problémy s Goji



r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?)
17.4.2014 13:48

Vloni na jaře jsem vysel do kelímků co mně jedna paní zaslala dopisem :o),něco v pařeništi, něco za oknem a na podzim jsem tuhle jedinou co přežila letní vedra nasadil k jižní zdi a zapoměl na ni.

Letos na jaře zjistil že přežila a má se čile k světu.

Toto foto jsem pořizoval 22,3,2014 a níže je dnešní kde je znatelný přírustek a jak jsem někde četl, druhým rokem by ten přírustek již měl být daleko větší po zakořenění.

Ještě jim vyhřívám půdu tí,že jsem před ně dal 3 sklenice od okurek coby malé skleníky na ohřev půdy,z druhé strany jsou vyhřívány jižní stěnou domů,na podzim vyfotím pokud si vzpomenu,at je vidět pokrok růstu :p)

goji
goji
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 252.35 (?), 19.7.2011 19:44
tak se mi zdá, že z toho nikdo z vás nějakou slušnou úrodu neměl. Já jsem jen jednou v životě viděl pořádně plodit kustovnici a to na starém výstavišti v Nový Sad, Jugoslávie.Byl jsem tam za války s humanitární pomocí a na tom výstavišti v jedné budově nás celníci odbavovali, tak jsem se díval co kolem roste. Kustovnice byla plná krásných červených plodů.tento klon by rostl dobře jistě i u nás. Ono je to asi o tom, sehnat dobrou odrůdu.čínsky neumíme, nevíme z čeho ty plody sbírají a suší na kšeft pro nás. Semena, která v tom jsou krásně hned rostou, velká část mi jich však uhyne.Geneticky by to mělo být totéž jako to, z čeho tam sbírají plody.Ale asi tam je tepleji a tak u nás se této formě nedaří.Kdoví zda to sbírají v mírném pásmu, nebo subtropickém nebo tropickém. Tady by šlo navštívit kvůli tomu podniky, které už nějakou zkušenost mají, zahradnictví kruh a j. škoda, právě jsem jel kolem a nestavil se..Ještě pojedu do adavo Divoké, které rostou u nás mají jen málokdy plod.Zato housenku často.. A kdo ví čím to zalévají, nemají tam čistou vodu.Smetí vyvážejí doprostřed řek.Udělali největší přehradu na světě, ale ta zaplavila smetiště a ted z ní nestačí lovit smetí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.203 (?), 10.10.2011 21:42

Kúpil som v Strarkli, pred rokom a pol teraz zarodila nazbierali sme asi 1,3 kila, strom cca 2,2 metra vysoký rastie rýchlo, je na slnečnom mieste, žiadna extra starostlivosť.  Na jar som to ostrihal a teraz oberal inak nič.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.69 (?), 16.4.2012 13:19

Připojuji s k řadě pěstitelů Goji.Objednala jsem si ji letos u Starkla, ale rostlina nezačala vůbec rašit a tak jsem tam napsala a oni mi zdarma poslali rostlinu novou, již narašenou, jen se mě zdá, že ty lístečky jsou trošku našedlé, mám strach, aby to nebylo padlí.Měla bych rostlinku preventivně proti padlí postříkat?Díky za radu Janasmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.101 (?), 6.9.2012 23:31

To nevím, goji taky mám od té samé firmy, prostě roste i kvete.Ze začátku to vypadalo že z ní nic nebude, dlouho to trvalo než se chytila pak ale jak se chytila jede i kvete.Problém je zatím v tom, že plody nemám kvete dost pozdě, prý se to časem zlepší, tak uvidíme.zatím alespon použivám listy.M

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 10.10.2012 21:04

Přesně takovou zkušenost mám také. Keř kvete pozdě, navíc trpí na padlí a plodů jsem se ještě nedočkal. Možná chce více výsluné místo a lehčí půdu. Kyž se to příští rok nezlepší, tak keř asi vykopu. Ta úroda s červenými plody na fotce výše vypadá nádherně, tiše závidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
500JJjj - (11) - 188.195 (?), 5.12.2012 15:21

Strom rastie veľmi dlho. Kustomnica je krík. Neverím že je to dvoj ročný krík. Podľa mňa je to zas len reklama.

Jano

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
iguka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (96) - 104.32 (?), 24.10.2013 9:56

na jaře chci také sázet kustovnici na jižní svah. Četl jsem, že je potřeba nějakoku ranou odrůdu, aby brzo kvetla a plodila. Poradíte, kde sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 95.77 (?), 9.3.2014 0:45

Mne kupená kustomnica za mesiac narastla o 40 centimetrov, pán hovoril že to rastie jak blaznive, slubil že budu aj plody tento rok (2013) ale som ju nedal na miesto, mal som ju len vo velkom kvetináči a občas pohnojil ked som hnojim chilli papričky. Už cez zimu bola zasadena na mieste a už aj vidiet puky, tak sa uvidi čo s toho bude, mám doma 2 druhy. Jeden z.Zelenykurier. A druhu už neviem odkial. Dufam že sa podari a budu aj plody, tak isto dufam aj v rakytnik a aj v shisandru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.132 (?), 19.3.2014 16:47

Mohlo by se podařit vypěstovat tyto keře na otevřeném venkovním stanovišti, ze semene? Máte někdo zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
r0m - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 71.128 (?), 17.4.2014 13:48

Vloni na jaře jsem vysel do kelímků co mně jedna paní zaslala dopisem :o),něco v pařeništi, něco za oknem a na podzim jsem tuhle jedinou co přežila letní vedra nasadil k jižní zdi a zapoměl na ni.

Letos na jaře zjistil že přežila a má se čile k světu.

Toto foto jsem pořizoval 22,3,2014 a níže je dnešní kde je znatelný přírustek a jak jsem někde četl, druhým rokem by ten přírustek již měl být daleko větší po zakořenění.

Ještě jim vyhřívám půdu tí,že jsem před ně dal 3 sklenice od okurek coby malé skleníky na ohřev půdy,z druhé strany jsou vyhřívány jižní stěnou domů,na podzim vyfotím pokud si vzpomenu,at je vidět pokrok růstu :p)

goji
goji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika