Musí se ošetřit postřikem i rezistentní odrůdy?



host - 17.7 (?)
17.2.2011 17:28

Také jsem loni koupil rezistentní angrešt, po přečtení diskuse také raději aplikuji preventivní postřik.Za chvíli nám to vypukne, hurá...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 4.4.2010 20:53

ad angrešt: koupili jsme během 5 let několik rezistentních angreštů a nakonec všechny stejně padlí dostaly... všechny... buď prodejci lžou, nebo nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 17.7 (?), 17.2.2011 17:28

Také jsem loni koupil rezistentní angrešt, po přečtení diskuse také raději aplikuji preventivní postřik.Za chvíli nám to vypukne, hurá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 191.35 (?), 17.2.2011 17:43

Já to dělám tak, že při postřiku jabloní před květem a po odkvětu postříkám i angrešt a i rybízy. Používám kombinaci Discus nebo Zato + Reldan nebo Mospilan nebo Calypso a padlí ani mšice nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 20.2.2011 15:04

Oni nelžou, ale pravda bude tak nějak uprostřed. Uvědomte si, že příroda nerada absolutní řešení. Podobně sem někdo napíše, že nikdy angrešty nestříkal, rezistenty nepěstuje a padlí nemá. Otázkou je, zda mu to věřit, zda to padlí vůbec pozná, ale možné to je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.203 (?), 19.2.2011 11:12

Také raději provedu postřik u rezistentů.Co jsem se tady dočetl tak by se mělo stříkat při poupěti a po odkvětu.Budu stříkat buď Rubiganem, nebo Discusem, ještě nevím.Musím něco koupit.   Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4478) - 191.35 (?), 19.2.2011 15:46

Rubigan asi už není...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 20.2.2011 12:52

Tak to mám alespoň jednodušší rozhodování.Díky.Ještě jsem se tady dočětl, že bude lepší při popěti Discus a po odkvětu Bioton. Už aby to jaro začalo, příští týden má zase pěkně mrznout...    Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.3 (?), 22.2.2011 14:52

Rozhodl jste to asi nejlépe jak jste mohl. Rezistentní odrůdy nejsou, jsou jen více či méně odolné. Ty dva postřiky by měly stačit. První klasikou, druhý olejovým preparátem. Zkuste se podívat do Zahrádkáře 5/2010, nebo na článek Angrešt - tradice našich zahrad. I.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.203 (?), 6.3.2011 15:24

Tak dnes jsem byl angrešty ostříhat.Za oknem vypadá že je tam pěkně, ale skutečnost je opačná.Zima a fouká docela silný vítr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.119 (?), 15.3.2011 20:30
Tak u nás na Záhorí dnes nefúkalo, bolo pekne teplúčko. Okrem jabloní som ostrihal stromčekové egreše. Tie sú s rašením v predstihu pred ríbezľami. Striekať nebudem ničím, tak ako minulé roky. Pestoval som postupne Invictu, Neguš, Remarku, Prim a Viking. Jediný veľkoplodý súdečkovitý Viking ochorel americkým padlím. Ostatné v pohode aj bez chémie. Viking som prevrúbloval za zelena Remarkou a Primom. Chuťovo je najlepšia Remarka, ale staré netolerantné odrody boli chutnejšie. Vošku ríbezľovú na červenom Jonker van Tets nestriekam, iba odstrihnem končeky so zmenenými listami. Na čiernych Titania, Ben Connan a Triton vošky nebývajú, asi im listy smrdia. S citlivosťou vošiek na insekticídy to nie je také jednoduché, ako to ktosi pred rokom písal. Najmä na jabloniach niektoré postreky vôbec nezaberajú, určité druhy vošiek majú zrejme špecifickú rezistenciu k určitým insekticídom. Ten repkový olej nemusí byť zlý nápad. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika