Jaké ovoce do písčité půdy



host - 187.3 (?) 
11.3.2013 9:34, zobrazeno: 6378x

Dobrý den,

žádám Vás o radu, jaké drobné ovoce mám zasadit na zahradu? Na zahradě mám písčito-zemitou půdu, cca pod 80 - 100 cm půdy je skála.

Uvažoval jsem o slopovitých ovocných stromech, ale nemám s nimi zkušenosti.

popřípadě bych chtěl exotičtější ovoce jako jsou např. mišpule atd.

Doporučíte mi ovoce, kterému by se mohlo na mé zahradě dařit?

Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 11.3.2013 10:52

Na písčitohlinité půdě se Vám bude dařit prakticky každému ovoci. Je to spíš o námaze a péči, t.j. jak často budete ochoten zalévat a doplňovat pořípadně chybějící humus - kompost, hnůj, substráta atd. Skála v metrové hloubce nebude problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.2 (?), 13.3.2013 20:27

Ano souhlasim s panem Vysloužilem.Bezprobemu a uspěšně by tam měly jit jahody.Nevim co Vas vede k sloupovym ovocnym stromum.Zda je to pouze modnost, tak u těchto stromku je v těchto pudnich podminkach zajistit kotveni oporou.Ale jinak Vam v těchto pudnich podminkach pujdou jak vřetenove zakrsky tak palmety.Rozhodně v prvnich letech by jsem doporučoval herbicidni misy kolem kminku s kompostovou nastylkou.Vyhnul by jsem se kurovemu mulči.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 13.3.2013 22:00

U nás je také písčitá zem a vespod jen čistý písek... Roste tady všechno, jen nám všeobecně občas dělají problém meruňky a narcisy...     Lída       

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika