maliník v samozavlažovací nádobě



host - 183.254 (?)
23.3.2007 8:07
Děkuji za odpovědi,jdu do toho!Měla jsem obavy,abych jim do staru dopřála dost prostoru.Přesazovat je budu,ale až po roce,příští rok na jaře.Vyjmu je z nádob,tak,jak budou rozrostlé,tedy včetně balu a zasadím na konečné stanoviště.Myslím,že když budu opatrná,mohly ještě v tom samém roce plodit.Nechci dělat odkopky a čekat zase další rok,až prokoření a vyženou nové šlahouny.Doufám,že to takto vyjde-kvůli maliníkům,ale i kvůli sobě.MALINY MILUJU!!!!!
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 183.254 (?), 22.3.2007 9:52, zobrazeno: 9891x
Prosím o radu.Zkoušel jste někdo pěstovat maliník na terase nebo balkoně v nádobě se samozavlažováním?Mám nádoby velké 40x40 cm,hloubka pro zeminu 25 cm,vzduchový prostor mezi vodní hladinou a zeminou.Mám totiž možnost dostat maliníky,ale na neupraveném pozemku (kolem stavby domku),zatím nemám možnost vysadit maliník na trvalé stanoviště. Díky za odpověď,Jana
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
M.Amihaesei - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188), 22.3.2007 11:33
Tento způsob pěstování jsem sice osobně nevyzkoušel, ale je možný, proč ne. Maliník není náročný a nepotřebuje kvanta zeminy, takže podle mne mu to bude stačit. Není to sice typická rostlina pro nádoby, spíše se pěstuje venku na záhoně, ale jak říkám, je to možné.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 23.3.2007 7:00
Po nekolika letech budete muset vymenit zem a rosadit uplne by se zadusil.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.254 (?), 23.3.2007 8:07
Děkuji za odpovědi,jdu do toho!Měla jsem obavy,abych jim do staru dopřála dost prostoru.Přesazovat je budu,ale až po roce,příští rok na jaře.Vyjmu je z nádob,tak,jak budou rozrostlé,tedy včetně balu a zasadím na konečné stanoviště.Myslím,že když budu opatrná,mohly ještě v tom samém roce plodit.Nechci dělat odkopky a čekat zase další rok,až prokoření a vyženou nové šlahouny.Doufám,že to takto vyjde-kvůli maliníkům,ale i kvůli sobě.MALINY MILUJU!!!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 71.232 (?), 7.4.2007 21:26
Taky mam letos maliny v nadobach a jeste ke vsemu obycejnych. Objednala jsem je na podzim u starkla a myslela jsem naivne, ze na jare budu mit pripraveny zahon - ale bohuzel - manzel nejak nestiha. Takze zimu prezili v jednom kvetinaci zalozene v hromade hliny a na jare, kdyz uz zacinaly rasit jsem je podle odrud rozsadila do dvou vetsich kvetniku, kde budou muset vydrzet dokud nebude zahon. Pak je tam supnu hned, jakmile bude hotovy, budou to v podstate kontejnerovane sazenice, takze doufam, ze ani nic nepoznaji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika