Nuzky na strihani ovocnych stromu



víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?)
16.10.2011 12:26

Na vaše téma je tu několik diskuzí. Jsou ale vloženy v oddělení nářadí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 1.116 (?), 15.10.2011 22:04, zobrazeno: 10571x

Dobry vecer,

stare nuzky odesly a jake doporucujete koupit nove nuzky na strihani ovocnych stromu, nechci zadne nuzky za 150 nebo 200 Kc. Chci skutecne kvalitni nuzky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 182.242 (?), 16.10.2011 2:22
Mám dvanáct let odzkoušené šedivé zahnuté nůžky na stříhání větví Oregon. Několik roků je mají i příbuzní z mé a manželčiny strany a zatím si nikdo nestěžoval. Ročně ostříhám kol. třiceti středních ovocných stromků. Dále je používám v lesnictví na občasné prostřihávky tvrdých listnáčů (JV, DB,BK). Myslím si, že jsou to kvalitní profi nůžky. Jednou za sezonu je očistím, naostřím a prostříkám olejem. Fiskarsky se mi neosvědčily, mám je jako pomocné a náhradní nůžky. Pořizovací cena Oregonek je kol. 400 Kč. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.227 (?), 16.10.2011 9:45
Velmi kvalitní jsou nůžky Bahco.Ale je fakt, že patří taky k nejdražším.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 218.89 (?), 16.10.2011 10:46

I tady s Vámi, P., souhlasím. V ruce jsem měl už řadu různých značek a z různých materiálů. Hliníkové jsem obvykle polámal brzo. Myslím, že z hliníkových, jsou vysoce kvalitní značky Felco (ty jsem nezlomil, ale přišel jsem o ně jiným způsobem). Nyní dávám přednost nůžkám ocelovým zn. Bahco. Vyrábějí se v několika provedeních: celoocelové, s kevlarovými/kompozitními? rukojeťmi a s otáčivou rukojetí. Také se vyrábějí ve třech velikostech - pro malé, střední a velké ruce. Když jsem vybíral nůžky naposledy, vybral jsem ocelové a největší velikosti (L), které ustřihnou asi 25 mm. Později jsem však přišel na to, že by bývaly byly pohodlnější nůžky střední velikosti (M) a s kevlarovými rukojeťmi. I ta otáčivá rukojeť je velmi pohodlná, ty také používám. (Tak za několik příštích let či desetiletí, až ty, co mám, odrovnám, pořídím ještě lepší :-). Většina nůže Fiskars, které jsem měl v ruce, mi nevyhovovala. Nůžky Oregon jsem nezkoušel... Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 16.10.2011 11:42

Dobrý den. Možná to bude znít jako nějaké rouhání, ale od loňského roku používám i malé nůžky s rohatkou, které mě stály jen 140Kč. A i když vlastním profesionální nůžky na které nedám dopustit, ty levné jsem si velmi oblíbil. Díky tomu převodu hravě ustřihnu silný průměr a i špička je zatím přesná a nic nežvýká. Užívám je hlavně na vystříhávání prorůstajících výmladků, kde se prostě nástrojem občas zajede do země. No a až je zničím, tak si za tu cenu koupím zase další. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 218.89 (?), 16.10.2011 12:13
Stanislawe, Vámi uvedené nůžky jsem zatím neměl "odvahu" zkusit. Zatím se mi zdály moc "fórové" a nevzbuzovaly ve mně moc důvěry. Josef.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
víítek - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (573) - 6.15 (?), 16.10.2011 12:26

Na vaše téma je tu několik diskuzí. Jsou ale vloženy v oddělení nářadí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.21 (?), 14.3.2012 20:12

Dobrý den,

řešil jsem koupi zahradnických nůžek dlouho i s pomocí časopisu DTEST a těchto stránek.

Měl jsem staré školkařské nůžky ROSTEX asi 10 let. (které se stále vyrábějí cca 600 kč), koupil jsem kvůli nižší ceně nůžky GARDENA - nůžky na révu cca 300 Kč. Nůžky jsem letos poprvé vyzkoušel a jsou k ničemu, silnější větve, které starý ROSTEX zvládl za působení větší síle čistým střihem GARDENA žvýká a není schopná ustřihnout, slabší větve jsou OK, ale to jsem je mohl ustřihnout kancelářskými nůžkami. Skutečně běžte do nůžek ROSTEX nebo BAHCO. Mě se také zdálo zbytečné dát 700 Kč za nůžky, když mám na zahradě cca 6 ks ovosných stromků, ale bohužel GARDENA nezvládne ani těchto pár stromečků.

Příště budu více věřit lidem, kteří píši na tyto stránky a koupím ROSTEX a nebo BAHCO.

Libor

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 143.245 (?), 15.3.2012 16:28

Dobry den. Ja mam ocelove noznice od Felca. Su sice pre vacsie ruky, ale su vyborne. Kazda ich cast sa da vymenit. Stali asi 20 eur. Striham s nimi cca 110 stromkov. Peter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika