Maliny - tráva



host - 215.8 (?)
12.4.2008 8:52

To mulčování nebo textilie má jeden háček - když bude bránit růstu plevelů, také nejspíš neumožní růst nových výhonů malin - to byste museli pořád hlídat a maliny uvolňovat. Mě se u malin osvědčil jeden zaručeně neškodný herbicid: lidský pot . Zkrátka to chce motyčku nebo rycí vidle, vyplít a pak udržovat čisté.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Kamila S. - (36) - 67.147 (?), 11.4.2008 23:36, zobrazeno: 21546x

Na zahradě máme nasazené maliny, ale roste mezi nimi tráva, která nejde dobře vysékat. Tak bychom se jí chtěli nadobro zbavit. Máte někdo radu (nápad,...) jak se trávy v malinách zbavit? Nějakým postřikem? Ale jakým, aby to přežily maliny? Děkuju za rady, K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 11.4.2008 23:54

Jakýmkoliv postřikem byste mohli poškodit maliny. Řešila bych to buď namulčováním, nebo pokrytím netkanou textílií, to by mohlo trávu zadusit. Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.8 (?), 12.4.2008 8:52

To mulčování nebo textilie má jeden háček - když bude bránit růstu plevelů, také nejspíš neumožní růst nových výhonů malin - to byste museli pořád hlídat a maliny uvolňovat. Mě se u malin osvědčil jeden zaručeně neškodný herbicid: lidský pot . Zkrátka to chce motyčku nebo rycí vidle, vyplít a pak udržovat čisté.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 12.4.2008 9:09

Po niekoľkých rokoch "malín v tráve" a "trávy v malinách" som dospel k názoru, že maliny do (voľnej) záhrady nepatria, Takisto ako rdesno a iné katalógové skvosty. Dedo maliny mal, tráva aj maliny rástli výlučne tam, kde chcel on, ale neviem ako to robil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 100.5 (?), 12.4.2008 9:52

Až maliny prokoření a rozrostou se, obvykle potlačí růst trávy samy. Do té doby je třeba pod nimi udržet půdu bez plevelů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 164.7 (?), 14.4.2008 14:32

Mám vynikající zkušenosti s herbicidem Casaron- je to granulát - sype se brzy na jaře - vypadá jak mák - sypu jen tak z lehka - jak se odpařuje potlačí plevele - 1 rok se ještě držely kopřivy a bršlice a asi do 3 let je zem naprosto čistá - sype se každé jaro - třeba i na sníh. Klidně bych ho nasypala i teď - jde s ním držet i cestičky, mezi plotem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 207.92 (?), 15.4.2008 19:31

Pokud jsou už maliny narašené, mohl by je casoron popálit (zvláště za vyšších teplot).

Také nejde použít do čerstvých a mladých výsadeb, až tak od třetího roku.

Ale jinak je účinný a dobrý i do dalších porostů dřevin (ne do trvalek a tam, kde jsou cibuloviny nebo kam dáváte letničky). Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.33 (?), 15.4.2008 15:38

mám u své chalupy část pozemku asi 100 m2, kde nechávám volně růst maliny a tráva tam nevadí, jen na jaře a před sklizní vytrhám kopřivy aby se děti nepopálili.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.16 (?), 18.4.2008 12:45

Kdysi rodiče pouštěli pod maliny slepice, s trávou byl pokoj a ještě bylo pohnojeno.Já jsem líný a slepice už nechovám.tráva je všude.Zkusil sem tam nasypat piliny se zbytky kůry.Nic moc.Alespoň na jaře se přinutím, kleknu a vyřežu pampelišky.Hezký den přeje Pepík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.251 (?), 10.5.2008 13:26

Já pěstuji maliny dvojím způsobem. Buďto mezi nimi nechávám takový rozestup, abych na trávu mezi nimi mohl normální sekačkou, to je asi 40 cm, respektive tam vjedu a co roste sekačce v cestě, má smůlu, kolem keříků to dotrhám ručně nebo naopak nechám zarůst malinami celý záhon, tam potom kromě petrklíčů na jaře a bršlice pod nimi v létě nic moc neroste a tam si toho podrostu nevšímám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika