Malinik co mu chybi?



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?)
28.5.2019 7:14

Tiež si myslím, že je to slnečný úpal. Podobne skrútené listy mávam na malinách cez leto, keď je prudké slnko a vysoké teploty.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 28.5.2019 8:02

Maliny jsou na místě nové? Jsou to rostliny, které byly už před tím jinde v zahradě? Nebo tam ještě nikdy maliny nebyly. Jaké je přibližně pH půdy? Kde hospodaříte? Jak vypadaly vloni? - pH a vyvázání vápníku se dá upravit třeba výluhem z čisté vrchovištní rašeliny, smrkové hrabanky. Reakce není tak rychlá jako když se použije hnojivo na list, ale je rychlejší oproti použití granulovaných hnojiv nebo kompostu. "Typický nedostatek vápníku" u rajčat (pokud je na plodech) je dost podmíněn ne jeho nedostatkem v půdě, ale omezeným transportem do rostliny - některé odrůdy trpí více, jiné méně. Spíše to je nedostatek železa - mohla by to řešit zelená skalice nebo nějaký chelát přes list.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 190.249 (?), 27.5.2019 20:27

Dobrý den,

dokázal by mi někdo poradit, co chybí tomuto mému "keříku", prosím?

Jedná se o zakrslý balkonový maliník Little Sweet Sister, který stojí v květináči na jižním balkonu. Vysazeny byly letos koncem dubna a při výsadbě přidáno hnojivo (Agro Natura Organické hnojivo jahody). Po vydatných deštích (tehdy jsem to zaznamenal, mohlo začít i dříve) hnědnou lístky, zhnědlo jich již poměrně dost, a některé se i kroutí zespod směrem nahoru.

Budu moc rád za každou radu. Děkuji, hezký den.

Hnědnoucí a kroutící se lístky maliníku
Hnědnoucí a kroutící se lístky maliníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 52.153 (?), 27.5.2019 22:22
Listy by mohly být spálené od slunce po přenesení na jižní balkon. O víkendu byla nějaká ozonová díra, potkal jsem i pár spálených kamarádů, kteří intenzivně pracovali na zahradě v trenýrkách...;-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 28.5.2019 7:14

Tiež si myslím, že je to slnečný úpal. Podobne skrútené listy mávam na malinách cez leto, keď je prudké slnko a vysoké teploty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 28.5.2019 10:22

Já bych si pomyslel, že jde i o přepísknutí dávky hnojiva... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika