Posekaný rybíz + angrešt



host - 234.164 (?)
24.6.2019 15:56
Mozno im to aj prospeje a viac zosilneju
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 150.105 (?), 24.6.2019 13:00, zobrazeno: 4349x

Stala se mi nepřijemná věc, na podzim jsem si po důkladném studiu pořídil a zasadil dohromady 10 keřů rybízu a angreštu, na jaře jsem měl velkou radost že se vše probralo k životu a ještě před 14 dny se radoval jak se vše zvětšuje a roste, ovšem pak mi nejmenovaný člen rodiny "pomohl" tím že mi v mé nepřítomnosti poseká zahradu, bohužel ignoroval zvětšující se keře(v té době už angrešt cca 30-40cm vysoký a rybíz tak 40-50cm, ignoroval i zamulčované okolí sazenic a veškerou mou sadbu posekal u země sekačkou na cca 2-3cm pahýly bez listů, nezbylo nic, jen oči pro pláč. Je naděje že pahýly ještě něják obrostou nebo je vše mrtvé a můžu vše vykopat a na podzim začít znovu? Roztřepené pahýly jsem zastřihl nůžkami na rový řez, víc asi udělat nelze. Teď jde o to jestli tomu dát šanci s nejistým výsledkem nebo vše vykopat a na podzim zasadit nové sazenice a začít od začátku. Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 24.6.2019 13:11

Jestli jsou všechno keře, tak obrazí. Pokud angrešty byly stromkové, pak je radší vykopejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.105 (?), 24.6.2019 14:21

Vše byly keře, včetně angreštů. Projeví se to něják na kondici keřů? Chápu že jim to zrovna neprospělo pokud je to tedy přímo nezabilo, ale jestli to z delšího hlediska bude mít vliv třeba na vzrůst nebo plodnost. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.159 (?), 24.6.2019 14:45
Ty chuděrky budou potřebovat zvýšenou péči. Péče bude spočívat v dostatečné závlaze, píši záměrně, protože je rozšířené zalití, které je v tomto případě nedostatečné, udržovat bezplevelný povrch a po obražení přihnojit draslem. Keříky budou mít zpoždění, ale pořád budou na tom lépe, než nové, zakoupené na podzim.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 24.6.2019 14:52

Vypomůže Vesnička má středisková:
„Měl jsi štěstí Jaromíre, na funkci to nebude mít vliv. Jako na funkci rostlináře? No… to už vůbec ne.“
wink JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.164 (?), 24.6.2019 15:56
Mozno im to aj prospeje a viac zosilneju
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 33.239 (?), 24.6.2019 18:01
Také záleží na odrůdě, některé snášejí totální řez velmi dobře, jiné zas hůře. Ale myslím, ze se chytnou a jen úroda bude příští rok menší. V nejhorším případě by se na podzim dokoupily nové. Pep
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 150.105 (?), 26.6.2019 9:11

Tak všem děkuji za reakce, trochu mě povzbudily, budu jim tedy věnovat větší péči a doufat. Děkuji za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.249 (?), 3.7.2019 19:33

Nemusíte se bát,  určitě vám  obrostou,  totiž čím více se stříhá  tím více  se udělá  obrost a  ještě vyrazí  další výhonky  u země.  Nechte si jen  ty nejsilnější  asi pět  výhonů  (pokud to  máte keřík).  Každý jaro pak sestřihnu   5 až  10 cm a hodně mi rodí.  Vůbec nehnojím a vůbec  chemii nedávám  pouze zalévám  a dávám  ke všem  keřům a stromům posečenou  mulčovanou trávu,  tak mají  přírodní hnojivo.  Ani nestříkám  žádné stromy,  pouze prořezávám  od června  do srpna  (to je na plodnost  v příštím roce).  Žádné velké  řezání na jaře  jak jiní  dělají,  to se jim pouze udělá  velký obrost  to vlastě  pěstují dřevo.  Jarní řez je na obrost  neboli omlazení  stromu keře  atd.  To pak nemají žádné  ovoce ale pouze větve, protože strom  vydá všechnu  sílu na vytvoření  nových větví a již  tak nekvete.  Přeji úspěšný  rok a příští  bude ještě lepší.  Marie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.197 (?), 4.7.2019 12:13

Marie, nezlobte se, ale co píšete ve druhé polovině příspěvku o jarním řezu, je pěkná blb.st. Kdy tedy zakládáte korunku? A pokud "vůbec nehnojíte", tak se nedivím, že vám stromky buď jen rostou nebo jen plodí. Výživu musí mít takovou, aby zvládly oboje.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika