lesní jahody



host - 204.1 (?)
1.2.2008 15:27
Dostaly se mi na zahradu pravé lesní jahody stěhují se šlahouny sami mám je pod stromy za sezonu natrhám půl litru týdně ale ty voní nemusím je vysazovat množí se sami jen je musím omezovat v růstu po sklizni vytrhám odplozené a ty mladé na šlahounech budou plodit příště někdy plodí dvakrát když bylo předloni v létě chladno a pak se oteplilo začly znovu kvést hlavně nesmí přeschnout a velké mokro není také dobré potom plesnivějí a slimáci je mají rádi.Hodně se stěhují na lepší místa na stiném místě jsou lepší než trávník když jsou husté tráva mezi nimi neroste.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 88.61 (?), 29.1.2008 13:46, zobrazeno: 25232x

Máte prosím někdo zkušenosti s pěstováním lesních - vyšlechtěných jahod (Fragaria vesca)? Eventuelně měsíčních jahod?

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 3.169 (?), 29.1.2008 14:13

Mohu se podělit o zkušenost z pšstování mesíčních jahod. Můj 6-ti letý syn si je vysel v lednu do květináče na parapetu ze semínek koupených v OBI. Tak po 6 týdnech jsem mu rostlinky  pikýroval do sadbovačů no a v květnu byly na záhonu. Rostliny bez nároků plodí mnoho malých plodů (2cm délky, 1 cm šířky) bez nějaké překvapující chuti prakticky do zámrazu. Je to tak do pusy když jde člověk kolem.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Věra Hýlová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 81.95 (?), 29.1.2008 17:44

Měsíční jahody běžně pěstuju jako podplodinu pod stromkovými angrešty, na jaře kupuji malé sazeničky na trhu, rostliny nechávám asi 3  vegetační období. Na rozdíl od běžných velkoplodých jahodníků měsíční snášejí i mírné zastínění i občasný nedostatek vláhy (prospívají opravdu i pod těmi angrešty). Když se nechají úplně dozrát, tedy do tmavě červena i na zastíněné straně plodu, jsou hodně sladké a voňavé (i když chuti a aroma lesních jahod se žádné zahradní nevyrovnají). Při dostatku vláhy, živin a slunce mohou plody dosahovat i 3 cm. Měsíční jahody plodí prakticky až do zámrazu, co neozobem, to postupně strkám do mražáku na zimu (v ovocných pohárech a salátech chutnají báječně).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 88.61 (?), 30.1.2008 14:41

Děkuji za rady, jinak mám ještě dotaz, zda máte někdo zkušenosti s jahodami od Strakla: Lesní jahody ´Déesse des vallées´, či jinými: Delicious, Baron Solemacher?

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zdeněk Dukát - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 62.215 (?), 31.1.2008 17:31

Mám žluté a červené měsíční jahody. No nestojí to za tu práci. Je to pěkně zalené. Nejhezčí jsou na obalech sáčků se semeny. Reklama je i na obalech klamavá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 204.1 (?), 1.2.2008 15:27
Dostaly se mi na zahradu pravé lesní jahody stěhují se šlahouny sami mám je pod stromy za sezonu natrhám půl litru týdně ale ty voní nemusím je vysazovat množí se sami jen je musím omezovat v růstu po sklizni vytrhám odplozené a ty mladé na šlahounech budou plodit příště někdy plodí dvakrát když bylo předloni v létě chladno a pak se oteplilo začly znovu kvést hlavně nesmí přeschnout a velké mokro není také dobré potom plesnivějí a slimáci je mají rádi.Hodně se stěhují na lepší místa na stiném místě jsou lepší než trávník když jsou husté tráva mezi nimi neroste.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 1.2.2008 17:00
lesni jahody si muzete prinest i z lesa. Staci vytrhnout i s korinky, zamotat do papiroveho kapesniku, strcit do igelitoveho sacku, zalit trochou vody (snesly i matonku nebot nic jineho jsme s sebou nemela) a vecer na zahrade strcit do pudy. Ja jsem si takto donesla asi deset rostlinek, prezily skoro vsechny. 

chut jahod od Starkla by me tedy celkem zajimala, ale nejak intuitivne si myslim, ze lesni jsou lesni...obzvlast po prohlednuti letosniho katalogu, kde nejvetsi kus prace odvedl programator ve fotoshoopu a stupen fotomontaze uz prekrocila miru, kterou jsem ochotna tolerovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 114.199 (?), 15.2.2008 12:41

Lesní jahody se mi vysemenily v trávníku samy. Stačilo je jen několik let v patřičnou dobu (květen, červen) nesekat, a už rostou skoro po celé zahradě. Děti jsou nadšené, nestačíme je jíst. Rozhodně jsou životaschonější než jahody měsíční, ty mi plevel skoro zadusil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika