Jak udržet maliny bez plevele?



host - 147.92 (?)
16.3.2011 18:29

Pokud čtete pozorně, je napsáno "a zasypala posečenou trávou". Kartony jsou pod tou trávou = nejsou vidět. Hanča

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 106.122 (?), 13.3.2011 16:27, zobrazeno: 26233x

Nemá někdo zkušenosti s malinami v mulči, popř. s netkanou textílií? Je při rašení malina schopna tu netkanku prolést? Díky, Eva.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 14.3.2011 13:36

S namulčovaným sypkým materiálem malinové výhony problém mít nebudou. S netkanou textilií nejspíš ano. Až se maliny rozrostou, dokáží většinu plevelů potlačit samy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.2 (?), 16.3.2011 14:23

Minulý rok na jaře jsem dle rad permakulturního pěstování použila nebarvené papírové krabice, které jsem rozmístila kolem malin a zasypala posečenou trávou. Do podzimu z papírových krabic nic nezůstalo.

Čeho jsem tím dosáhla: než maliny obrostly listím a vytvořily tak přirozenou ochranu před plevelem, bránily růstu ty krabice s mulčem. Myslím, že by stačilo i samotné mulčování.(Hlavně začít hned na jaře, ať plevel nemá dostatek světla,...a nerozroste se.)

Babička dřív v malinách nechávala růst plevel, když se blížila doba zrání malin, vrhla se na něj, otrhala a nechala ležet v malinách jako mulč.

Ale systematické mulčování mi pomáhá víc. A nové výhony nemají žádné zábrany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.121 (?), 16.3.2011 14:29

To musí být krása ty kartóny na záhoně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.92 (?), 16.3.2011 18:29

Pokud čtete pozorně, je napsáno "a zasypala posečenou trávou". Kartony jsou pod tou trávou = nejsou vidět. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 40.135 (?), 17.3.2011 8:36

Zdravím.

Taky jsem to tak udělala u mladých malin. Dvě vrstvy kartonu, který jsem předtím nechala namočit v bečce, aby změkl a na to posekanou trávu. Není nic vidět, nevím, proč se tu kdosi šklebí. Navíc kartony jsou za pakatel, je to vlastně odpad, přírodě nijak neškodí, žížaly tím normálně prolézají a neškodně se rozloží. Podle mého lepší a levnější řešení než kupovat textilii a sypat to kupovanou kůrou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 166.45 (?), 17.3.2011 10:12

Existoval vynikající prostředek Casoron. Na jaře se nasypal na scházející sníh, v zemi udělal herbicidní krustu, přes kterou se plevel púl roku nedostal. Malinám nijak neuškodil, používal jsem jej i na půdní chodníky. Jenomže někdo z EU před 2 lety posoudil, že údajně smrdí (!) a zakázal ho bez náhrady. Nikdy jsem nic necítil, ani sousedé si nestěžovali. Hnojivo voní nesrovnatelně více.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 106.122 (?), 17.3.2011 10:36

Díky za tip, hned jak přestane pršet, hned se na to vthnu, vytrhám plevel a dám tam ty kartony s mulčem. Můžu se ještě zeptat čím a kdy maliny hnojíte? Mám celerit nebo granulovaný kravský hnůj, ale bojím se ho použít, že je v něm moc dusíku (vyhrála jsem ho na plese, nevím co s ním můžu hnojit). Díky, Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.2 (?), 15.7.2011 16:17

Odpovídám bohužel pozdě: vytrhávat plevel nemusíte, jeho záhubou se má činit karton (nedostatek světla jako u textilie) a mulč.

Letos jsem už využila pouze mulčování + kompost či rozleželý koňský hnůj na jaře, někdy po odplození či na podzim; jak kdy stíhám.Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 191.35 (?), 17.3.2011 13:19

Mám ještě kilo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika