Pestovanie Logangerry



host - 120.171 (?) 
7.4.2017 23:46, zobrazeno: 3391x

Zdravím,

mám 2 korene týchto rastlin asi cca 5 ročných. Rastú velmi bujne, silno, na priložených foto su vidiet teraz uz čiastočne pristrihnute (robil som im taku ohradku aby nepoliehali). Chcem sa spýtat - ako sa majú zastrihnúť. Ako ostružiny? Na 4-6 výhonkov a uviazať?(Ked maju cca 20 vyhonkov z 1 korena).  Príde mi to strasné takto ich orezať!!!

:-)))))

Dakujem za rady

Miro


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 120.171 (?), 7.4.2017 23:51

Ospravedlnujem sa volá sa to LOGANBERRY!!!

Nejde mi ani pripojit este jeden obrazok, ale aj na tom jednom je vidiet stav.

Miro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 120.203 (?), 10.4.2017 23:38
Tak dakujem, ostriham podla svojej uvahy... Miro PS: niekedy viete byt velmi popisny a vyrecny... ale toto asi nikto nepestuje...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.72 (?), 11.4.2017 5:54
Pestovenie malinoostružiny je prakticky rovnaké ako pri ostružinách. Špecifikom je, že výhonky sú tenšie a ohybnejšie, takže jedine na drôtenke a viac sa pohrať s vyviazaním. Musíte to poriadne preriediť, skrátiť a vyviazať do vejára k drôtenke alebo inej opore. IH. (P.S.: Pri troche snahy a zadaní "Loganberry" Vám veľmi popisný a výrečný Mr.Google vychrlí desiatky článkov o pestovaní...).


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 213.107 (?), 11.4.2017 11:56

Mám Tayberry, což je také malinoostružina, je to samý trn a loňské listí, je to svazek větviček asi metr dlouhých, ale vysoké je to tak polovinu. Vypadalo to, že to zmrzlo, ale začíná to obrůstat, tak to asi zakrátím.   Vedle keře beztrných ostružin je to takový pichlavý keříček, ale ovoce má skvostné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 121.156 (?), 18.4.2017 19:36

K panovi (host - xxx.xxx.213.107-11.4.2017 11:56) len toľko, že pred cca 15 rokmi v sme mali aj Tayberry, ale moc sa mi to nepozdávalo - je to STRAŠNE pichľavý kríženec, manipulácia + oberanie snáď len vo zváračských rukavicia!!!
Preto som bol celkom potešený keď sa na trhu objavilo Loganberry - ako znak, že sa im podaril aj beztŕnny kríženec.
Ešte snáď len toľko, že aj keď sa uvádza že Loganberry je dost mrazuvzdorné tak ako vidieť aj na mojej hornej foto nejako dost zmrzla cez túto nešťastnú tuhú zimu. Mohlo byť cca okolo 20-22 stupňov, ker bol vo vzpriamenej polohe a len niektoré spodné vyhony, ktoré boli pravdepodobne na zemi trochu trochu ženú nové letorosty. Takže asi treba na zimu hodiť na zem a niečím chrániť (čo som s ostružinami nikdy nerobil a idú naplno, a sú v tom istom rade).
Miro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 121.156 (?), 18.4.2017 19:34

Ďakujem p.Hlavatý za príspevok. Pozeral som samozrejme aj Google ale články popisujú vždy to isté - čo aj na Vašich obrázkoch - čo to je, kto to vyšlachtil, akých ma rodičov... ale nie ako to ostrihať. Čo som našiel tak všetci napísali to isté - "...ako ostružiny..." Mne sa jedná hlavne o to, že - ako ste napísal, výhonky sú tenšie, je ich viac ale LB neplodí v takých trsoch ako ostružina, skôr sú plody rozmiestnené jednotlivo, takže si kladiem otázku - neutiahla by LB aj viac výhonov keď na nich nebude až toľko plodov ako na ostružine???!!! Môžem to napísať aj tak, že z jedného koreňa ostružiny mi ide cca 7-8 výhonov, vyhodím 3-4 a nechám 3-4 (na jednom koreni). Loganberry dá na jednom koreni aj 30 výhonov, takže sa mi nechce (nezdá) že mám vyhodiť cca 25 a nechať cca 5. Pripadá mi to ako obrovský nepomer. S pozdravom Miro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika