pestovania, ale vyzerá to tak, že odrody tiež sedia. V tom čase mnou požadované odrody Spomyšl všetky nepredával, takže som zháňal čučoriedky kade-tade a niečo bolo iba na zázvorce. Zo zázvorky som potom neskôr dokupoval ešte ďalšie 3 odrody, tie ešte nerodia. Zase, pre objektivitu treba dodať, že na zazvorce predávajú aj staršie sadenice, možno tieto sú porovnateľné s tými zo Spomyšla? Možno. Neviem. Zo zázvorky som kupoval iba tie najmenšie, lebo zázvorka nemala úplne dobré meno tuná na fóre, takže to bol trochu risk, ale asi môžem byť spokojný. Za mňa teda Spomyšl aj na zázvorce sú ohľadom čučoriedok OK, a aj to Ekozahradnictvi bolo ok, ale to bol len 1 výnimočný nákup. Igor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.92 (?), 17.3.2022 8:00
Já kupoval z kanadské borůvky. eu. A spokojenost mají cca 30 odrůd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zltyagat - (9) - 240.48 (?), 26.3.2022 23:50

Dobrý den,

tak píšu jak to dopadlo, nakonec jsem objednala přes internet borůvky ze Spomyšle. Přišly před pár dny, a jsou velké a hezké, jsem spokojená.

A ještě nové informace k tatraberry.sk / panu Šimalovi, kterého jste zde i v jiných diskusích doporučovali - s prodejem končí, a sazenice do zahraničí už neposílá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.184 (?), 17.7.2022 17:04
Dobrý den, mám dotaz. Ohledně borůvek. Koupil jsem to na Spomyšl a mají nějaký divný červený puntíky. Nevíte co s tím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
GPavel - (12) - 28.97 (?), 25.7.2022 14:49

No, já jsem si ve Spomyšli před dvěma lety koupil různé bílé, zelené a žluté angrešty. Letos jsem sklízel bohatou úrodu červených plodů a nejspíš podle chuti všech deset jedné odrůdy. Tehdy jsem jásal, že jsem koupil levně tak krásné keře, dnes se utěšuji, že červený angrešt by mohl mít víc antioxidantů, i když mi tak nechutná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika