Neznáte tento druh jahody?



host - 20.30 (?)
20.4.2017 14:31

Já dávám asi 15cm od sazenice malou neplnou lžičku granulovaného hnojiva, nebo kápnu tekuté.Rostlina si to z půdy nasaje a když to udělám teď na jaře, tak jahody rostou jako z vody.Mají rády kyselejší půdu, nesmí se pod nimi vápnit.Proto nedávám vápno ani do kompostu, některé rostliny ho snesou jen málo.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
host - 248.115 (?), 29.1.2017 18:57

Ta Induka by to klidně mohla být, má i vlákýnka od semínek...  L.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.136 (?), 29.1.2017 19:39

Přeci nejlíp Vám už poradila Vaše maminka. Na jaře si přesaďte na připravený záhon ty jahody, které „rostou u plotu“. Pokud to nejsou nějaké jiné, třeba z jiného pěstování či od sousedů, budou stejné jak byly.
To, aby zase plodily, docílíte péčí. To znamená stejnou jako měly za Vašeho dědy a nebo i lepší. Až budete mít zasazeno a opečováno, můžete hloubat nad odrůdou a zkoušet odrůdy další. Při dobré péči se i pár rostlin rychle rozmnoží. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 29.1.2017 19:59

Letos je zahrádka už jenom na mě :-(bohužel a už mi děda neporadí...

tak určitě přesadím jahůdky, aby se cítily jako doma a snad začnou plodit... už se těším na jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Honza z Polabí - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.137 (?), 30.1.2017 9:29

Možná se zeptejte pana Hanče v Jahodárně Vrańany, mají www nebo FB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.109 (?), 6.4.2017 12:00

tak jahůdky jsou ve skleníku. A musís se vám ochlubit. Děkuji za rady. Jahůdky jsou ve spravném ph půdy, i přesto, že přes 6 a více let neplodily, už kvetou... takže snad... musím to zaklepat je vyhráno,...takže až budou jahůdky, dám sem fotku. Teď už si je jen rozpěstuji a budu se o ně dál starat. jen jsem asi dala o kapku víc hnojení ostatním jahodám... ehm nějak mají větší listy... nebo to je teplem ze skleníku? navím... ale já mám fakt radost!!! děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.136 (?), 6.4.2017 21:09

No, tak to vypadá, že to nebyla, s neznámou odrůdou, až taková složitost. Teď ještě přezkoušet, podle plodů, zda je to ona a namnožit.
Pokud chcete, aby jahoda hodně odnožovala, omezí se vyštípnutím, počet květů (plodů) a rostlina se přihnojí hnojivem s převahou dusíku. Nejlépe zálivkou. Ale nepřehnat! wink JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 20.30 (?), 20.4.2017 14:31

Já dávám asi 15cm od sazenice malou neplnou lžičku granulovaného hnojiva, nebo kápnu tekuté.Rostlina si to z půdy nasaje a když to udělám teď na jaře, tak jahody rostou jako z vody.Mají rády kyselejší půdu, nesmí se pod nimi vápnit.Proto nedávám vápno ani do kompostu, některé rostliny ho snesou jen málo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 251.98 (?), 20.4.2017 21:34
To se mam zase co priucit... zkusim urcote. Ja davala zahrad.substrat na obrazku jahody a dolu pod ne gran.konsky hnuj. Jen trosku, mene nez je davnkovani na pytliku. Ale listy mam obri ve skleniku. Az mega obri. Krasne kvetou. Tak cekam, az budou jahudky, abych si je vyfotila, i tu odrudu co hledam nazev. Snad vse pujde dal dobre. Nerada bych ty jahudly prehnojila.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika