Pestovanie lesnych cucoriedok (boruvek)



host - 121.21 (?)
3.3.2017 9:42
To rad pocujem. Rastu tam prirodzene, ci ste ich vypestovali? A skalku mate niekde v lese / pri lese? Akom? Dakujem!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 248.30 (?), 2.3.2017 15:31, zobrazeno: 7722x

Dobry den,

na viacerych miestach som nasiel, ze lesnu cucoriedku (Vaccinium myrtilus, angl. bilberry) nie je mozne pestovat v zahrade, kvoli tomu ze potrebuje symbioticke mykorizne huby.

Na americkych strankach som vsak nasiel, ze sa to da. Aka je teda pravda? Podarilo sa to niekomu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.30 (?), 2.3.2017 16:30

Pre anglicky hovoriacich, napr.

Bilberry Plant Information: Learn About Bilberry Cultivation And Care

Bilberry

Vsade pisu velmi podobne veci, nikde zmienky o tom, ze by malo byt jej pestovanie narocne alebo si vyzadovali specialnu starostlivost (okrem kyslej pody).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 136.28 (?), 2.3.2017 21:49

Dobrý včer. Lesní borůvky mi rostou na skalce téměř v samém šutru. V čem je problém? Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 121.21 (?), 3.3.2017 9:42
To rad pocujem. Rastu tam prirodzene, ci ste ich vypestovali? A skalku mate niekde v lese / pri lese? Akom? Dakujem!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.30 (?), 3.3.2017 12:39

toto je o tom na webe... Vaccinium myrtillus L. možno pestovať aj doma na vlastnej záhradke. Brusnica obyčajná sa dá rozmnožovať drevnatými odrezkami. Stačí dôjsť si do lesa v období na prelome marca a apríla, tam si odrezať od statnejšie Brusnice cca 10cm odrezky, a dať zakoreniť doma, kde sa teplota pohybuje okolo 20 ° C. Vhodné namiešanie zmesi, pre efektívne zakorenenie Brusnice, je 1 diel piesku a 3 diely rašeliny, kedy namiesto rašeliny môžeme použiť aj hrabanku (borovú). Keď nám odrezky zakorenia, necháme ich zosilniť do zimy a na zimu je presádzame do kvetináčov. Z jari je vysadíme do voľnej pôdy, s neporušeným koreňovým balom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.28 (?), 3.3.2017 19:07

Dobrý večer. Do skalky jsem si přinesl mechy i s borůvkou. Dobře se ji daří a normálně plodí. Bydlím na horách 800 m.n.m. Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Michaela21 - (1) - 99.65 (?), 3.3.2017 10:41

Já také již dlouhodobě pěstuji doma borůvky, jediné, co mi bylo při jejich kupování řečeno v zahrádkářství, že je třeba si dát pozor abychom měli samčí i samičí rostlinku, ale to bude platit asi jen pro některé druhy, teď jsem akorát viděla v bauMaxu, ale tam je psáno, že samoprašná, čili ta by se měla sama opylovat pokud tomu správně rozumím, ne?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
andrej_berry - (14) - 120.212 (?), 3.3.2017 17:22
To co myslite vy, je kanadska boruvka, vaccinium corymbosum. Ma vacsie plody, ktore rastu v strapcoch a nefarbia na modro. Ano, samosprasna znamena ze netreba na opelenie samciu aj samiciu rastlinu, ale viac rastlin casto zabezpeci vacsiu urodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.29 (?), 12.3.2017 14:05

Taky pěstuji lesní borůvky doma. Tam kde pěstuji kanadské borůvky, tak jsem vsadil koupený keřík brusinek, který se neobyčejně rozrůstá a z lesa jsem si donesl i keřík borůvek a roste a plodí taky. Kyselá půda je samozřejmě podmínkou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika