Odkopek angrestu



host - 82.10 (?) 
7.1.2018 19:31, zobrazeno: 3684x

Dobrý den,

u svého starého angreštu mi vloni vyrostl ze země nový výhonek.

Nedalo mi to a tento výhonek jsem vloni na jaře odkopl a přesadil do velkého květináče.

Odkopek se ujal a roste.

Nevím zda-li musím odkopek narouboval, aby plodil tak jako původní angrešť?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.61 (?), 7.1.2018 20:51

Pokud ten původní byl stromkový, tak to máte meruzalku (má trochu jiné listy) a musíte ji naroubovat.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 12.161 (?), 10.1.2018 9:09

Když se keře angreštu přihnojí, vypustí mnoho výhonků jak od kořenů, tak i z větví. Ty se dají ještě zelené nežli zdřevnatí odříznout a dají- li se do množárny, krásně zakoření. Ovšem jen z pravokořenné rostliny. Stromkové od výhonků nejde vzít, to bývá meruzalková podnož, to by jste musel roubovat. Já beru řízky na stromkových ale zvrchu, angreštové, nikoli meruzalkové a nechávám v množárně zakořenit. Jinak meriuzalka se snadno roubuje bud za zelena nebo dřevnaté. Záleží na tom jestli chcete stromkovou nebo keřovou rostlinu.Angrešt je výborné ovoce. Kdesi v jeseníkách jsem našel v lese spoustu přezrálých angreštů, pochutnali jsme si, ale ted to místo už nemůžu najít, to by znal hajný. Bývaly tam i dávno zrušené obce a samoty, ale angrešty rostou, někde dost divoké, jinde už lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 10.1.2018 9:35

...vypustí mnoho výhonků jak od kořenů, tak i z větví. Ty se dají ještě zelené nežli zdřevnatí odříznout a dají- li se do množárny...

Uršitě to tak jde taky. Ale nač zakládat a pečovat o množárnu? Kolik potřebujete nových keřů angreštů? Jeden? Dva? Lepší je vyrýt a zasadit rovnou ten výhon od kořenů.  A pokud žádný není, ohnout a nahřížit jednu větev. Jestliže má trny, určitě se jedná o pravý angrešt, nikoli podnožovou meruzalku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika