Jiaogulan



Rade91 - (43) - 243.189 (?)
30.7.2008 23:36
Dobrý den, čaj můžete připravovat jak z čerstvých, tak ze sušených lístků, lepší jsou však čerstvé. Jiaogulan má specifickou, jemnou, delikatesní, lehce nasládlou chuť, nevýraznou, ale příjemnou vůni a krásnou, zlato - zelenou barvu. Je to úžasná bylina i po léčivé stránce - obsahuje až 4x více léčivých látek, než ženšen, zejména saponinů, dále obsahuje velké množství antioxidantů, stopové prvky, vitamíny, bílkoviny a aminokyseliny. Již v minulých stoletích byla považována za,,bylinu nesmrtelnosti“ a věřilo se, že prodlužuje věk z důvodu vysoké účinnosti obsažených látek se přisuzuje rostlině velké množství pozitivních účinků na organismus, tyto látky posilují imunitu, psychiku, vybudí životní energii, odbourává stres, snižuje únavu, posiluje činnost srdce, používá se k potlačení horečky, snížení hladiny cukru a tuků v krvi, reguluje krevní tlak, aktivuje metabolismus, uvádí se i prevence proti rakovině.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 176.2 (?), 1.7.2008 6:31

Ahoj.Roslinu mám na balkonu, celý den na osrém slunci, mohu říct, že je nádherná, sytě zelená, plazí se po bambusu.Připravuji čaj z čerstvých lístků,10 ks na 3dcl horké vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 87.186 (?), 4.7.2008 9:04

Ja mam doma tiez nadhernu rastlinku, kupil som ju od Starkla na Slovensku, mam ju v kvetinaci v izbe v polotieni, zalievam ju raz tyzdenne ale teraz v tych horucavach trosku viac. Rastie ako diva ale tiez hladam nejake navody na pripravu caju. Rad by som tiez aj nejake rady ako susit listocky. Dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rade91 - (43) - 243.189 (?), 30.7.2008 23:36
Dobrý den, čaj můžete připravovat jak z čerstvých, tak ze sušených lístků, lepší jsou však čerstvé. Jiaogulan má specifickou, jemnou, delikatesní, lehce nasládlou chuť, nevýraznou, ale příjemnou vůni a krásnou, zlato - zelenou barvu. Je to úžasná bylina i po léčivé stránce - obsahuje až 4x více léčivých látek, než ženšen, zejména saponinů, dále obsahuje velké množství antioxidantů, stopové prvky, vitamíny, bílkoviny a aminokyseliny. Již v minulých stoletích byla považována za,,bylinu nesmrtelnosti“ a věřilo se, že prodlužuje věk z důvodu vysoké účinnosti obsažených látek se přisuzuje rostlině velké množství pozitivních účinků na organismus, tyto látky posilují imunitu, psychiku, vybudí životní energii, odbourává stres, snižuje únavu, posiluje činnost srdce, používá se k potlačení horečky, snížení hladiny cukru a tuků v krvi, reguluje krevní tlak, aktivuje metabolismus, uvádí se i prevence proti rakovině.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Tazz1 - (8) - 130.54 (?), 1.8.2008 0:08

Mám rovněž od Starkla a musím říci, že to je úžasná rostlinka. Vedle mám břečťan, ale Jiaogulan roste tak 10x rychleji. Leze mi už po houpačce, živém plotě i palmě. Snadno se množí. Prostě ufiknu jeden výhon a strčím do hlíny. Do týdne je vidět, že se ujal.

Čaj je úžasný, skvělá chuť a dobře osvěží. Prostě vezmu čerstvé lístky a zaleju horkou vodou. Dávám si do něj na ovonění ještě lístek máty. Nechám vystydnout a s ledem nemá prostě chybu. Dávám lístky i křečkovi a viditelně ožil, zlepšil se mu metabolismus, srst. Navíc mu šíleně chutnají :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.99 (?), 1.8.2008 12:52

Dobry den, taky jsem si rostlinku koupila u Starkla, ale bohuzel mi behem 3 tydnu zahynula. Vubec nevim proc. A protoze jak zde ctu neda se zrejme sehnat, musim pockat zase do jara.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 51.197 (?), 1.7.2009 23:55

Dobry den, mne sa stalo to iste, tiez som si objednala od Starkla no uplne mi vyschla cela rastlinka. tak som to vyreklamovala, nastastie este mali, dokonca mi poslali k tomu este jednu malinkatu jiaogulan. hned som ich presadila, musim zaklopat, krasne sa im dari, rastu ako dive... dufam, ze na druhy krat to vyjde aj Vam... prajem vsetko dobre.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 50.174 (?), 7.8.2008 13:41

ano i já jsem si koupila jiaogulan od Starkla, roste jako doopravdický blázen, jen vydatně zalévám, mám v bytě, od dubna jsem již 3x sříhala na sušení, a také pro své známé vypěstovala-není problém v množen Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Badulka - (15) - 241.113 (?), 7.9.2008 17:45

Dobrý den.

Tato rostlina mi příjde od Starkla cca v polovině října.

Chtěla bych jí mít venku, jen by mě zajímalo jestli ji takhle pozdě můžu vysadit na záhon, nebo nechat přezimovat doma.Pokud doma tak jaké podmínky (pokoj 20 stupňů+světlo/sklep 5 stupňů+tma)

Děkuji za rady :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 208.165 (?), 20.9.2008 10:45

dobrý den, mám také rostlinu od Starla, a čaj je hnus, ať z čerstvých nebo sušených listů-něco jako výluh třeba z trávy nebo tak.zajímá mě zda ti co píšou o dobré chuti čaje a mají ho od Starkla ho opravdu z této rostliny udělali a přesný postup. jinak se dá perfektně rozmnožovat, zahrne se výhonek a on zakoření.k rostlině jsem dal větší květináč a do něj na několika místech zahrnul výhon, po zakořenění jsem ho rozstříhal na několik rostlinp

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.148 (?), 1.10.2008 13:00

Pěkné sazenice Jiaogulanu mají v Baumaxu. Jsou dokonce větší a v podstatně lepším stavu, než to co mi přišlo na jaře od Starkla.

Bohužel je tam najdete pod nesmyslným označením "zelí dlouhého života".

Jejich překladatel z němčiny si plete bylinu se zelím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika