Příspěvky uživatele - GPavel

Roj včel, 24.6.2023
Díky za užitečný příspěvek! Přidám zajímavost: Kdykoliv se u našich sousedů rojí včely, rojí se poblíž i mravenci.
Mandelinka, 24.6.2023
Letos jsem se setkal se zajímavou věcí. Nacházím sice mandelinky, ale všechny jsou mrtvé. Jsou většinou hlavičkou přilepené k listu. Brouci i larvy. Přitom vůbec ničím nestříkám, a to ani ovocné stromy kolem, pole mám uprostřed luk poblíž bukového... celý příspěvek >
Swing, 4.12.2022
Jen malé poopravení: Odrůda Swing je česká sloupovitá jabloň. Swing je také registrovaná ochranná známka společnosti Red Moon, prodejce rostlinného materiálu odrůdy jablek Xeleven. Swing ≠ Xeleven.
Sazenice borůvek - kde nejlépe koupit, 25.7.2022
No, já jsem si ve Spomyšli před dvěma lety koupil různé bílé, zelené a žluté angrešty. Letos jsem sklízel bohatou úrodu červených plodů a nejspíš podle chuti všech deset jedné odrůdy. Tehdy jsem jásal, že jsem koupil levně tak krásné keře, dnes se... celý příspěvek >
Renety, 1.2.2022
Jen pro upřesnění: „Do normálního sortimentu pro Čechy bylo vřaděno při sjezdu pomologickém v Mladé Boleslavi roku 1887.“ „...starší autorové ho neznali a teprve u Luc. 1875 č. 601 die Limburgerin nalezli jsme je poprvé“ Toliko Limburské... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní, 29.1.2022
Schmitbergerovu renetu popisuje také Thomayerova kniha České ovoce, Díl I. Jablka. O chuti ale píše, že je výborná. Ono záleží na půdě i na poloze stromu. V Rakousku ji nabízí víc školek, jen ta cena je nekřesťanská. Online je celý text k... celý příspěvek >
Využití letních jablek, 15.8.2020
Letos u nás (400 mnm) letní jablka zrají právě teď. Kromě marmelády z nich děláme zavařeniny. Průsvitné letní zavařujeme i se slupkou. Mimochodem, tuto zimu jsme ve spíži našli zapomenutou zavařeninu z roku 2008. Díky slupkám to drželo pohromadě a... celý příspěvek >
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 15.8.2020
Mr Bigggg: Vy pěstujete současně 123 odrůd rajčat? Nebo jsem to jen špatně pochopil?
Rajčata tolerantní k plísni bramborové, 14.8.2020
Jiřina7: Philova F1 = Philovita F1, jedná se pouze o změnu názvu totožné odrůdy Ani jeden název není totožný s názvem Philota, taková odrůda snad vůbec neexistuje, ani s odrůdou Philona, která má plody velké až 12 cm, zatímco Philova s 15ti... celý příspěvek >
Jabloň Eva - zkušenosti, 30.1.2020
Dohledal jsem, že u odrůdy Eva opylovač není nutný
Protirakovinové jablko, 31.12.2019
Odolnost proti infarktu jezením jakýchkoliv jablek moc nezvýšíte. U infarktu bývá na vině spíš chlór z pitné vody, než nedostatek ovoce. Zato mají jablka úžasné čistící schopnosti a působí ve střevech podobně, jako třeba draze kupovaná chlorella.... celý příspěvek >
Stará červená letní jabloň, 12.12.2019
Hedvábné červené letní v knize České ovoce od Jana Říhy máte online na této stránce. Z rozcestníku jsou dosažitelné i další odrůdy jabloní s popisy z knih Moravské ovoce (František Suchý) a České ovoce (Jan Říha). Takže, jakoby se Vám knihy... celý příspěvek >
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika