Musí se ošetřit postřikem i rezistentní odrůdy?



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?)
4.4.2010 20:51

na přelomu jaro/léto mi mšice napadají rybíz i maliny, usazují se na těch "šťavnatých" mladých konečcích, tam se pak kroutí listy dovnitř do takového jakoby hnízda... pracují na tom mravenci, jakmile je dokážete odříznout tak pak je klid... jinak ty konce se už nenarovnají a výhonky pro ten daný rok už nepokračují

používám nějaký bio přípravek, je to snad řepkový olej nebo tak něco, funguje naprosto bezpečně

chce to hlídat, týden to nekontrolujete a jsou tam a už je "pozdě", mšice sice zlikvidujete, ale postižené výhonky už tím pro ten rok skončily

většinou to propukne jak začne být hodně teplo a pořádně zaprší, to je pak první invaze

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
         
host - 202.96 (?), 30.3.2010 18:11

Ještě jeden dotázek, co účiného proti mšicím, které se rodičům pravidelně objevují na rybízech, ale bývaly i na angreštech?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 30.3.2010 18:21

Na mšice zabere prakticky každý insekticid (dřív speciálně Pirimor, dnes spíš ty systémové jako Calypso). Je ale otázkou, jestli je vůbec nutné mšice stříkat. Mám pocit, že výnos se sníží jen málo. 
   Nerozumím lidem, kteří postříkají každou mšici na keříku a všechen rybíz pak beztak nesklidí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 30.3.2010 18:17
Záleží na použitém přípravku. A co se týče rybízu tak ten jsem nikdy proti mšicím nestříkal. Max. nátěr lepem proti mravencům na kmínek u stromkového.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.96 (?), 30.3.2010 18:30

Rodiče právě mají jen jeden stromkový rybíz a na něm byl loni skoro každý trs napaden mšicí, tak bych tomu rád předešel.Já mám tři keříkové a jeden stromkový.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5579) - 155.12 (?), 30.3.2010 18:44
Tak s tím jsem se ještě nesetkal. Sání mšic na rybízu se na mých rostlinách projevuje jen červenými puchýři na listech. Na plodech nikdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 202.96 (?), 30.3.2010 20:25

Mšice byly na těch trsech mezi kuličkami rybízu.Samozřejmě tam lezli i mravenci.Snad to nebude pravidlem.Mám z toho celkem strach a problémům se snažím předejít, jelikož jsem začátečník :o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 30.3.2010 21:37

Byly to určitě mšice?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.96 (?), 31.3.2010 9:10

Řekl bych že ano, ale teď jste mě trošku znejistil.Pokud to budou mít i letos, vyfotím to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
ferum - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 123.74 (?), 31.3.2010 17:15
Také jsem měl letos rybíz napadený mšicemi hlavně v místě, kde je kulička přirostlá k hroznu. Bylo jich tam víc než na listech. Napadají hlavně sladké odrůdy, ty kyselejší jim moc nejedou. Stromky nestříkám, stejně sklidím tak polovinu úrody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 16.16 (?), 4.4.2010 20:51

na přelomu jaro/léto mi mšice napadají rybíz i maliny, usazují se na těch "šťavnatých" mladých konečcích, tam se pak kroutí listy dovnitř do takového jakoby hnízda... pracují na tom mravenci, jakmile je dokážete odříznout tak pak je klid... jinak ty konce se už nenarovnají a výhonky pro ten daný rok už nepokračují

používám nějaký bio přípravek, je to snad řepkový olej nebo tak něco, funguje naprosto bezpečně

chce to hlídat, týden to nekontrolujete a jsou tam a už je "pozdě", mšice sice zlikvidujete, ale postižené výhonky už tím pro ten rok skončily

většinou to propukne jak začne být hodně teplo a pořádně zaprší, to je pak první invaze

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika