Špendlíky či ryngle?



host - 213.119 (?)
1.2.2015 21:54

Tak bohužel je to špendlík.

Špendlík je oválný a jde od pecky.

Ryngle jsou převážně kulaté, tužšší dužnina, hůře jdou od pecky a jsou větší.

Myrabolány jsou kulaté a nejdou vůbec od pecky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 28.1.2015 10:41

Napište prosím nějaké které se dají koupit....Nemám tak široký rozhled, mám jen jednu žlutou švestku,...Tipalu.

Ani při nejlepší vůli vyhovět,to není v mé moci, protože nemohu vědět jaké zboží nabízí v Polsku, Německu, či jinde ve světě, a všechno za peníze... nic zadarmowink.Ba co víc, neznám ani dodavatele ze sousedního města, okresu,kraje, a z jakého koutu pochází jejich nabídka,kterou si lze koupit.Vždyť se podívejte na příspěvky a fotografie Milana, který nás stále zásobuje novými informacemi o rozličných odrůdach pocházejicími jak ze zahraničí tak i z tuzemska.Některé jsou v databázi.Šlechtitelé aby se udrželi, stále častěji přicházejí s novinkami.Některé odrůdy ze starých pomologiich navíc zažívají renesanci u producentů, a jejich odběratelů, kteří si je žádají a kupují.Pokud jste kupoval v Pl, tak mohu říci, že tam lze koupit odrůdy, které se za hranicemi neobjevují.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 28.1.2015 10:54

Na Tipalu mi upomíná tvar plodů, dlouhé řapíky a relativně řidší olistění (zejména oproti pravým špendlíkům). To samozřejmě nevylučuje, že podobný fenotyp mohou mít i jiné odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.44 (?), 29.1.2015 8:59
Pane moudivláčku děkuji za odpověď. Velmi jste mi pomohl a rozšířil mé obzory. Teď už vím o sortimentu žlutých švestek asi vše:-))))) A určitě si nějakou z toho vyberu ať u mmě není Tipala sám jako kůl u cesty. Rafael
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.73 (?), 1.2.2015 10:10

Zachoval jsem si 3 odkopky. Jeden jsem daroval bratrovi a dva si nechal. Nic na nich nikdy nebylo, ani na rynglích a před dvěma roky jsem při odkvětu použil mospilan. Všechny stromy najednou měly a mívají plody.Dávám tady foto, jestli to jsou opravdu špendlíky.Plody ze stromku na fotografii jdou dobře od pecky, jsou chutné, z velkých stromů kde bylo mnoho plodů se z toho dělávaly marmelády.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 1.2.2015 20:39

To nebudou špendlíky, ale asi ryngle. Špendlík je celý hladký a nemá tu drážku laugh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 1.2.2015 20:42

A ještě špedlík je pěkně kulatý a není oválný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.119 (?), 1.2.2015 21:54

Tak bohužel je to špendlík.

Špendlík je oválný a jde od pecky.

Ryngle jsou převážně kulaté, tužšší dužnina, hůře jdou od pecky a jsou větší.

Myrabolány jsou kulaté a nejdou vůbec od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 2.2.2015 13:38

Máme doma špendlíky žluté, červené i zelené. A také ryngle.Tak máme asi bohužel nějaké jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 2.2.2015 15:20

Špendlíky jsou jenom žluté. Ještě existoval i Modrý špendlík - což byl nesprávný název pro Brněnskou špičku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.193 (?), 2.2.2015 15:32

Nepleťte to pořád dokola... viz TADY

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika