Kanadské borůvky - pěstování



host - 113.187 (?)
5.7.2007 19:32
...a Alí, můžu se ještě zeptat? Proč mam odrbávat květy? to jsem nevěděla a s květy nic nedělala...děkuji:-)
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 113.187 (?), 5.7.2007 19:28
...já mam kanadské borůvky, musí se kupovat vždy po dvou keřích, protože nejsou samosprašné, zasadit ve vzájemné blízkosti ... ano , řekla bych, že chutnají víceméně stejně jako borůvky z lesa, jen jsou o dost větší a mají malinko tužší konzistenci, tak rychle se nerozmačkají a nerozbřednou, jinak se z nich dá připravovat to stejné jako z lesních borůvek... a při sběru se tak nenadřete...smích...vřele doporučuji...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 5.7.2007 21:26
To je prima - moc děkuji. Určitě si je koupíme, jen nevím jakou odrůdu, ale snad mi poradí odborníci v zahradnictví. Zdraví - Daniela.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.187 (?), 7.7.2007 12:39
Já ani nevím, že je více odrůd... v zahradnictví jsem prostě řekla, že chci kanadskou borůvku, pak vím ještě o kamčatských - ty mají takové dlouhé plody, ale ty jsem ještě neochutnávala, nemám je...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 7.7.2007 12:45
Chuť zahradních borůvek je trochu jiná než lesních, ale přesto lahodná, asi trochu sladší. Na rozdíl od lesních ale mají nebarvící dužinu (alespoň ty moje), jediné barvivo je ve slupce. Výrobky z nich proto nejsou tak intenzivně zbarvené.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.187 (?), 5.7.2007 19:32
...a Alí, můžu se ještě zeptat? Proč mam odrbávat květy? to jsem nevěděla a s květy nic nedělala...děkuji:-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247), 10.7.2007 3:58

To je jednoduché - borůvka má snahu od počátku na plný plyn plodit. Pokud se zatvrdíte a první roky květy  "orvete" akcelerujete tím růst dřevní hmoty - větviček. Samozřejmě to má smysl hlavně tehdy, když si zakoupíte borůvky v podobě sazenic o třech proutcích.

Ale metoda je to natolik úspěšná, že jste s její pomocí schopná během 3 let vypěstovat ze směšných proutečků keř zvící průměru 1,5 metru. (Samozřejmě, pokud má keřík pod sebou rašelinu, dostatek vody a hnojiv)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 113.187 (?), 12.7.2007 22:27
...moc vám děkuju za rady, příští rok budu odrbávat jak divá:-))...hezký večer a dobrou chut, už začínají zrát, mnamky...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 85.240 (?), 28.7.2007 19:05
Jaké je nejvhodnější hnojivo? Zatím nemám zkušenosti.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.198 (?), 28.7.2007 21:13
Používám Agra Biomin speciální hnojivo na borůvky s obsahem rohoviny. hnojí se 2x ročně - před a po skončení vegetace. Pokud máte čistý popel ze dřeva, rovněž neuškodí. Zalévám dost, rašelina nasaje a udrží vodu. Letos mám borůvky skutečně ne jako nehet od malíčku, ale od palce. Určitě mělo vliv dost teplé počasí. Borůvky mám několik let, mnoho péče nevyžadují, nevyrovnají se chuťově lesním, ale jsou moc dobré. Míla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.2 (?), 29.7.2007 12:19
Čtu s podivem o kanadské borůvce, co vše potřebuje... Před 23 lety mi známá přinesla dvě kanadské borůvky, že to nikdo nekupuje. Drží se na 2 m výšoky, plodí každej rok Nikdy jsem nepoužil žádné hnojivo. Potřebuje rašelinu nebo lesní hrabanku a hlavně spodní vodu asi tak 60 cm pod zemí. Co se týká vody, to samé potřebuje rybíz červený. A můžete hnojit jak chcete, tak vám nepude a nepude. Doporučuji všem si zjistit jaké vlastně má kanadská borůvka podmínky ve své domovině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika