Příspěvky uživatele - andrej_berry

Chutny jedly kvet, 2.1.2023
Dobry den, minule som v restauracii na tanieri dostal niekolko velmi chutnych kvetov. Kvety boli zlte, vyzerali ako plnokveta chryzantema. Chut bola svieza ovocna, skoro ako ovocna zuvacka alebo cukrik, jemna horkost sa objavila az... celý příspěvek >
Kde nakupovat sadenice exotickeho ovocia, 12.6.2020
Dobry den, kde prosim zvyknete nakupovat sadenice rastlin, ktore v CR SR nie su k dispozicii? Poznate nejake dobre eshopy v okolitych krajinach? Mam namysli rastliny ako napr: Vaccinium ovatum Crataegus festiva Passiflora incarnata atd.
Vaccinium ovatum, 5.4.2020
Dobry den, pozna niekto tuto rastlinu, pripadne ju pestujete? Da sa niekde v SR/ČR zohnat? Ma slovensky alebo cesky nazov?
Pomaly rastuce ovocne kriky, 12.3.2019
V geologii sa nevyznam, na pomerne podrobnej geologickej mape som nasiel nasledovne: Pleistocén / holocén dhk; deluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny Mohlo by to mat podla vas nejaky... celý příspěvek >
Pomaly rastuce ovocne kriky, 12.3.2019
Samozrejme, najvacsiu zlozku tvori originalna poda a substrat, raselina isla na cucoriedky, piesok davam tiez len malo (napr cucoriedky, rakytnik, ten mam ale zatial iba prvu sezonu). Perlit davam iba posledne dva roky a nie velke mnozstvo, iba na... celý příspěvek >
Pomaly rastuce ovocne kriky, 12.3.2019
Dari sa jabloni a dule, gastanu, velmi rychlo vyrastla vrba. Dobre rastie aj levandula a salvia, naopak velmi zle mata. Susedia pestuju prevazne ovocne dreviny pomerne uspesne, z drobneho ovocia iba jahody. Podu vylepsujem podla toho o aku... celý příspěvek >
Pomaly rastuce ovocne kriky, 12.3.2019
Dobry den, na zahrade mam vo vseobecnosti problem s velmi pomalym rastom rastlin. Ci uz ide o maliny, ktore v druhom roku mali vyhony vysoke asi 20 cm, cez aktinidie, zemolezy, muchovniky ci cucoriedky, ktore za 2-5 rokov vyrastli vacsinou... celý příspěvek >
Mata - listy usychaju, 2.12.2018
Dakujem za radu, pozrel som este raz dokladne listy, ale stopy zivota som nenasiel. Myslite teda, ze smutnice taketo nieco na listoch nesposobuju?
Mata - listy usychaju, 2.12.2018
Dakujem za radu. Co je teda podla vas problem schnutia listov, nevyhovujuci substrat?
Mata - listy usychaju, 2.12.2018 Obsahuje fotku
Dobry den, mam matu v byte na juhovychodnom okne. Akonahle vyrasia nove listky, zacnu hnednut (s ciernymi bodkami) a vysychaju - vid obrazky. Mam problem s malymi ciernymi muskami - zrejme smutnicami, tie ale nenicia listy pokial viem.... celý příspěvek >
Odrody ostruziny - cernice, 3.3.2017
Uvazujem o kupe ostruziny - cernice odrody Navaho. Ma niekto skusenosti? Cital som, ze beztrnne odrody maju mdlu, nevyraznu chut oproti trnovym. Pripadne, ake ine odrody odporucate?
Pestovanie lesnych cucoriedok (boruvek), 3.3.2017
To co myslite vy, je kanadska boruvka, vaccinium corymbosum. Ma vacsie plody, ktore rastu v strapcoch a nefarbia na modro. Ano, samosprasna znamena ze netreba na opelenie samciu aj samiciu rastlinu, ale viac rastlin casto zabezpeci vacsiu urodu.
Mucenka, Passion Fruit, Maracuja, 3.3.2017 Obsahuje fotku
Pekny den, pred rokom som zasial semena fialovych plodov PassionFruit kupenych v tescu. Takmer vsetky vysli a vyrastli z nich velmi pekne rastlinky s lesklymi listami. Viete, o aky druh presne ide? Je to passiflora edulis? Podarilo sa... celý příspěvek >
Anglicky zvonek (bluebell), 3.3.2017 Obsahuje fotku
Dobry den, nikde na Slovensku ani v Cesku nemozem zohnat cibulky anglickeho zvonceka Hyacinthoides non-scripta (obr.). Predava sa iba jeho plana verzia, spanielsky zvoncek Hyacinthoides hispanica, ktory sa od neho lisi umiestnenim... celý příspěvek >
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika